v kuchyni

Jaká je standardní výška kuchyňské jednotky?

Anonim

Jaká je standardní výška kuchyňské soupravy a jakými parametry je určena? Máte-li o tuto otázku zájem, vyzveme vás, abyste si přečetli materiály tohoto článku.

Jaké jsou standardy?

Za prvé, všechny prvky headsetu musí odpovídat navzájem, aby fungovaly jako jednotka. Standardní rozměry, jakoby byly, přesunuly od vlastníka bytu hledání optimální kombinace skříněk a pracovních desek na již upravené průměrné statistické výpočty, které byly již dlouho standardně implementovány. Nemůžeme si položit otázku, jaká výška kuchyně je pro nás nezbytná, vše bylo již dlouho vypočteno pomocí parametrů průměrného člověka empiricky.

Výška spodní kuchyně

Veškerý nábytek v kuchyni je obvykle rozdělen na horní závěsné a spodní (podlahové) skříně. A v nižších oddílech headsetu můžeme umístit těžké předměty pro domácnost (včetně zabudovaných domácích spotřebičů) a různé nádoby, stejně jako výrobky. Nicméně spodní skříňky jsou funkčnější, protože jejich desky slouží jako pracovní plocha. V souvislosti s tím je postavena standardní výška kuchyňské soupravy, která se rovná 820 mm (bez ohledu na pracovní plochu). Připravte doplněk k stolku a získejte výsledek, kdy se pracovní plocha nachází v optimální a pohodlné výšce 850 mm od podlahy.

Je důležité vědět, že interiéroví návrháři vypočítali hranici, za kterou by růst dolních kuchyňských skříní neměl jít. Toto číslo je 90 cm. Jinak se každá kuchyňská práce změní v nepohodlí.

Vestavěné pračky

Již jsme zmínili domácí spotřebiče zabudované do headsetu. Výška kuchyňské sady od podlahy (85 cm) umožňuje snadné umístění standardní pračky uvnitř. Pokud jste omezen v prostoru a nevíte, kam umístit četné domácí spotřebiče, pak je standardní nábytek navržen tak, aby usnadnil život.

Standardy šířky kuchyňského nábytku

Tyto normy jsou určeny pro výrobu nábytku na zakázku, a to na základě jak osobních potřeb, tak vlastností životních podmínek. Jednoduché šatní skříně by měly mít šířku v rozmezí od 30 do 50 cm a šířka dvojkřídlých skříní by měla odpovídat rozmezí od 60 do 100 cm. V případě úzkých a malých kuchyní si lidé obvykle objednávají šířku nejmenší přijatelné hodnoty. Dolní rohová skříň také získala optimální rozměry šířky, které jsou fixovány na 90 cm.

Hloubka skříně

Vnitřní prostor nábytku se měří ve třech velikostech, takže pokud objednáváte kuchyňské linky, výška skříní by neměla přesáhnout 90 cm a jejich hloubka by měla být stanovena mimo 50 až 55 cm. Šířka samotného stolu, stejně jako jeho suroviny také ovlivňují výběr hloubky headset.

Rozměry horních kuchyňských skříní

Než začneme hovořit o standardních velikostech horní části kuchyňské jednotky, zaměřme se na funkční použití horní části. V horních skříňkách nedáváme domácí spotřebiče a těžké předměty. V podstatě jsou uloženy hromadné produkty, koření, stejně jako jednoduché kuchyňské náčiní. Z tohoto důvodu může být výška kuchyňské jednotky v horní části odlišná. Toto prohlášení platí také pro šířku, jejíž limity jsou nicméně vypočteny a pohybují se od 40 do 100 cm. Máte okamžitě právo se ptát: proč je tak velký rozptýlenost v rámci průměrné hodnoty šířky? Ve skutečnosti jsou horní skříně podmíněně a teoreticky vázány na velikosti těch nižších, protože ani jedna sada nebude taková, pokud by porušila harmonii a celistvost vnímání. Je třeba si uvědomit, že horní skříň by neměla fungovat jako hromada. Hloubka horního skladování kuchyňských potřeb nejčastěji nepřesahuje 30 cm. Tato velikost vám umožňuje bez obtíží používat pracovní plochu na spodní straně náhlavní soupravy.

Optimální rozměry horní rohové skříně jsou 60 x 60 cm.

Možnosti umístění

Optimální výška kuchyňské jednotky byla úspěšně vypočtena. Existuje optimální vzdálenost mezi podlahovými a nástěnnými skříněmi? Ve skutečnosti to vše závisí na růstu milenky nebo majitele a jak bude pro ni příjemnější dosáhnout nejvyšší police. Nechápejte se ve skutečnosti na židli, abyste pravidelně dostávali obsah skříňky! Vzdálenost mezi spodní a horní vrstvou by však neměla být menší než 45 cm. V opačném případě může být pracovní panel rizikem přeměny na poměrně konvenční nebo dekorativní povrch.

Další potřeby

Pokud máte v úmyslu objednat nábytek na individuálním projektu, stejně jako v případě pračky, můžete poskytnout boční vysokou skříňku pro zabudovanou chladničku. Výška kuchyňské jednotky v případě ukládání domácích spotřebičů se vypočte na základě průměrných parametrů zařízení. Takto se chladnička snadno vejde do skříně, pokud je šířka a hloubka oddělení minimálně 60 cm. Povrchy na vaření vyžadují šířku 60 až 80 cm.

Principy antropometrie

Co bylo považováno za výchozí bod pro výpočet průměrných parametrů velikosti a umístění kuchyňských sestav? Základem výpočtů byly antropometrické charakteristiky osoby, které umožňují neomezené a pohodlné ovládání ve varné zóně. Jinými slovy, umístění sluchátek by mělo umožnit osobě, aby se na místě dostala k různým potřebným věcem. Průměrné výpočty jsou však velmi podmíněné, takže během vývoje vašeho osobního projektu musí být headset pečlivě vypočítán na papíře, kde a jak plánujete umístit nábytek. To vám pomůže v budoucnu získat perfektní kuchyňský prostor, jenž přináší pouze plné potěšení.

Co je třeba vzít v úvahu při počítání?

Na výkresech musíte vzít v úvahu standardní rozměry náhlavní soupravy a způsob, jakým se vejde do vašeho pokoje. Při objednávání kuchyňské soupravy s výškou pracovní plochy 85 cm je třeba vzít v úvahu umístění a rozměry umyvadla a varné desky. Před začleněním nového nábytku proveďte kontrolní měření stávajících objektů, zvažte možnost pohybu nebo statické některé funkční prvky. Přeneste výpočty na papír ve formě výkresů, nebojte se používat konceptů. Nejvíce ověřené uspořádání na papíře bude zárukou úspěšnějšího uspořádání všech prvků ve skutečnosti.

Emisní cena

Je mnohem výhodnější umístit hotovou sadu do vaší kuchyně. Jak jsme se dozvěděli z materiálů této publikace, nemohou být žádné problémy s umístěním a vkládáním do skříní domácího nábytku a dokonce i police, protože všechny rozměry při uvolnění jsou namontovány na jediný standard s malými chybami pro různé jednotlivé funkce. Nábytek na zakázku, bude stát majitel bytu o 25-30% dražší než hotové výrobky. A toto číslo je daleko od hranice. Proto doporučujeme, abyste zvážili připravené varianty a pouze v případě jejich umístění nemáte možnost využít příležitost objednat si nábytek na základě individuálních vlastností místnosti a osobních požadavků.