udělejte to sami

Jak vyrobit sloupy s pěnou sami?

Anonim

Je zřejmé, že stavba starobylých sloupů v domě je poměrně nákladná. Nicméně, tam je levný a poměrně rychlý způsob, jak vyzdobit svůj domov s podobnými prvky dekoru, jmenovitě sloupy pěny. Možná, že nebudou nést nějaké funkční zatížení, ale estetický efekt tohoto nebude méně. Pokud zároveň vytvoříte sloupy pěnového plastu s vlastními rukama, můžete ušetřit další finanční prostředky.

Příprava na práci

Pěnoplast je extrémně snadno zpracovatelný a současně je poměrně trvanlivá a levná surovina, ze které můžete provádět téměř jakoukoliv výzdobu uvnitř i vně místnosti. To je ideální základ pro všechny dekorativní prvky, protože pěna sama o sobě je extrémně lehká a současně je schopna zachovat svůj tvar po mnoho let.

Existuje tedy dostatek způsobů, jak vyrobit vlastní pěnové plastové sloupy. Fotografie těchto architektonických prvků lze vidět v prezentovaném materiálu. Je zřejmé, že výkon takové práce není triviální úkol. Ale s určitým úsilím může být pěnová pěna vyrobena ručně. Hlavní mistrovská třída bude dále zvažována.

Zde je seznam nástrojů a materiálů, které budete potřebovat v procesu:

 • měřítko;
 • tužka;
 • sádrová síť a roh;
 • stavební nůž;
 • špachtle;
 • smirka (jemnozrnná);
 • štětec;
 • fasádní tmel;
 • měkký hadřík;
 • lepidlo na obklady;
 • barva;
 • pěna (pěnové zrno závisí na velikosti sloupců).

Rozložení a příprava pěnové báze

Často se pěnové sloupy hodí dobře do interiéru jak soukromého domu, tak i samostatného bytu. Oni nejen zdobí pokoj, ale také zvětšují jeho prostor.

Při vytváření sloupků přímo na stěnách musíte nejprve použít značení. Označte odpovídající místa tužkou pomocí měřítka. Abyste zabránili narušení procesu instalace, použijte rovinu a olovnici.

Pak můžete pokračovat ve zpracování pěny. Mějte na paměti, že její šířka by neměla být menší než šířka budoucího sloupce. Změřte list materiálu, nakreslete čáru a nakreslete přesně polovinu její šířky. Je důležité sledovat řez podél linie tak, abyste měli dvě absolutně identická polovina. Nezapomeňte upravit výšku obrobku.

Montáž a dekorace sloupů

Namíchejte montážní lepidlo na viskózní konzistenci, nanášejte ho pomocí špachtle na vnitřní stranu sloupku a okamžitě ho přitlačte ke stěně na příslušném místě. Bylo by lepší, kdyby partner pomáhal stlačit sloupec tak, aby rovnoměrně přilnul k povrchu stěny. Udělej to se všemi prázdnými místy.

Je-li výška stropů dostatečně velká, je lepší vykonat jeden sloupec z několika částí. Ke spárám částí pěnového sloupku byly neviditelné, opatrně je opíraly a okraje kloubů byly umístěny lepidlem.

Takže základna je připravená, můžete začít zdobit. Proveďte ozdobné podpěry v horní a spodní části sloupů. Nehrají žádnou funkční roli, zdá se však, že sloupec drží strop. Vystřihněte kusy pěny vhodného tvaru a lepidlo je nahoře a na základně. Namontujte vzpěry v kruhu, který je kolmý k povrchu samotného sloupku.

Nivelační a tmelení

Nyní je nutné, aby vzhled sloupce byl atraktivní. Všechny rohy, kde jsou zvýrazněny nedostatky, je třeba opravit. Poškozené rohy musí být lepené kusy příslušné formy. Použijte pro tento omítkový roh. Ujistěte se, že v přední části nezůstane žádné usušené lepidlo, protože to ztěžuje další zdobení pěnového sloupce.

Tmel je aplikován ve dvou vrstvách. První vrstva vychází jako základna a druhá je poslední. Naneste jemnou síť na povrch pěny a naneste základní vrstvu tmelu. Plné pokrytí mřížky není nutné. Tímto způsobem upravte celou oblast sloupku spolu s podložkami. Jakmile první vrstva vyschne, použijte druhou, skryjte mřížku a všechny nepravidelnosti pod ní. V důsledku toho byste měli mít hladký bílý povrch.

Počkejte, až bude povrch zcela suchý a jemně jej protřete jemným brusným papírem a odstraňte nejmenší nerovnosti. Poté odstraňte prach z povrchu suchým hadříkem.

Malování

Při výběru barvy, ve které budou sloupce namalovány, mějte na paměti, že musí vyčnívat proti stěnám. Jsou-li vyrobeny v tmavých barvách, měly by být sloupy malovány v barvě světla. Pokud jsou stěny světlé, pak naopak. Při malování použijte nástroj pouze v jednom směru.

Takže sloupce jsou dokončeny. Podle potřeby je možné na jejich povrchu dodat prášek stříbřitého nebo zlatého odstínu. Tím se konečný produkt dostane do určité míry sofistikovanosti.