udělejte to sami

Výroba dřevěného nábytku vlastním rukama

Anonim

V současné době je pro výrobu nábytku používáno spousta materiálů - sklo, kov, plast. Nic z nich však nelze porovnávat s přírodním dřevem. Je mnohem přístupnější k zpracování, takže stačí jen vyrobit nábytek, který se může stát uměleckým dílem.

Nábytek z přírodního stromu vytvoří teplo a útulnost, o které všichni ve vašem domě snídí. Avšak ne každý materiál je vhodný pro výrobu nábytku. Všechny druhy dřeva lze rozdělit do tří samostatných skupin:

  • měkké (osika, borovice, cedr);
  • masivní (dub, popel, bříza);
  • velmi tvrdé (habr, borovice, akácie).

Pouze profesionál může vyrobit nábytek z velmi tvrdého dřeva, ale bude trvat déle než u měkkých plemen. Zvláštní atmosféra sofistikování vytvoří ve vašem domě dřevěný nábytek. Každý to dokáže s vlastními rukama, i když nemají žádné zkušenosti. Ale nemyslete si, že váš první experiment skončí vytvořením univerzální práce. Mistrovství přichází se zkušenostmi, hlavní věcí je vaše touha.

Moderní výrobci dřevěného nábytku ho pokrývají různými chemickými látkami (barvami, laky atd.). Pokud se rozhodnete použít jakékoli, měli byste je zkontrolovat, zda jsou šetrné k životnímu prostředí. Chcete-li vlastním rukama vytvořit skutečně "čistý" dřevěný nábytek, musíte být připraveni na to, abyste se o něj měli pečlivě a pečlivě postarat. Například včelí vosk s terpentinem ji dobře chrání, ale v průběhu času je směs zmařena a musí se znovu aplikovat.

Zpočátku se zdá pro začátečníka, že není možné dělat dřevěný nábytek vlastním rukama. Ale při bližším prohlídce je zřejmé, že je to úžasně fascinující a tvůrčí proces, který dokonce i začátečník dokáže. Na začátek se můžete pokusit dělat nábytek s vlastními rukama ze dřeva, aby se dal. Dokonce i když se vaše první zkušenost neukáže jako velmi úspěšná, takové "experimentální" nastavení se v zemi vrátí.

Pro doručení nábytku je vyrobeno z dobře vysušených masivních dřevin. Pro vytvoření originální a originální dekorace při výrobě laviček nebo podnosů často používají sušené, ale silné pahýly, které zdobí a pak pokryjí speciálním lakem.

Po dlouhou dobu je vinobraní nábytek na špičce popularity. Chcete-li jej vytvořit, není nutné utrácet báječné částky. Můžete si vyrobit dřevěný nábytek vlastním rukama v tomto stylu od začátku a pak mu dát jemný retro kouzlo, nebo obnovit starou, zastaralou atmosféru. Vše může být omezeno pouze vaší představivostí. Budete mít možnost vytvořit jedinečné vzorky nábytku, které se hodí do interiéru vašeho domova.

Při výrobě nábytku ze dřeva je třeba mít na paměti, že v závislosti na účelu objektu a jeho stylu je zvolen vhodný druh dřeva. Například domácí a zahradní nábytek je vyroben z různých druhů dřeva a jsou zpracovávány i jinak. Dřevo je vybráno s ohledem na jeho trvanlivost, pevnost, odolnost proti deformaci a samozřejmě i barvu (i když může být vytvořena později).