udělejte to sami

Jak vyměnit odtokovou hadici v pračce: technika provedení, potřebné materiály a nástroje, podrobné pokyny pro práci a rady odborníků

Anonim

Domácí spotřebiče - nejen velmi usnadňuje práci hospodyně, ale také se stará o pohodlí. Pračka - hlavní asistent v domě. Co když je čas vyměnit vypouštěcí hadici?

Co dělat v případě zlomení

Samozřejmě, první věc, kterou můžete přemýšlet o volání mistra. Ale existuje možnost, že nedorazí za pár dní. Nebo požádejte, aby mu vozidlo přineslo. Nebo jste právě zvyklíte dělat všechno sami a nečekat na pomoc od neoprávněných osob. Jak vyměnit vypouštěcí hadici v pračce? Tipy mistrů vám pomohou snadno zvládnout tento problém. Za prvé, vyzvedněte se s trpělivostí. Pokud se jedná o první výměnu hadice, dodržujte pokyny před vámi.

Když potřebujete změnit hadici

Auta pocházejí od různých výrobců. Někdo získá určitý model, za předpokladu dobré kvality, jiní kupují osvědčenou značku. Ale v závislosti na tom, jaké auto máte, budete muset určitým způsobem s ním pracovat. Výměna vypouštěcí hadice pračky by měla být provedena, pokud je součástka mimo provoz. To může proudit na jakémkoli místě.

Není možné fixovat samotnou hadici, protože je to vlnitá trubka. Prostřednictvím stroje je odtok špinavé vody. Jako každý jiný prvek mechanismu se může nosit. Hadice je příliš krátká. To je patrné ihned po zakoupení. Ale i kdybyste o tom v obchodě věnovali pozornost, personál by nenahradil hadici.

Po určité době používání se uvnitř hadice mohou vytvořit nečistoty a hlen. To přispívá k uvolnění nepříjemného zápachu, který se dostane do auta a pronikne do čerstvě umyté prádla.

Oplachování hadice nefunguje, protože její délka a vlnitá struktura to neumožní. Nahraďte starou část novou s hodnotou 60-150 rublů. Samozřejmě můžete koupit hadici na 1000 rublů. Bude mít zvláštní sílu, maximální délku a s největší pravděpodobností od známého výrobce. Pokud se za tuto položku vrátím, rozhodne se kupující v každém případě.

Jaké nástroje budou potřebné k výměně hadice v pračce

Jak vyměnit vypouštěcí hadici v pračce? Jaké nástroje jsou potřeba? Nejprve potřebujete novou hadici, kterou je třeba vyměnit místo opotřebované. Navíc budete potřebovat:

 • Šroubovák, protože musíte rozmontovat část těla pračky.
 • Kleště, které potřebují odpojit hadici od podložky.
 • V obzvláště obtížných případech by měla být klíče uložena na skladě, protože není možné vyměnit vypouštěcí hadici v pračce bez demontáže čerpadla.

Nejjednodušší značky k opravě

Začněte takovou jednoduchou opravu domácích spotřebičů, měli byste vědět, že můžete vyměnit vypouštěcí hadici v pračce Samsung stejně jako u strojů Ariston, Beko, Candy a Whirlpool.

 1. Pro začátek je vhodné odpojit stroj od elektrické sítě a také od vodovodu.
 2. Odpojte základovou stěnu, za kterou je umístěn filtr čerpadla.
 3. Ujistěte se, že jste vypustili vodu z vypouštěcí membrány.
 4. Potom otočte stroj na jeho bok, abyste mohli dno kontrolovat a demontovat. Zde je umístěno čerpadlo, ke kterému je připojena hadice.

Vypouštěcí hadici můžete vyměnit v pračce LG stejným způsobem. Během práce je třeba dodržovat konkrétní akční plán.

 • Odpojte opotřebenou hadici od čerpadla. Zajišťuje zpravidla svorky, které se mohou uvolnit pomocí kleští.
 • Dále jej odpojte od čerpadla a těla stroje. Ujistěte se, že jste si pamatovali nebo si představili, jak je instalována stará hadice, protože nová musí být připojena stejným způsobem.

Když je stará hadice bezpečně odstraněna, musíte začít s instalací nové. To se děje v opačném pořadí.

 1. Připojte čerpadlo pomocí hadicových svorek a vždy je utáhněte.
 2. Poté upevněte hadici k tělu.
 3. Dále je nutné stroj znovu nainstalovat na místo, a to tak, že propojíte zvlnění s odtokem.
 4. Přiveďte vodu do pračky.
 5. Připojte k síti.

Pro test je třeba provést jeden zkušební režim mytí bez naložení prádla. To pomůže zjistit možnou netěsnost. Můžete jej odstranit opakováním manipulací podle specifikovaného algoritmu, jak vyměnit vypouštěcí hadici v pračce. Poté musíte pevně nasadit hadici na čerpadlo a pevně utáhnout objímky. Vyměnit vypouštěcí hadici v pračce "Indesit" může být na výše uvedeném schématu.

Kdy je lepší zavolat odborníky

Je mnohem obtížnější, když se ve vaší koupelně usadily automobily společností "Electrolux" nebo "Zanussi".

 • V tomto případě musíte odstranit horní stěnu a zadní stěnu.
 • Je nutné odpojit plnicí ventil, který je zapnutý šroubovákem, je-li držen na šroubů, nebo klíčem, je-li šroubem.

Nejtěžší proces výměny vypouštěcí hadice v pračkách firmy AEG, "Bosch" a "Siemens". Při vyloučení takového malého problému bude muset rozebrat celý přední panel a vytáhnout téměř polovinu částí. V tomto případě si musíte pamatovat tolik jemností a nuancí, že je snadnější najít mistra, který souhlasí s tím, že přijde do vašeho domova a opraví pracovitého asistenta.

Učení sledováním

Můžete se podívat na mistra a naučit se změnit hadici.

 1. Odborník odstraní svorku a odstraní manžetu, která je umístěna před vozem.
 2. Potom snadno vyjme zásobník.
 3. Následující pohyb odděluje dekorativní panel, který se nachází vedle základny.
 4. Požádá vás o podlahovou tkaninu nebo nějakou nežádoucí látku, která by ležela na podlaze, protože bude muset vytékat zbývající vodu přes filtr čerpadla.
 5. Potom odšroubujte pár horních a spodních šroubů, které připevňují přední panel k skříni pračky.
 6. Dále uchopte dolní část panelu, zatáhněte směrem k sobě a potom dolů.

Celý panel bude tedy v rukou. Ale to není všechno! Musí odstranit kabeláž z blokování poklopu.

A teď se můžete dostat k hlavní práci. Zbývá pouze opakovat akce, jejichž algoritmus je uveden výše.

Samozřejmě, specialisté to udělají mnohem rychleji a spolehlivěji než nejvýkonnější vlastník stroje, který si ho poprvé opravil. V takovém případě ušetříte peníze a pomůžete se naučit se vypořádat se se vznikajícími problémy bez přilákání cizinců.