udělejte to sami

Odlučovač vlhkosti pro kompresor. Jeho funkce a do-it-yourself

Anonim

Odlučovač vlhkosti pro kompresor - filtrační prvek. Je instalován buď v konstrukci samotné jednotky, nebo je umístěn na potrubí. Jeho hlavním úkolem je zajistit stabilní provoz zařízení.

Princip fungování odlučovače vlhkosti

Přístroj se nazývá předběžný filtr. Pracuje na tomto principu. Vzduchové masy vstupují do pracovního prostoru zařízení otočením lopatek nebo jiných pohyblivých částí. Kapalné páry a pevné částice v nich jsou uloženy na vnitřních stěnách. Aby nedošlo k tomu, že tyto látky vstupují do stlačeného vzduchu, procházejí filtrem.

Není-li v zařízení kompresoru odlučovač vlhkosti, bude to mít za následek vady malby. Vzduchové bubliny se mohou objevit na povrchu, který má být ošetřen, a přilnavost nátěru se zhorší.

Filtrování funkcí

Zařízení slouží k čištění vzdušných hmot, které vstupují do zařízení z těchto prvků:

  • písek;
  • rzi;
  • prach;
  • jemné pryžové částice;
  • vody.

Oleje používané pro normální provoz zařízení se také mohou dostat do vzduchového systému. Filtr je může zastavit. Čistí vzduchové hmoty z těchto nečistot.

Poznámka: Takové filtrační zařízení je možné zakoupit v obchodě se specializací. Můžete také vytvořit separátor vlhkosti pro kompresor s vlastními rukama.

K tomu existuje velké množství technologií.

Jak vyrobit odvlhčovač pro kompresor vlastním rukama

Vytvořte takové filtrační zařízení doma. Existuje několik způsobů. Vytáhněte odvlhčovač kompresoru vlastním rukama z následujících zařízení:

  • přijímač;
  • silikagel;
  • přijímač z chladničky.

Všechny způsoby jsou jednoduché.

Odvlhčovač kompresoru z přijímače

Je nutná propanová nádrž, která je předem vyčištěna zbytkovým plynem. Je instalován vertikálně, přičemž kohout musí být ve spodní části. V horní části přijímače je vodorovně svařovaná vstupní armatura.

Je důležité. Potřebujete svařit do středu balónku, ale mírně odsazen na stranu. Vzduchové víry budou tvořeny podél vnitřních stěn pracovního prostoru.

Kovová trubka působí jako výstup. Jeho délka uvnitř pracovního prostoru by měla činit 2/3 délky přijímače. Trubka je přivařena shora ve středu válce. Pro zajištění účinného odchodu vzduchových hmot je naplněna čipy ze soustruhu.

Odvlhčovač na silikagel

Tuto látku můžete zakoupit v každém obchodě s hardwarem. Silikagel musí být nalit do skládací nádoby. V něm je odpařování vlhkosti. Svařuje se ve vnitřním prostoru válce.

Pro správné a vysoce kvalitní čištění vzdušných hmot musí projít celou vrstvou silikagelu. V tomto případě je vstup a výstup vzduchu v zařízení umístěny na protilehlých stranách.

Existuje další způsob, jak vytvořit separátor vlhkosti ze silikagelu. K tomu potřebujete filtr z pneumatického systému nákladních automobilů. Již obsahuje silikagel. Proto je nutné provést malé zdokonalení. Proveďte to obráběním a frézováním. Filtr je upevněn ve vnitřním prostoru zařízení.

Jak vyrobit odvlhčovače z přijímače pro chladničku

Tato metoda je považována za nejjednodušší a nejúčinnější. Pro výrobu filtračního zařízení bude zapotřebí pracovní chladicí jednotka. Je připojen k kompresoru. Musíte nejprve zajistit integritu komor chladničky. Dveře pájené. Také je instalován v vypouštěcím ventilu zařízení. Vypustí kondenzát.

Obecná doporučení

Při výběru způsobu výroby odlučovače vlhkosti je třeba vzít v úvahu kapacitu kompresorové jednotky. Při vysokém tlaku vzdušných hmotností některé filtry nemohou vyčistit vysokou kvalitu. Tím se rozbije hlavní zařízení.

Je nutno sledovat provoz zařízení. Při intenzivním používání vyžaduje pravidelné čištění odlučovače vlhkosti. K tomu je zařízení vyjmuto ze zařízení a umyté tekoucí vodou. To pomůže zbavit se částic.