zahradnictví

Nebezpečné okolí. Která květina nemůže být doma

Anonim

Květinové květiny zdobí dům a přinášejí do něj pohodlí a harmonii. Čistí vzduch a nekonečně potěší šťavnaté greeny a kvetoucí květiny. Ale tam jsou rostliny, které nejsou vhodné pro lidi a domácí zvířata. Jaké rostliny by měly být odstraněny z dětského pokoje a ložnice a která květina by neměla být doma v žádném případě?

Jaká škoda může přinést vnitřní květiny?

Mezi obrovskou rozmanitostí vnitřních rostlin patří ty, které se pěstitelé květin vyhýbají držení ve svém domově. Existují tři hlavní důvody pro tuto nelíčenost: lidové znaky, neuvěřitelnou potíže v péči, touhu chránit dům před jedovatými rostlinami.

Almsy starověku hluboko

Od starověku lidé věřili v blízký vztah mezi živočišným a rostlinným světem a nadále věří. O tom, jaké rostliny nemohou být udržovány doma, aby nedošlo k problémům, řekněte psychiku v televizi, babičky u vchodu, kolegové v práci. Anti-ratingový šampion je kaktus. Argumenty proti němu jsou silné:

Manžel nebude

Pokud je muž, pak bude jíst

Nebudou žádné peníze, štěstí, vášeň a láska

Jo, jaký květ, který nemůžeš mít doma, je jeho. K ospravedlnění trní je možné tvrdit, že kaktusy pomáhají překonat plachost, zlepšovat spánek a absorbovat záření elektrických spotřebičů.

Na druhém místě - břečťan a jiné vinné révy. Oni jsou podezřelí z parazitism na auru člověka a zkreslení domácí energie. Základní poplatky:

Může růst pouze u žen, a proto vyhnal všechny lidi z domu

Vytváří lži a nedůvěru v rodinách

Vyčerpává energii z lidí v noci

Chudák břečťan, samozřejmě, je na vině, ale nemůžete ho jen vyhozet hůlkou z manželky dobré manželky, takže pro něj jsou nějaké květiny.

Bronzové medailisty - chřest, fikus, cypřiš. Obviněný:

V upírství

Vytváření tvrzení v silných rodinách

To přináší potíže

Podle jiné verze fikus pomáhá ženám otěhotnět, chrání před chudobou, pomáhá překonat stres.

Když mluvíte rozumně, můžete poradit: každý by měl mít doma květiny, což se mu opravdu líbilo. A podezřelé - vyhazujte!

Pevné rozmary

K dispozici jsou květiny, které jsou dostatečné na to, aby se zasunuly do země a napojily se jednou týdně. Jsou tu i jiní - opravdoví tyrani, kteří podřizují celý dům jeho harmonogramu a rytmu. Jaké vnitřní rostliny nelze udržovat doma bez poskytnutí ideálních životních podmínek? Kdo jsou tyto krásné sissies, jejichž péče vyžaduje obrovský závazek?

Horní část rozmarných rostlin je vedena bahnitou mimózou. Miluje slunce, ale po několika zatažených dnech způsobuje přímý zásah paprsků. V zimě by měla být udržována na 15-18 °, což není pro majitele příliš výhodné, zejména při vysoké (80%) vlhkosti. Miluje zalévání, ale nemá rád stojatou vodu. Mimochodem, voda je vhodná pouze bránit!

Potřebuje konstantní krmení a postřik. Dokonce i když vytvoříte všechny podmínky pro to, vděčnost za vykonanou práci, může za zimu bezpečně vyschnout.

Velmi obtížná tropická krása Wanda, jedna z nejkrásnějších orchidejí. Její motto: "Žádné slunce - žádné květy!", Ale od 11:00 do 15:00 by mělo být pritenyat, aby se neopálilo listí. Potřebuje denní a noční pokles teploty a ne ostré, ale postupné. Pokud je vzduch chladnější + 20 °, nebude kvetat.

Pak následuje: azalka, schopná zmrazit své hosty ve jménu květů nadpřirozené krásy, rozmarná fuchsie, půvabná kamélie, která potřebuje skleníkové podmínky diploadie, které trpí invazí parazitů gardenie.

Která květina by neměla být z rozumných důvodů doma? Některé z výše uvedených. Jsou určeny pro nejsložitější pěstitele květin, skutečné odborníky v oboru.

Zajišťujeme bezpečnost blízkých

Existuje skupina rostlin, krásná a silná, která by neměla být spuštěna doma z velmi konkrétních důvodů. Jsou jedovaté. Nemůžete riskovat zdraví blízkých kvůli velkolepým řešením interiéru. Zvláště pokud má dům děti všech věkových skupin a zvířat, s výjimkou ryb:

- Azalea.

- Amaryllis.

- Dieffenbachia.

- Oleander.

- Noci.

- Alokaziya.

- Datura.

- Syngonium.

- Anthurium.

- Caladium.

- Lily.

- Philodendron.

- Akalifu.

Neexistuje hodnocení, která květina nemůže být nikdy doma a jaká může být ještě. Jejich názvy musí vědět, zdržet se nákupu nových rostlin a zbavit se stávajících květin.