interiérový design

Barokní domy (fotografie)

Anonim

Barokní ... Tento termín lze slyšet jak v literatuře, tak iv módě, malbě, umění a dokonce i hudbě. Ale co je barokní v interiéru, architektuře? Pokusme se pochopit a zvýraznit charakteristické rysy domu v barokním stylu.

Abychom to udělali, jdeme pár staletí do minulosti, a to v 17. století, kdy v Itálii začali nejprve ozdobovat domy v barokním stylu. Tato architektura byla navržena tak, aby ukázala, jak bohatý a bohatý majitel domu. Při dokončení barokního bytu se lidé snažili přidávat maximální množství detailů: štukové výlisky, tapisérie, figurky a sochy. Luxusní tkaniny, velká zrcadla se svěžími rámečky, mozaiky, fresky a malované stropy ... Celá struktura stylu je určena jak pro hosty, tak i pro kolemjdoucí: žije zde opravdu bohatá osoba, která si to může dovolit.

Jak můžeme pochopit, že čelíme právě budově v barokním stylu a nikoli jinému? Zvýrazňujeme několik základních detailů.

Sloupce

Dokonce i když dům samotný není příliš velký, bude stále přítomen alespoň pár sloupů na verandě nebo verandě. Dávají dokonce malou strukturu majestátní vzhled.

Fretwork

Formované vzory a kudrlinky jistě zdobí fasádu domu v barokním stylu. Počet těchto modelů může být různý v závislosti na solventnosti majitele, ale taková budova je bez nich bezpodmínečná.

Rozsah barev

Barokní architektura by měla vypadat jasně na jedné straně a vyniknout, ale na druhou stranu by neměla být příliš pestrá a chytlavá. Obvykle se používají pastelové, lehce tlumené tóny. Červená, růžová, modrá a bílá se žlutými akcenty.

To jsou hlavní rysy domácí dekorace venku. Ale jak by měl vypadat zevnitř? Dále se naučíte, jak vytvořit dům, ve kterém se každý bude cítit jako skutečný král!

Barokní jídelna

Především by měla být samostatná místnost. Pokud se rozhodnete pro svůj dům postavit velkým způsobem, způsobem aristokratů XVII. Století, v žádném případě nekombinujte prostor pro vaření s místností pro jeho použití. Dokážete si představit krále a královny, aby jedli na stejném místě, kde služebníci vaří jídlo? Dokonce i když se vaříte, stále se snažte zápasit. Umístěte samostatnou místnost přímo pod místnost, kde jedí.

Tabulka

Hlavní objekt místnosti by měl být perfektní. Stůl je nejlepší zvolit vyřezávané, dřevěné, pokryté vrstvou laku. Bude opatrné, aby se rohy lehce zaokrouhly. Dávejte pozor na stůl - to by mělo být krásné a stylové, protože ubrus se nedoporučuje při zdobení domu v barokním stylu. Vytváří pocit něčeho jednoduchého a útulného, ​​zatímco barokní, naopak, usiluje o okázalý luxus, atmosféru paláce.

Židle

Židle by měly být v souladu se stolem, stejně jako pohodlné a luxusní. Židle s vyřezávanými, tvarovanými nohama a koženým čalouněním - perfektní. Je také vhodné si koupit jednu křeslu trochu luxusnější, s vyšším zádovým - pro majitele domu, hlavu svátku. Samozřejmostí jsou jednoduché dřevěné židle bez područek a dokonce i stoličky - zcela zmizí.

Volitelné atributy

Jídelna by neměla být přetížena detaily. Abyste vytvořili pocit luxusu, musíte:

  • Položte nízký zasklený regál s krásnými (např. Křišťálovými) nádobami.
  • Zavěste jednu nebo dvě malby zobrazující příjemnou krajinu nebo zátiší.
  • Povrch podlahy pokryjte stůl a kolem něj měkkým monochromatickým kobercem.
  • Zastavte nad stolem elegantní, krásný lustr.
  • Na samotném stole položte malou vázu květin.

A samozřejmě nezapomeňte, že nádobí a příbory musí být v místnosti. Souhlasíte, bude to divné, že budete sedět u stolu vhodného pro královské recepce, tam je obyčejná lžička z nerezové oceli a podává jídlo na plastové tácky od IKEA. Ne každý miluje křišťál a ne každý si to může dovolit, nicméně v tomto případě můžete dělat s kvalitou, vhodnou pro styl porcelánu.

Obývací pokoj

Návrh domu v barokním stylu jistě zahrnuje obývací pokoj. Může sloužit jako místo pro hosty, stejně jako prostor pro rodinné oslavy a setkání. Pokud zdobíte obývací pokoj v chladných, světlých barvách, bude to více formální a fantazijní, zatímco teplé, hluboké barvy přinesou i velkou místnost s vysokými stropy, určitou pohodu a domáckou atmosféru. Jaké předměty musí být v obývacím pokoji v barokním stylu?

Pohovka a křesla

Jedna pohovka nebude postačující, protože zaprvé zapadá jen omezený počet lidí a za druhé může způsobit nepříjemné pocity lidem, kteří chtějí sedět zvlášť. Například, pokud vaše společnost sestává převážně z mužů, ne každá dívka chce a považuje za slušné, aby seděla na stejné pohovce se všemi. Proto je třeba sehnat buď dvě pohovky, nebo sadu samostatných židlí. Samozřejmě, jak pohovka, tak židle by se měly hodit do atmosféry, být naprosto luxusní a pohodlné. Je lepší vybrat si nábytek s nohama - vypadá elegantněji a elegantněji.

Čajový stůl

Obývací pokoj má dlouhé setkání, rozšířené rozhovory. A dlouhé rozhovory mají čajovou party. Takže, aby hosté nemuseli držet poháry v rukou, nebo (zakázat jim!) Aby je dal přímo na pohovku, kupte si čajový stůl. Neměla by být příliš vysoká ani velká - natolik, aby se vešla do sady pohárků, misek s lehkým občerstvením a možná i vázou květin.

Koberec

Koberec v obývacím pokoji by měl mít zvláštní pozornost. Zde byste neměli opouštět holé podlahy - bez ohledu na vytápění vytvářejí pocit chladu a nervů. Pevný koberec vypadá příliš formálně a nudně. Zkuste si vybrat krásný koberec s ornamentem, který odpovídá tónu nábytku a designu místnosti. Pokud máte malování na stropě, můžete se podívat na koberec, který opakuje vzorek stropu nebo alespoň vypadá. A nezanedbávejte dlouhý zdřímnutí. Samozřejmě, že čištění takového výrobku je poněkud obtížnější, ale pocit chůze na dlouhém koberečku a celkový komfort, který mu vzniklo, stojí za to.

Obrázky

Pokud v jídelně můžete udělat bez obrázků, jsou prakticky nezbytné v obývacím pokoji. Nezakrývejte originály nebo nejméně kvalitní reprodukce. Téma obrazů závisí na osobních preferencích majitele. Bylo by to vhodné jako rodinný portrét majitelů domu, stejně jako abstraktní malby, krajiny nebo jiné práce, které se líbily duši a v souladu s celou místností. Mimochodem, pokud se zabýváte malováním sám - v každém případě zavěste alespoň jeden z vašich obrazů v obývacím pokoji. Tento detail bude perlou barokního stylu, stejně jako vynikající téma pro rozhovor s hosty.

Lustr

Vyberte si velký lustr, který jasně osvětluje všechny rohy místnosti. Můžete také zavěsit několik lustrů - jeden větší, centrální a dva menší. Nebo dva jsou stejné. Skutečnost, že paprskové stínítko nebo dokonce "holé" žárovky nezapadají do takového provedení, je pochopitelné.

Krásným kusem bude i krb. Elektrická nebo skutečná, přidá atmosféru a, jak víte, můžete obdivovat živý oheň celé hodiny.

Ložnice

Některé páry zanedbávají design tohoto pokoje pod záminkou, že hosté stále tam nechodí. Tento přístup je však zásadně špatný. Luxusní musí být vytvořeno především pro sebe. Když si vezmete hosty na luxusní stoly, sedíte si s nimi u tohoto krbu a nadále budete strávit noc na staré posteli nebo rozkládací posteli - veškerý luxus vašeho domu nebude nic víc než show, jasný zábal a vy nebudete se cítit jako král a královna a služebník v bohatém domě.

Věřte mi, že jste spali na širokém postele s postelemi, začnete se cítit úplně jinak, budete mít lepší spánek a je snadnější vstát ráno. Pokud změníte svůj domov na aristokratův dům, udělejte to všude, a to nejen v těch místech, kde jsou hosté.

Postel

Dokonce i když žijete sama a dvojice se neočekává, ještě nezažívejte na širokém lůžku. Na takové posteli se budete cítit nově. Věnujte také pozornost ložnímu prádlo. Měla by vás uspokojit jak vizuálně, tak i hmatatelně. Koupit dvě nebo tři sady kvalitního prádla a umýt jej nejméně jednou týdně.

Noční stůl a lampa

Pokud ještě nemáte tyto věci - koupíte je bez ohledu na to, zda změníte svůj interiér v barokním stylu, nebo ne. Nejedná se o luxus, je to pohodlí, a pokud si uložíte noční stolek nebo stůl u vašeho postele nejméně za týden, nebudete si brzy představit život bez této věci. Pokud spíte s partnerem na stejné posteli, ujistěte se, že ho položíte na noční stolek nebo stůl s lampou na každé straně, což je také neuvěřitelně výhodné.

Trellis

Trellis, jednoduše řečeno, je skříň se zrcadlem. Tato věc je užitečná nejen pro ženu, protože pokud žijete v takovém luxusním domě, je to hřích, když opustíte ložnici rozcuchanou a vrásčitou ráno. Ve stejném případě mohou být uloženy jako kosmetika, nebo jen hřeben, sprej na vlasy a deodorant. A samotná přítomnost takového nábytku poskytne ložnici luxus a vznešenost.

Jen neinstalujte zrcadlo přímo před postelí - to není dobré z hlediska feng shui. Ale i bez jakékoliv mystiky - váš odraz vás může vyděsit uprostřed noci.

Barokní domy

Fotografie vám pomohou lépe porozumět danému tématu a získat inspiraci. Fasáda je "obličej" budovy, což dělá dojem nejprve host nebo průchodník.

Je zřejmé, že nikde všude a nikdo nemá možnost ozdobit budovu zvenčí. Ale pokud je stále tam - použijte jej a vyzdobte fasádu domu v barokním stylu. Vaše bydlení bude vypadat luxusní a bohaté.

V České republice jsou rozprostřeny třípodlažní a dvoupatrové domy v barokním stylu. Níže uvedený projekt je pozoruhodný svou architekturou a elegancí. Na výkresu jsou zobrazeny nejen fasády, ale i vnitřní uspořádání.

Následuje příklady barokních domácích projektů. Fotografie a náčrtky pomáhají představit krásu a vznešenost budovy postavené v osmnáctém století. Stále vypadá velmi stylově a luxusně, že?

Doplňky na toalety

Jak jinak můžete zdobit svůj příbytek v barokním stylu? Dávejte pozor na fotografii níže.

Samozřejmě, že aristokrati sedmnáctého století používali takové toaletní mísy ... Takže je můžete překonat v luxusu vašeho domova! Překvapení a potěšení hostů při návštěvě tohoto místa jsou zaručené. Pokud takové zboží nenajdete v obchodech, můžete slepit obyčejnou toaletu vhodným samolepícím prostředkem. Samozřejmě, že efekt nebude stejný, ale přesto získáte originální a zábavnou věc.

Nahoře je další zábavný atribut pro toaletní místnost. S takovým držákem pro toaletní papír se nebudete cítit jen jako král, ale jako skutečný císař!