zahradnictví

Rose Cordes diamond: popis a rysy péče

Anonim

Jeden z nejoblíbenějších a nejoblíbenějších hybridních odrůd čajů mezi pěstiteli květin v naší zemi je považován za Kordes Brilliant rose. To je také nazýván Red Diamond, Brilliant nebo Miss Diamond.

Historie odrůdy

Jméno Cordes růže je diamant jménem kordes školky, ve kterém byl chován na počátku osmdesátých let minulého století. Školka se nachází v Německu a je pojmenována podle chovatele, který ji založil. A slovo "diamant" ve jménu této květiny hovoří o jeho podobnosti s drahým kamením, s jeho jasností a nepopsatelnou hrou odstínů v paprscích slunečního světla.

Charakteristika rostliny

Jak je vidět na fotografii, růžový diamant Cordes je vysoký keř, který dosahuje výšky jednoho a půl metru, s dlouhými, vzhůru pružnými větvemi, hustě pokrytými jasnými smaragdovými, lesklými listy středně velkého, oválného podlouhlého tvaru. Kvetoucí růže Cordes diamant nepřetržitě po celé léto, zachycení a září. Dokonce i když neříznete kvetoucí pupeny, rostlina nepřestává produkovat kvetoucí výhonky. Pudlíky se shromažďují v kartáči. Při jednom snímku se tvoří až tři květy. Průměr květů je v průměru asi devět centimetrů. Květy v této odrůdě jsou svěží, froté. V jednom pupenku může být až čtyřicet okvětních lístků. V průměru každá pupenka žije přibližně dva týdny.

Každá diamantová květina Cordes si zaslouží zvláštní popis. Barva pupenků se pohybuje od červené nebo ohnivě oranžové až šarlatové. Při jasném slunečním světle se zdá, že květy třpytí a zevnitř jsou osvětlené. Šířka každého pouzdra dosahuje sedmdesát centimetrů, což je třeba vzít v úvahu při seskupování skupiny.

Výhody odrůdy

V popisu růžového diamantu Cordes se říká, že hlavní výhodou odrůdy je jeho vysoký dekorativní účinek. Ale není to jediná výhoda. Nepochybné výhody mohou také zahrnovat:

 • Odolnost proti všem hlavním onemocněním růží, zejména plísním a černé skvrně.
 • Odolnost vůči mrazu.
 • V deštivém období květy neumějí pod váhu vlhkosti.
 • V krajinném designu je tato růžice dobrá jako solo rostlina, stejně jako v kombinaci s jinými keřmi nebo jako pozadí pro nízkoprůběžné výsadby obrubníků.

Přistání

Pod přistáním zvolte suché, slunné a dobře větrané místo. V částečném odstínu Cordes, diamant také cítí spíše dobře, ale to není kvetou tolik. Silný odstín snese špatně. Tato odrůda nevyžaduje vysoké nároky na složení půdy. Hlavní věc je, že je mírně kyselá, s vysokým obsahem humusu. Pro výsadbu se nejlépe hodí jeden nebo dva roky staré sazenice. Je možné zakládat keře s uzavřeným kořenovým systémem po celou vegetační sezónu a od otevřené - koncem srpna nebo září.

V připravených jámách zaspívá drenáž, skládající se z písku a jemného štěrku, přidávají hnojivo, které obsahuje hnilý hnůj a rašelinu smíšené se zemí. Sapling set přímo, narovnat kořeny a pokryté půdou tak, že kořen krk byl prohlouben nejméně tři centimetry. K sazenicím, které jsou zakořeněny lépe, několik hodin před výsadbou by měly být udržovány v roztoku stimulátoru růstu kořenů.

Péče

Podle recenzí diamant růží Cordes nevyžaduje komplexní péči. Skládá se z častého uvolňování půdy, zalévání, krmení, řezání a regulace plevele:

 • Časté uvolňování půdy je nezbytné pro zlepšení výměny vzduchu mezi kořeny a prostředím. To platí zejména v prvních třech letech, kdy keř aktivně tvoří svůj kořenový systém. Po uvolnění pristvolnyh kruhů vyžaduje zavedení mulčovací vrstvy.
 • Na jaře, keře, které dosáhly tříletého věku, potřebují sanitární prořezávání. Rosebush je tvarován jako mísa, ponechat pět až sedm pupenů na každé větvi. Na podzim se stříhání provádí za účelem odstranění nemocných a poškozených výhonků, ztenčení větví, které jsou příliš zarostlé.
 • V květnu se doporučuje, aby stonky byly ošetřeny roztokem humátu sodného ke stimulaci laterálního větvení.
 • Horní oblékání se provádí sezónně: na jaře - s dusíkem, v létě - fosfor a draslík. Pravidelně, zvláště před kvete, je třeba provést hnilobný hnůj.
 • V létě je rostlina napojena teplou vodou v množství 15-20 litrů vody na bush dvakrát týdně. Do konce léta se snižuje zavlažování a v září se úplně zastaví.
 • Během vegetačního období musíte odříznout kvetoucí pupeny. V srpnu ponechte pár květů na každém střelbě pro tvorbu ovoce. Tím je zajištěno, že růže létají lépe a rozkvétají hojně v následujícím roce.
 • Péče o růže Cordes diamond také zahrnuje pravidelnou kontrolu plevele a škůdců.
 • V zimě jsou výhonky zkráceny o dvě třetiny a pokryty smrkem, humusem nebo volnou zeminou.

Jedinou nevýhodou růžového diamantu Cordes lze považovat pouze skutečnost, že díky svým jasným barvám zastíní všechny ostatní rostliny v květináči a přitahuje veškerou pozornost k sobě samému. Nicméně, dobrý návrhář bude vždy moci vybrat si hodného partnera pro tuto krásu při navrhování svých stránek.