nástrojů a zařízení

Plynový hořák: jak si vybrat?

Anonim

Při vybavení dlouhé cestě zkušený turist určitě zamyslí nad dostupností příležitostí pro pohodlné vaření. Samozřejmě, že v tomto případě je pohodlí podmíněno, je však výhodnější používat speciální zařízení než doufat v příznivé počasí na táborák. Navíc nabízí na trhu velmi zajímavé řešení pro tyto úkoly. Nejlepším řešením by bylo přenosné zařízení, které funguje autonomně. Pohyblivé plynové kamny a hořáky se již dávno staly v kruzích zanícených rybářů a cestujících. Aby však jednotka během operace nezklamala, je nutné zodpovědně přistupovat k jejímu výběru. Modely takových hořáků se liší podle mnoha kritérií, včetně výkonu, konstrukce, druhu zapálení atd. Ale nejprve byste měli pochopit, proč byste si měli vybrat z plynových zařízení, protože na trhu jsou k dispozici dobré modely s jiným zdrojem dodávek.

Jaké jsou výhody plynových hořáků?

Na rozdíl od jiných odrůd, modely plynu nevyžadují dobu předehřívání. To znamená, že samotné zařízení začne pracovat přímo s pokrmy ihned po zapnutí. Je to také jeden z nejkompaktnějších a lehčích konstrukcí - například některé modely váží ne více než 100 gramů bez balónku. Jediná nuance je spojena s bezpečností. Obecně se věří, že plynový hořák není vhodný pro použití ve stanu. Ve skutečnosti tomu tak není, protože v procesu hoření plamene nezpůsobuje účinek hořáku. Teoreticky je však možný požár. Pokud necháte hořák zapnutý delší dobu, ale bez zapalování, může požár způsobit požár jiného výrobce. Proto je třeba pamatovat na bezpečnostní pravidla. To se však týká i jiných typů hořáků.

Výběr optimálního designu

Konvenční hořáky pro turisty mohou mít tři verze. Nejspolehlivějším provozním režimem je model, který zajišťuje připojení k válci a přívod plynu hadicí. V tomto případě hořák může stát samostatně na nohou, což mu dá stabilitu. To ve skutečnosti kvůli pohodlí ve své aplikaci. Toto zařízení je však považováno za nejtěžší. Druhý typ konstrukce zahrnuje spojení bez hadice, ve kterém je plynový hořák také oddělený od válce. Výhody tohoto typu zahrnují nízkou cenu a nevýhodou je tenkostěnný materiál z kleštiny, ze kterého je vytvořen kontejner s plynem. A třetí typ je zařízení ve formě trysky, která je připojena k válci shora. To znamená, že hadice opět chybí, ale tato výhoda je často blokována nestabilitou hořáku. Tryska dělá design vyšší, takže při výběru takového zařízení je třeba dbát na kompletní sestavy se spolehlivými podpěrami.

Co je třeba vzít v úvahu v plynovém válci?

Bez přerušení připojení hořáku k plynové nádrži stojí za to podrobnější zvážení požadavků na válce. Neexistují žádné zvláštní potíže při výběru materiálu - s výjimkou kleštinových modelů, všechny moderní výrobky poskytují dostatečnou spolehlivost. Je důležitější věnovat pozornost palivu, která je naplněna lahvemi pro campingové plynové hořáky a sporáky. Opět je výběr tvořen třemi možnostmi - izobutanovou směsí, butanem a propanem přímo. Optimální řešení se týká prvního typu paliva. Skutečnost spočívá v tom, že isobutan poskytuje čisté spalování a zároveň dává poměrně vysoký tepelný účinek. Láhve na propan a butan jsou také na trhu, ale méně často. Například butan není tak populární kvůli problémům při hoření v chladu. Ale v každém případě, bez ohledu na vybrané plnění, stojí za to zvážit jeden trik při provozu válce. Některé moderní modely jsou vybaveny systémem, který automaticky zastaví proud plynu v době odpojení od hořáku. Tato funkce je užitečná jak jako bezpečnostní prostředek, tak jako způsob, jak zvýšit hospodárnost hořáků.

Výběr výkonu

Na první pohled se do každého hořáku dostává vysokého výkonu, protože tato funkce zlepšuje výkon zařízení. V praxi to není vždy přínosné pro racionální využití jednotky. Například, když budete potřebovat vařit malé množství potravin, vysoký výkon se vůbec nevyžaduje. Na druhou stranu nízká produktivita nebude mít dobrý výsledek, pokud potřebujete sloužit velké společnosti. Vzniká tak otázka: jak si vybrat cestovní plynový hořák s optimálním výkonem? Jeden by měl dodržovat jednoduché pravidlo - 1 kW pro 1 litr. Podle tohoto schématu by měl být pro 3 osoby používán spotřebič o výkonu 3 kW, protože taková skupina lidí potřebuje vařit 2 litry jedlých potravin - např. Obiloviny, polévky, čaj atd. V tomto případě je zvažována průměrná úroveň výkonu, ale také K dispozici jsou zařízení o výkonu 5 kW, které zajistí jídlo a další turisty.

Požadavky na systém zapalování

Zde je malá volba a nabízí se ve dvou variantách. Jedná se o modely s piezoelektrickým zapalovačem a bez něho. Je-li získán jednoduchý levný model druhé kategorie, je nutné se připravit na nezávislé zapálení pomocí zápalek nebo zapalovače. Je zřejmé, že v podmínkách těžkého nachlazení nebo v nepříznivém počasí se srážkami by tato možnost byla vůbec nepohodlná. Proto zkušení turisté mají velkou úctu k plynovému hořáku pro pěší turistiku, který zajišťuje piezoelektrické zapalování. V podstatě je to jednoduchá a užitečná volba, která umožní, aby hořák pracoval bez vnějších zdrojů požáru. Ale tady není všechno jednoduché. Faktem je, že standardní piezoelektrický zapalovač nesmí plnit svůj úkol v nadmořské výšce více než 4 000 m. Kromě toho vyžaduje pečlivé zacházení s hořákem z hlediska ochrany proti vlhkosti - tento faktor také zabraňuje automatickému zapálení. Nicméně tyto nedostatky tuto funkci vůbec nezhoršují, protože nevylučuje možnost obvyklého spuštění hořáku pomocí zápalek. Pokud hlavní způsob zapálení nefunguje, můžete použít pomocné prostředky.

Tóny výběru táborů

Hlavní rozdíl v kamenném kameně z hořáku je přítomnost trupu. To znamená, že zařízení přijímá schopnost instalovat válec přímo do konstrukce, což zase přidává k hmotnosti. Tato volba stojí za to udělat, pokud potřebujete pohodlné vybavení pro vaření, což nezpůsobí problémy s instalací a zapálením. Obzvláště atraktivní v jeho kvalitě je plynový sporák s keramickým hořákem, protože je odolnější a spolehlivější. Musím říci, že pouze hlava je vyrobena z keramiky. Zvláštnost takového modelu spočívá v tom, že se pracovní prvek nevyhřívá a ušetří tak plyn. Téměř všechny turistické kamny na plynové palivo jsou spouštěny z automatického zapalování. V tomto případě není v těžkých provozních podmínkách tak špinavá, jako v kombinaci s běžnými hořáky.

Potraviny pro sporák - co zvážit?

Jak bylo uvedeno výše, kamna mají schopnost integrovat plynový válec do svého těla. Samo o sobě je to dobré řešení, ale existují chvíle, kdy je požadováno oddělení těchto komponent. To znamená, že by měla být možnost připojení zařízení k válci přes stejnou hadici. Abyste nezůstávali při výběru konfigurace interakce se zdrojem napájení, měli byste se obrátit na multifunkční modely. Může se jednat zejména o univerzální turistiku s plynovým sporákem. Přenosný plynový hořák v tomto provedení poskytne příležitost pracovat jak z vestavěného válce, tak z kontejneru připojeného hadicí.

Další vybavení hořáku

Výrobci tohoto typu hořáků nabízejí mnoho užitečných doplňků. Jedním z nejdůležitějších je panel s funkcí čelního skla. Také, pokud plánujete vyjíždět ve tmě, bylo by vhodné, aby zařízení bylo vybaveno speciální tryskou s ohřívačem. Toto zařízení je doplněno cestujícím keramickým plynovým hořákem a standardními modely. Výsledkem je, že přístroj poskytne stanu nejen teplo, ale i světlem. Kromě toho není možné úplné vybavení bez vhodného případu, ve kterém bude možné bezpečně položit všechny konstrukční prvky.

Závěr

Moderní turistické vybavení, kromě kvality okamžitých funkcí, se vyznačuje také ergonomií, nízkou hmotností a kompaktností. Plynový hořák je také v souladu s těmito požadavky, který je snadno zařazen do vybavení každého turistu. Samozřejmě, že existují větší verze, ale menší, ale v žádném případě nebudou mít problémy s výběrem této jednotky pro řadu základních požadavků. Pokud jde o náklady, taková zařízení jsou také humánní. Existují modely v rozmezí 1 tisíc rublů a jsou zde možnosti pro 3-5 tisíc. Cena za největší část je určena typem designu, funkčností a výkonem. V současné době jsou hlavními výrobci plynových hořáků, které jsou pro uživatele velmi oblíbené, považovány za firmy Primus, Coleman, JetBoil, Campingaz a Kovea.