interiérový design

Design domu venku - možnosti pro návrh fasád

Anonim

Přirozenou touhou každého člověka je péče o své domovy. Je velmi důležité nejen udržovat a udržovat čistotu uvnitř domu, ale také pečovat o exteriér budovy. Návrh domu zvenčí říká: charakter majitelů, jejich finanční situace, naznačují jejich preference ve velkém stylu.

Pokud bylo rozhodnuto, že fasáda domu vyžaduje aktualizaci nebo je pro novou budovu nezbytný vývoj, důležitým bodem je výběr dokončovacích materiálů. Moment definování stylistiky je však také důležitý. Nicméně většina majitelů domů je nakloněna k klasickým možnostem.

Neopakovatelná klasická stylová vnější fasáda

Návrh soukromého domu mimo klasické verze se nikdy nestane běžným a banálním. Tento styl se vždy držel a zaujímá vedoucí pozici. Hlavním rysem designu je jasnost forem, přísné dodržování proporcí. Každý prvek by měl být vyvinut zvlášť a měl by být hluboce promyšlený, přičemž bychom měli mít na paměti integritu obrazu.

Jasné hranice stěn, trojúhelníkové střechy, ploché podkrovní místnosti - to vše je klasické, pro změkčení je zvykem používat hladké stavební materiály.

Dům v klasickém stylu je vždy proporcionální. Otvory dveří a oken jsou vyrobeny podle jasných standardů vyvinutých pro konkrétní budovu. Ve většině případů mají jejich tvar ostré rohy (čtvercové nebo obdélníkové), méně často je umístění okrouhlých oken.

Classic je velmi tvárné. Dokončení fasád v tomto stylu zahrnuje použití jakéhokoliv stavebního materiálu: vlečky, dřevěné trámy, cihly, dlaždice, omítky, kámen a tak dále.

V závislosti na obložení bude mít každý dům svůj vlastní charakter a dává obyvatelům odpovídající emoce.

Fasádová omítka - kouzlo barvy a struktury

Design domu zvenku s výzdobou stěn fasádní omítkou je obzvláště oblíbený u moderních majitelů nemovitostí. Trh stavebních materiálů nabízí širokou škálu barev a několik druhů materiálu. Každý z nich má své vlastní charakteristické rysy.

Zdobením stěn silikonovou omítkou můžete nejen dosáhnout požadovaného vzhledu fasády, ale také chránit izolaci před účinky škodlivých faktorů prostředí: deště, sníh, vítr. Mezi hlavní výhody použití patří:

 1. Vysoká propustnost vzduchu. To umožňuje budově nehromadit přebytečnou vlhkost ve stěnách, takže vnitřek místnosti bude vždy suchý.
 2. Trvanlivost Vzhledem k schopnosti odstranit přebytečnou vlhkost, omítnuté povrchy si zachovají svůj původní vzhled po dlouhou dobu a materiál se nerozpadne ze stěn.
 3. Snadné čištění. Pokud je povrch špinavý, lze ho snadno vyčistit. Chcete-li to udělat, jen nalít stěny s vodou nebo počkat na dešť.
 4. Životnost je přes 20 let.
 5. Odolnost vůči soli a chemickým prvkům.

Dražší volba přední omítky - křemičitanu. Předražené z důvodu následujících charakteristik:

 • vysoká odolnost vůči fyzikálnímu namáhání a vystavení chemickým materiálům;
 • akumuluje teplo v interiéru a vytváří další úroveň absorpce hluku;
 • dobře prochází a zobrazuje páry;
 • odolnost vůči extrémům vlhkosti a teplot.

Pokud je budova vyrobena ve formě uměleckého objektu, má složitou architekturu, je lepší použít akrylovou omítku. Má vysokou úroveň plasticity a snadno vyplňuje i obtížně přístupné oblasti. Díky své odolnosti proti vlhkosti je ideální pro zdobení stěn pokrytých polystyrénovou pěnou, ale nadměrně absorbuje prach, což je nevýhoda. Přibližná životnost - 20 let.

Když potřebujete provést rozpočet fasád, měli byste věnovat pozornost minerální omítce. Má širokou škálu výhod, ale stojí mnohem méně než jeho konkurenti, kvůli téměř úplnému nedostatku plasticity. Délka služby - ne více než 10 let, může dojít k prasknutí materiálu.

Věnujte pozornost tomu, že jakákoliv omítka byla zvolena, všechny dokončovací práce by měly být prováděny pouze za podmínek zjištěné kladné teploty.

Silentblok - jednoduchost a moderní design

Jemný dokončovací materiál pro dokončování venkovských domů. Hlavní výhodou siding je vysoká odolnost proti ohni (nehoří, ale roztavuje se). Vzhledem k vysoké poptávce po materiálech začali výrobci vyrábět nejen plast, ale i vinyl, kov a dřevo.

Podle technických vlastností se obklady stěn příliš neliší od omítky. Je také odolný proti fyzickému namáhání, odvádí vlhkost a hromadí teplo v interiéru. Životnost je impozantní a je 50 let, navíc instalace může být provedena bez účasti týmu mistrů.

Přírodní materiály byly vždy vysoce ceněny, takže vývoj a realizace návrhu dřevěného domu zvenku není snadné a drahé. Ale nevzdávejte se toho snu. Skvělou alternativou k dřevu je vlečka. Vyrábí se v různých barvách a dá obrázek, který opakuje řez stromu.

Dlaždice - evropský pohled na fasády

V progresivních evropských zemích jsou bytové domy a kancelářské budovy často obloženy dlaždicemi. Materiál je poměrně drahý, ale pomáhá přinést k životu jakýkoli designový nápad. Kompetentní volba jednoho ze čtyř typů materiálů bude dělat svou práci a návrh fasád s dlažbou pomůže postavit domy mezi stovky typických budov.

Cihla je velmi podobná dekorativnímu kameni. Ve své výrobě se používá speciální technologie tvarování hliníku při teplotě vyšší než 1 300 stupňů. Neobsahuje soli a hlavním materiálem je břidlicový papír.

Terakotové dlaždice jsou pro mnohé známé a jsou velmi oblíbené při dokončování venkovských domků. Hlavním výrobním materiálem je kaolínová hlína a je pečena při teplotě 1000 stupňů.

Možnost rozpočtu je konkrétní. Vzhledem k nízké spotřebě surovin (cementu, křemenného písku, přísad) jeho cena nepřesahuje průměrný cenový rozsah a výběr textur a barev je různorodý.

A poslední, ale ne méně známý typ materiálu - porcelánové dlaždice. Skládá se ze směsi jílu, křemičitého písku a různých přísad.

Cihla - dokončovací materiál se kontroluje roky

Domy z cihel nebo s fasádami z cihelného designu jsou nejtrvanlivější, krásnější a odolné vůči škodlivým účinkům. Často se tento materiál používá pro obklad fasád dřevěných staveb. Dnes je považován za jeden z nejdražších.

Konstrukce cihlového domu venku má skutečně královský vzhled. Drahé, stylové a luxusní - tato slova jsou ideální pro popis exteriéru budovy.

Čtyři kroky k vytvoření projektu pro fasádu domu venku

Na přání každý může samostatně vyvíjet design domu mimo jakýkoliv materiál. Chcete-li to usnadnit, můžete sledovat následující algoritmus:

 1. Vytvoření náčrtu na papíře (co chci získat na konci).
 2. Vytváření projektu (měření stěn, rozpočtování).
 3. Příprava realizace obkladů (schválení vytvořeného projektu a připravený odhad).
 4. Dokončovací práce (realizace náčrtu vytvořené v první fázi).

Než se rozhodnete pro vlastní návrh fasády, měli byste rozumně posoudit jejich schopnosti.

Ve většině případů je tato práce lépe poskytována týmu profesionálních designérů a mistrů dokončování tváří.

Projekt domu je možné vyvíjet a realizovat zvnějšku, ale pro první projekt je lepší, aby se jednalo o malou budovu, s kterou se může vyrovnat i amatér.