vanou nebo sprchou

Oválné koupele: hlavní odrůdy a výhody

Anonim

Moderní výrobci vyrábějí velké množství van. Všechny se liší velikostí, tvarem a kvalitou používaných materiálů. Zvláště populární mezi všemi existujícími různorodostmi jsou oválné koupele. Po přečtení tohoto článku se dozvíte o hlavních výhodách těchto produktů.

Stávající druhy

Dnes je v obchodě několik typů podobných výrobků. V závislosti na konstrukčních vlastnostech je možné je rozdělit na vestavěné a samostatné modely. První jsou instalovány na speciálním pódiu. Poté je oválná volně stojící koupelna vybavena dekorativními nohami. Všechny se liší velikostí. Volitelně můžete zakoupit kompaktní verzi o délce pouze jeden a půl metru. Pokud to dovolí prostor koupelny, můžete získat model dosahující 190 cm.

Co hledat při nákupu?

Při výběru oválných vany je třeba vzít v úvahu několik důležitých vlastností. Než půjdete do obchodu, měli byste určit místo, kde bude produkt stát. Je důležité, aby velikost modelu, který se vám líbí, odpovídala velikosti koupelny. V opačném případě jsou problémy s instalací nevyhnutelné.

Musíte také rozhodnout, zda potřebujete další funkce, které výrazně zvyšují náklady na produkt. Některé oválné vany jsou vybaveny vestavěnou hydromasáží. Při nákupu takových modelů se doporučuje předem uvažovat o tom, kolik injektorů potřebujete. Čím více z nich bude, tím lepší bude účinek a tím vyšší bude cena. Totéž platí pro všechny další doplňky, jako jsou zábradlí, světla a opěrky hlavy.

Oválná litinová lázeň

Tyto výrobky jsou vzácné. Mají řadu nesporných zásluh a výhod. Modely z litiny jsou mnohem silnější a odolnější než analogy z jiných materiálů. Masivní stabilní výrobky se neohýbají ani vibrují, takže je lze bezpečně instalovat na nohy, aniž byste se museli obávat dalších spojovacích prostředků.

Takové oválné koupele jsou pokryty speciální smaltovanou vrstvou, která vyžaduje určitou péči. Pokud dodržujete všechna pravidla, budou vám tyto produkty trvat déle než deset let. K čištění těchto modelů je nutné použít speciální čistící prostředky určené speciálně pro tyto účely. K železné ocelové lázni vypadala opravdu atraktivní, doporučuje se ji instalovat na nohy. Vzhledem k tomu, že tyto modely mají poměrně silné stěny, voda, která se do nich nalije, udrží teplo po dlouhou dobu.

Mezi nejvýznamnější nedostatky litinových lázní patří neschopnost obnovit poškozený povrch, stejně jako velmi vysoká hmotnost výrobku, která je vyšší než 120 kilogramů. Není překvapující, že takové působivé rozměry vytvářejí jisté potíže při pohybu a instalaci.

Akrylové oválné koupele

Výrobky z tohoto materiálu jsou velmi oblíbené. Vzhledem k tomu, že samotný akrylát je docela tenký, lázně z něj podléhají dodatečné výztuži. K dnešnímu dni můžete zakoupit jak samostatné, tak i vestavěné modely.

Hlavní výhody akrylových lázní zahrnují jejich poměrně malou hmotnost a schopnost udržovat vysokou teplotu vody, která se tam nalévá po dlouhou dobu. Všechny výrobky vyrobené z tohoto materiálu mají protiskluzový povrch, který výrazně zvyšuje bezpečnostní úroveň koupání. Voda, která se v nich shromažďuje, nevytváří silné nepříjemné zvuky. Je také důležité, aby elektrická vodivost nebyla pro akrylátové koupele zvláštní. Díky tomu mohou být vybaveny osvětlením, hydromasáží a dalšími funkcemi, které vyžadují napájení.

Nejvýznamnější nevýhody akrylových lázní lze připsat relativně nízké odolnosti vůči vnějšímu mechanickému namáhání. Navíc, v bílých modelech, nemůže nasáknout prádlo.

Závěr

Oválné koupele, charakterizované hladkými a neobvyklými přechody, dokonale zapadají do jakéhokoliv interiéru. Budou vypadat stejně dobře v koupelnách, navržených v přísném klasickém stylu a v originálních moderních pokojích. Kromě výše popsaných modelů se dnes vyrábí mramorové, ocelové a dokonce i kameninové výrobky.