zahradnictví

Proč se listy spathiphyllum změní na žlutou?

Anonim

Spathiphyllum je velmi zajímavá dekorativní květina. Vzhledem k velkým listům šťavnaté zelené barvy a sněhově bílým barvám původní podoby bude vypadat výhodně v kancelářských prostorech av interiéru obyčejného bytu. Navzdory skutečnosti, že rostlina je často považována za náročnou, péče o ni je poměrně jednoduchá. Přesto, pěstitelé květin mají často potíže se skutečností, že listy spathiphyllum zbarví do žluté. Existují různé důvody pro to.

Spathiphyllum

Rodina této rostliny jsou tropické země, kde rostou v bažinách. Pozornost pěstitelů kvetů Spathiphyllum přitahovala především díky své zajímavé květině, která se podobá bílé plachtě. V závislosti na specifickém typu těchto květin může být trochu na rostlině a jsou větší. Někdy je celý jejich placer, ale pak jsou menší. V lidu tato květina také obdržela jméno "Ženské štěstí". A je vždy velmi zklamáním, pokud z neznámých důvodů listy spathiphyllumu zbarví do žluté. Chcete-li pochopit, co to způsobilo, musíte pochopit zvláštní péči o rostlinu.

Péče

Vzhledem k tomu, že květina má bažinatý původ, má rád bohaté zalévání. Je nemožné vynechat okamžik, kdy začíná chybějící katastrofální vlhkost. Listy spadnou a visí nehybně a pak mohou dokonce umřít. Sušení půdy může být jedním z důvodů, proč listy zbarvily žlutou barvou. Tato rostlina také miluje pravidelné stříkání. Je třeba vzít v úvahu jeho postoj k slunečnímu světlu. Přímé paprsky na květinu jsou kontraindikovány, ale také způsobují, že listy spathiphyllum zbarví do žluté. Ale on nemá rád nedostatek slunečního světla, barva listů bude méně nasycená a odřezky se protáhnou a snaží se dosáhnout zdroje světla. Proto, aby se ubytovat s touto rostlinou jsou nejlépe hodí noční stolky v blízkosti okna, parapety s difuzovaným světlem. Podávání Spathiphyllum se obvykle provádí jednou za měsíc za použití standardních květinových hnojiv zakoupených v obchodě a zředěných v souladu s požadavky instrukcí. Pouze v průběhu kvetení lze hnojení provádět častěji (dva nebo třikrát za měsíc). Musí však být věnována pozornost, protože přebytečné hnojivo může způsobit, že listy spathiphyllum zbarví do žluté. A další možnou příčinou tohoto stavu může být onemocnění květin. Musíte pečlivě zkontrolovat listy pro detekci různých škůdců a zpracovat rostlinu speciálním složením, které lze zakoupit v květinářství. To také nemá rád hypotermie.

Co dělat

Takže, když rostlina spathiphyllum listy zase žlutá, co dělat jako první? Zkontrolujte zem: nesmí být suché nebo příliš mokré. Pokud je květina nalita tak, že se začala onemocnění kořenů, budete muset transplantovat, odstranit černé kořeny a rozmazat řez aktivovaným uhlím. Pokud do půdy bylo přidáno příliš mnoho hnojiv, opláchněte kořeny vodou a použijte jinou směs. Pokud sluneční paprsky zasáhnou spathiphyllum, musíte opatrně oříznout poškozené listy a uspořádat květinu. A konečně, pokud je nemocný, pomůže jen systematické ošetření.

Spathiphyllum je nenáročná květina, ale přesto je třeba vzít v úvahu podmínky, které jsou používány v přírodě. A pak bude potěšit majitele s šťavnatou zelenou a svěžím kvete.