udělejte to sami

Jak provést měření dveří: pokyny krok za krokem

Anonim

V každém domě musí být instalovány dveře (vstupní nebo vnitřní). Aby mohly sloužit po mnoho let bez opravy, otevřely se dobře, je třeba provést správné měření dveří před instalací. Taková měření mohou být provedena nezávisle.

Jak provést měření dveří: pokyny krok za krokem

Můžete měřit dveře sami. Měří se na třech místech (A, B, C) šířka a výška otvoru. Pokud existují pochybnosti o správnosti, můžete využít služeb odborníka k práci na měření vstupních nebo vnitřních dveří. Měřiče pracují v každém obchodě, kde prodávají dveře a armatury. V bytových jednotkách se měřidlo dostane na zadanou adresu a provede všechna měření za 30 minut. On může poradit model dveří, výrobce na individuální požadavek zákazníka.

Přípravné práce

Pokud byly dříve ve vašem domě instalovány dřevěné dveře, výměna začíná demontáží starých. Úplně sejmutý křídlo dveří s čepy a vyčistěte otvor. V soukromých domech existuje nesoulad mezi horním a dolním rozměrem, nízkou výškou, velkou tloušťkou stěny. Odchylka v horní a spodní části otvoru se změří a nesoulad se odstraní na požadovanou velikost. Lumen je zcela očištěn od omítky. Spodní okraj prahu je také vyčištěn a vyrovnán. Mělo by to být naprosto hladké: závisí to na životnosti dveřní jednotky.

K objednávce výroby je třeba provést měření dveří:

 • výška;
 • šířka;
 • tloušťka stěny.

Výška je měřena ve středu s olovnicí pro přísnou kolmost měřicí pásky (10-15 centimetrů od rohů otvoru). V tomto případě bude nejmenší údaj pro výrobu dveří. Šířka je také měřena ve třech čtyřech vertikálech pomocí úrovně: nejmenší číslo bude správné. Tloušťka stěn je nejvyšší mírou měření.

Interiérové ​​dveře

K instalaci dveří mezi místnosti jsou tři druhy materiálů pro výrobu:

 1. Tvrdé lepenky;
 2. MDF;
 3. přírodního materiálu.

Největší volbou jsou vnitřní dveře z dřevotřísky. Jsou poměrně snadné, levné, neposkytují složitost instalace. Dveře vyrobené z takového materiálu se nedoporučují instalovat do otvorů v kuchyni, vany kvůli nestabilitě materiálu pásu na vysokou vlhkost. Také nejsou vyznačeny silou povlaku.

Materiál MDF odolnější, neabsorbuje vlhkost, má kvalitu zvukové izolace. Nestranně se liší od DVP dveří. Povlak poskytuje odolnost proti nečistotám.

Přírodní materiál je nejspolehlivější a trvanlivější. Náklady na ekologické dveře závisí na ukazatelích jakosti materiálu, tak i u výrobce. Plátna vzácného dřeva se vyrábí a instaluje v objednávce autorského designu. Za cenu jsou dražší, ale životnost odpovídá indikátoru ceny.

Samotná instalace se provádí postupně. Všechny otvory, do kterých musí být vložen blok, musí být důkladně vyčištěny z trosky. Spolu s plátnem je důležité dát nový kus.

Rozměry otvoru mezi místnostmi:

Pro rám dveří v každé místnosti se otvory měří odděleně. Kromě tří měření výšky a tří měření šířky se vyžaduje přesná velikost tloušťky stěny. Po montáži jednotky bez správného měření tloušťky stěny není možné řádně nainstalovat rámečky. Standardní dveře se prodávají s krabicemi a obložením. Proto je důležité provést správná měření.

Pokud jde o rozměry, které jsou uvedeny (postupně proveďte měření takových velikostí):

 • výška a šířka křídla dveří;
 • výška, šířka a tloušťka stěny (pro krabici);
 • šířka desek;
 • prahová výška (v případě potřeby).

Aby bylo možné zjistit, zda je standardní model vhodný pro instalaci, je třeba do velikosti dveřního křídla přidat tloušťku krabice, přípustnou hmotnost (až 2 centimetry) a v případě potřeby výšku prahu. Pokud se rozměry shodují s produkovanými normami, vyřeší se polovina problémů. Pokud máte pochybnosti o přesnosti měření, můžete využít služeb profesionálních měřidel, kteří pracují v každém salonu objednáním a zakoupením dveří.

Je to důležité! V soukromém domě se vždy dochází ke srážení budovy. Kromě velikosti šířky montážních otvorů horní strany krabice je přidáno 5 centimetrů.

Vstup, železné dveře. Správnost měření v soukromém domě

Správně instalované vstupní dveře jsou ochranou proti vnějšímu pronikání. K tomu musíte provést správné měření. Jednotka musí být řádně nainstalována a spolehlivá v provozu. Další zámky po instalaci by měly být hladké.

Po demontáži starých vstupních dveří se provádí správné měření vstupních dveří a vůle pro montážní práce. Odstup mezi stěnou a skříní by měl být od 1 cm do 4 mm. Tato vůle je potřebná nejen pro snadnou instalaci. Pokud se v létě dostanou dveře na slunečnou stranu, kov se zahřeje a rozšiřuje, což povede k deformaci. V zimě se pod vlivem chladu železné dveře zmenšují, což je třeba vzít v úvahu.

Při instalaci dřevěné ludki clearance také záleží. Velký prostor pro instalaci po instalaci dveří bude citlivý na změny teploty. Rovněž schopnost tepelné izolace a odporu bude narušena. Velké mezery vyžadují plnění stavebním materiálem a nedostatečné mezery se rozšiřují.

Vstupní dveře pro výškové budovy

V bytových domech jsou všechny dveře standardem GOST. Chcete-li vybrat model v kabině, musíte provést měření dveří a seznámit se s navrhovanými možnostmi.

Existuje několik důvodů, proč je třeba věnovat pozornost normám:

 1. Obchod nabízí nekonečný výběr možností a modelů dveří.
 2. Dveře na přání s individuální velikostí v dobré dřevozpracující dílně budou vyráběny s velkým potěšením, ale platba za práci a instalaci bude několikrát dražší.
 3. Při instalaci nestandardními měřeními je nutné navíc zakoupit desky, příslušenství, upevňovací pásky.

Njemnosti měření a instalace vchodových dveří

Je třeba vzít v úvahu materiál, z něhož je dům postaven. Blokové domy nepodléhají smršťování budovy. Proto správné měření poskytne příležitost pro dlouhodobý provoz dveřní jednotky. Při instalaci standardních dveří by měla být vzdálenost od šířky a výšky 1, 5 cm.

V soukromých domech dochází vždy ke srážení budovy, zejména ve starých budovách. Při výměně vstupní krabice ve starém domě vyžaduje horní prostor pro instalaci až 5 centimetrů. To je foukané se třemi vrstvami pěny a pokryté nepromokavou páskou. Směšování domu probíhá postupně dvanáct let. Při správném měření dveřní jednotky a vysoce kvalitní instalaci nedojde k deformaci ludki.