zahradnictví

Krásné delfinium: přistání a péče

Anonim

Mnoho zahradnických nadšenců roste bodlák v květináčích. Ale takové jméno není stejně známé mezi fanoušky tohoto květiny jako delfinium. Druhé jméno je krásnější a poetické, což je pravděpodobně důvod, proč se používá častěji. Výsledkem dlouhého přechodu různých druhů této rostliny byl vzhled odrůdy kultivaru delphinium. Výsadba a péče jsou jednoduché, ale samotný proces kultivace vyžaduje pečlivost. Květy této rostliny o průměru 3 až 5 centimetrů mohou být modré, modré, fialové, bílé, růžové a červené. Znalci vědí, že jsou jednoduché nebo dvojité, s kukátkem nebo kousky, s a bez podnoží.

Delphinium se používá pro design krajin v poli a skupinách, stejně jako pro jednotlivé přistání v blízkosti letních teras a altánů. Je velmi oblíbený při sestavování kytic, protože dává vynikající střih. Hlavním problémem této rostliny, podle zkušených pěstitelů květin, je považována za špatnou klíčivost, ale tato skutečnost byla vyvrácena zkušeností z USA. Jeho cílem bylo stanovit maximální možnou dobu skladování osiva. Jejich kontrolní vzorek byl umístěn v utěsněných nádobách a skladován při teplotě 15 stupňů pod nulou. Bylo zjištěno, že po 16 letech neztratila vynikající klíčivost. Hlavní věcí je tedy správné ukládání semen květů delfinium, výsadba a péče jsou další etapy procesu.

Pro výsadbu této rostliny je nejlepší použít půdu, která se skládá z černé půdy, humusu a písku, ale pokud existuje možnost získat rašelinu, měla by být použita místo první složky. Chcete-li rostliny rovnoměrně, musíte na zem nalít tenkou vrstvu říčního písku a rozložit je na vrchol. Na tak žlutém pozadí budou jasně viditelné. Výsadba se provádí ve vlhké půdě. Aby bylo zajištěno co nejlepší klíčení, je nutné mít na seřizování centimetrů nejvýše dvě semena. Existuje názor, že v procesu klíčení uvolňují do půdy zvláštní látku, která stimuluje vznik sousedních semen, a proto nejsou vysazeny příliš daleko.

Po vzniku klíčků je nutné přísně dodržovat pravidla zalévání této rostliny. Není možné nasměrovat proud vody přímo na sazenice, protože jakmile padnou na zem, už se nedostanou a nezemřou. Velmi mírné zalévání - to je jedna z hlavních charakteristik květů delfinia. Výsadba a péče o takové rostliny není snadná.

Noví pěstitelé květin by měli znát některé skutečnosti o této květině. Nejdříve se množí několika způsoby: semeny, řízky, pupeny a rozdělení oddenků. Za druhé, existuje velké množství různých rostlin s názvem "delphinium". Jeho odrůdy jsou následující: dvojitá růžová, Malvina, Centurion, bílá s černým okem a mnoho dalších. Všechny jsou krásné svým způsobem a jsou vhodné k vyzdobení zahrady. Za třetí, existuje jeden rok delfinium, stejně jako mnoho let svého vzhledu. Která volba závisí pouze na osobních preferencích osoby. Chcete-li změnit design květinové zahrady každý rok, je lepší přestat na první možnost.

Takže, jaké souvislosti způsobuje slovo "delfinium"? Výsadba a péče, zalévání a pozorování, radost a obdiv.