zahradnictví

Černá baccarat - růže s jedinečným odstínem

Anonim

Po dlouhou dobu přibližně od konce 19. století vyvíjeli chovatelé z různých zemí velké úsilí a snažili se získat černé růže. V tomto procesu vzniklo velké množství odrůd této majestátní květiny, ale nebylo možné získat pravou černou barvu plátků. Nejtmavší odstíny granátového jablka, třešně a rubín mají odrůdy jako Ink Spots, Mildred Sheel, Barkarole, Black Magic.

Ale podle chovatelů a amatérů je majitelem nejsilnější a sametovější barvy černá odrůda Baccarat - růže, jejíž květy jsou tmavé třešně, téměř černé barvy.

Historie odrůdy

Jak již bylo řečeno, mnoho známých chovatelů pracovalo na pěstování růží s černými barvami okvětních lístků. Ale dosud se francouzští vědci z Meilland Star Rose ukázali jako nejúspěšnější a nejúspěšnější. V roce 2000 uskutečnila první prezentaci černé růžice černé Baccary na Mezinárodní výstavě kvetinových trhů v Moskvě a již v roce 2003 se na květinovém trhu objevil černý hybridní čaj a černá bílá čajová bříza Baccarat, která přitahovala pozornost obou velkých květinových firem a firem. a jednoduché milovníky a sběratele v rubínově černé barvě. Registrovaná odrůda s názvem MEIdebenne od chovatele Meilland.

Květinové prvky

Nejvíce živá a výrazně černá barva se projevuje v růžových barvách černé v neotevřených pupenech, stejně jako při nepříznivých povětrnostních podmínkách, jako je letní teplo s indikátory nad +30 0 С nebo stabilní podzimní chlazení s nízkými nočními teplotami. Ale nejtmavší odstín růže Černý Baccarat (svědectví svědčí o tom) se rozrůstá na kyselých půdách. Pokud se křoví na slunci, dominantní barva bude hnědočervená, ale v penumbře budou jasnější sametové odstíny. Stejně jako u většiny řezaných růží má tato odrůda velmi jemnou jemnou vůni. Černá baccarat je růžice, která má hustou dvojitou šálku a špičatý, ale ne příliš velký pupen, její průměr jen zřídka přesáhne 10 cm. Špičky okvětních lístků jsou mírně zašpičatělé a v teple se mohou roztavit a otáčet dovnitř.

Na rozdíl od mnoha ruží anglického sortimentu jsou tyto květiny odolné vůči dešti a dokonce i po silném dešti neztrácejí svůj tvar a krásu.

Rose Black Baccarat: Popis

Tato růžice tvoří vzpřímený nebo poloprůhledný křovin s výškou od 90 do 120 cm a šířkou asi 70 cm. Zvláštností Černé Baccary je počet trní, který je malý ve srovnání s jinými hybridními odrůdami čaje. Úhlové a špičaté listy této rostliny jsou zelené a mírně načervenalé. Černá baccarat je růže, která je docela odolná vůči zimě, ale stejně jako jiné rostliny milující teplo potřebuje útočiště v podmínkách centrálního Ruska.

Výsadba a péče

Výsadba hybridních čajových růží v otevřeném terénu může být jak na podzim, tak na jaře. Podzimní výsadba se doporučuje v oblastech s mírnými zimami, ale v centrálním a středním pásu, nemluvě o Sibiři a Urali, je preferováno jaro. Stojí za zmínku, že semena jsou velmi citlivá na změny teploty a jasné slunce, takže během prvních několika týdnů, zatímco růže se zakoří a přizpůsobí se novému místu, je lepší ji pokrýt filmem v noci.

Černá Baccara je růžice, která se nijak neliší od ostatních odrůd v její péči. Musí být také odstraněny a uvolňovány, krmeny a napojeny, svázány a ošetřovány chorobami a škůdci.

Zavlažovací rostliny by měly být pečlivě, snažily se neupadnout na listy, teplou, s výhodou usazenou vodou. Nejlepší čas pro napájení je doba před svítáním nebo po západu slunce. Mulčování půdy kolem křovin udržuje nejen vlhkost, ale také zabraňuje plevelům. Růžence všech odrůd a druhů velmi dobře reagují na vrchní oblékání, z nichž první se provádí s hnojivy obsahujícími dusík, které stimulují růst poté, co se nové rostliny přizpůsobí, a zimní úkryt bude odstraněn ze starých keřů.

Podruhé se oplodňuje, když začne růst výhonků. Můžete použít hotová hnojiva s plným komplexem mikroelementů nebo krmiva a spreje s vodním roztokem popílku, který obsahuje všechny látky nezbytné pro růst a vývoj růží. Když křoviny začínají vytvářet pupeny, jsou oplodněny vodními infuzemi trusů ptáků nebo hnoje. Konečné hnojení s potašovými hnojivy se provádí po ukončení kvetení, aby se rostliny připravily na zimu.