udělejte to sami

Jak lepit plastový roh na plastový panel: výběr lepidla, vlastnosti práce, pravidla lepení, tipy a doporučení odborníků

Anonim

Stavební firmy nabízejí širokou škálu materiálů a komponentů pro návrh interiéru bydlení. Výrobky z umělé hmoty s vysokou kvalitou a schopné dekorovat libovolný interiér jsou obzvláště oblíbené u spotřebitelů.

Plastový materiál má široký rozsah. Výrobky na bázi PVC pokrývají různé plochy areálu: stěny, stropy, vnitřní svahy okenních otvorů, dveře a klenuté předměty. Pokud jsou tyto letadla vylepšeny plastovými panely, pak je snadné zvolit roh. Jedná se o roh polyvinylchloridu. Pokud je při výběru dokončovacího materiálu vše více či méně čisté, pak způsoby upevnění a kompozice vhodné pro tento účel nejsou vždy spotřebiteli známé. Jak lepit plastový roh na plastový panel, zvažte v tomto článku.

Geometrické tvary a typy PVC koutek

Plastový roh - dekorativní prvek, který zajišťuje ochrannou funkci hranatých okrajů panelů, vyrobených na bázi: polyvinylchloridu, stabilizátorů a barevného pigmentu. Jsou to rohy, které jsou nejvíce náchylné k mechanickému poškození a znečištění. Jsou nastaveny na letadlech:

 • vnější a vnitřní rohy;
 • okenní, klenuté a dveřní;
 • u křižovatky stěny do stropní roviny;
 • podřízené výklenky.

PVC rohové panely mají paletu různých barev a textur, mají délku 2, 5 m, mají různé šířky, stejně jako obojstranné zbarvení a různé geometrie tvarů:

 • rovnostranný rohový panel;
 • obloukový profil L;
 • Profil ve tvaru písmene T.

Pro realizaci montáže rohů na plastové panely je nutné zakoupit adhezní látku, která má kvalitativní charakteristiky a je vhodná pro připojení základů z plastu. A tady je docela logická otázka: jak lepit plastové rohy? Chcete-li odpovědět, stojí za to zvážit možnosti, které nabízí moderní trh.

Charakteristika odrůd lepidla

Existuje velké množství látek, které se liší podle jejich základů a účelu použití. Existuje několik možností prolepení plastového rohu na plastový panel. Všechny kompozice lze rozdělit do následujících typů:

1. Polyuretanové lepidlo.

Tento typ lepidla je vyroben na bázi polymerních látek, které mají schopnost pěnění a tvoří tvrdost a spolehlivost přilnavosti spojovacích prvků. Je k dispozici ve dvou typech, které se liší složením součástí: jednosložková a dvoukomponentní. Výhody polyuretanové hmoty jsou: vynikající spojení s různými povrchy, adhezní tuhost mezi prvky směsi, vysoká odolnost proti vlhkosti. Odborníci často doporučují tuto kompozici jako vhodnou volbu pro to, jak plastový roh lepit k plastovému panelu.

2. Stavební lepidlo "kapalné nehty".

Výrobci vyrábějí adhezivní suspenzi ve dvou variantách, které se liší v složkách struktury: na bázi vody a používají organická rozpouštědla. Jedná se o akrylové a neoprénové "kapalné nehty". Rozlišovací vlastnosti látky jsou rychlé a vynikající vlastnosti lepidla.

3. Plastová kapalina.

Tato látka je určena k připojení prvků pouze na bázi PVC. Při montážních pracích je nutné přísně dodržovat technologii použití kapalného plastu, protože bez použití chemických činidel je vyloučena možnost odstranění přebytečného materiálu. V tomto případě je také dobrou možností jak lepit plastové rohy na PVC panely.

4. Silikonové lepidlo.

Tento montážní materiál slouží k upevnění PVC profilů na výrobky z keramického obkladu, plastové panely a tapety. Pro dosažení vysoce kvalitní fixace lepených prvků by nejvhodnější volbou bylo silikonové těsnění s vysokou úrovní adhezních indikátorů. Ideální pro ty, kteří nevědí, jak umístit plastový roh v koupelně.

Seznam nástrojů

Jednotná a přesná aplikace lepidel, které upevňují plastové rohy, se provádí pomocí montážní pistole. Musíte mít také další nástroje, které provádějí jiné funkce:

 • kovové řezné nástroje;
 • tužka a pravítko nebo páska;
 • maskovací páska;
 • kovové čtverce;
 • clerický nůž.

Některá pravidla pro montáž rohu

Pokud se budete řídit určitými pravidly pro montáž plastového rohu, s přihlédnutím k umístění objektu, můžete se vyhnout riziku deformace, což vede k nepřitažlivosti vnějšího vzhledu.

K určení velikosti šířky profilu je třeba měřit rovinnost úhlové plochy objektu. Pokud má úhel zakřivenou geometrii, je optimálním řešením široký profil a pro rovnoměrné hrany - úzký produkt.

Zvláštní pozornost by měla být věnována uspořádání hranatých ploch letadel dveří a okenních otvorů, protože je to poměrně složitý proces, který vyžaduje určité dovednosti pro vytvoření spojovacích čar.

Řezání dokončovacího materiálu se provádí malou ozubenou pilou. Při rozhodování o lepení plastového rohu je třeba vzít v úvahu vlastnosti látky. Je důležité, aby jeho přebytky byly snadno odstraněny z panelu. Nejvhodnější možností by byly bezbarvé závěsy.

Rafinace s PVC rohovým oknem a hranami dveří

Chcete-li provést práci, postupujte podle následujících pokynů:

 1. Proveďte měření horní roviny a umístěte značky na profil s přihlédnutím k výčnělkům požadovaným pro návrh spojů.
 2. Vyřízněte profil s požadovanými výčnělky.
 3. Pomocí stejné metody připravte dva prvky bočního profilu. Záložky jsou označeny pouze v horní části.
 4. Použijte označení na obou profilech pro vytvoření kloubů.
 5. Vystřihněte výčnělky směrem ke stěně pod úhlem 45 °.
 6. Pro horizontální sklon naneste lepidlo na vnitřní stranu prvku.
 7. Stiskněte jej na základnu a zajistěte ji páskou.
 8. Stejným způsobem nainstalujte boční profily.

Uspořádání obloukové konstrukce s plastovým rohem

Objekt postavený v oblouku umístěný uvnitř místnosti a plnící funkci konstrukčního prvku. Vzhledem k umístění konstrukce v oblastech s vysokou úrovní provozu jsou vnější rohy objektu vystaveny mechanickému poškození. Chcete-li odstranit tato rizika, měli byste instalovat dekorativní PVC obložené rohy.

K tomu potřebujete:

 • rozhodnout o barevné schéma odpovídající konstrukci prostoru;
 • zakoupit potřebný počet rohových prvků o délce 3 m;
 • by měly připravovat rohy s policemi o šířce různých velikostí, aby se zabránilo otáčení profilu na ohnutých místech.

Proces lepení PVC obloukového rohového profilu

V průběhu práce se doporučuje dodržovat následující plán provádění:

 • uspořádání základny musí být dokončeno, základna musí být v čisté formě;
 • připravit distanční konstrukce v souladu s velikostí požadované výšky navrhovaného zařízení;
 • rohové kování v ohybném tvaru v rovině obloukového otvoru;
 • aplikuje značení, pokud jde o dokovací spoje;
 • umístěte hmotu lepidla ze špatné strany rohu;
 • přilepte profil na místo, které odpovídá středu rozměrů klenutého otvoru a profilu z umělé hmoty, nainstalujte podpěru a také ji zatlačte po celé ploše;
 • dodatečně zajistěte místo ohýbání pásovou kazetou a uložte ji na dříve připravené těsnicí materiály (papír, fólie);
 • ponechte až na plnou a vysoce kvalitní spojku;
 • druhé prvky jsou lepeny stejnou metodou;
 • po úplném zabezpečení musíte odstranit pásku a podpěry.

Jak lepit plastový roh: doporučení a tipy od profesionálů

Pro kvalitní výkon práce je vhodné využít některé rady odborníků v oblasti stavebnictví:

 1. Bezrozměrné kótování na rohu vyloučí vytvoření štěrbinových prostorů mezi objekty lepení. Zvětšení délky profilu až do 1 mm eliminuje rizika značení nepřesností a pomůže zaujmout panely na správném místě díky elasticitě výrobku.
 2. Silikonové lepidlo by nemělo být aplikováno v malých mezerách vytvořených během procesu přilnutí spojovacích panelů.
 3. Při rafinování dveří je nutné správně zjistit, jak lepit plastový roh podle základny povrchu.
 4. Instalace klenutého rohu se někdy provádí pomocí fénové jednotky budovy, která provádí ohřev prvku. Musí změnit geometrii úhlu od rovného k zakřivenému tvaru. Použití zahřívací technologie je omezeno na tři pokusy. V opačném případě je výrobek vystaven deformaci.

Když děláte zdobení vlastním rukama, nestačí jen dodržovat pokyny pro montáž materiálů, je také důležité zvolit správnou cestu, než lepit plastový roh na plastový panel. Moderní trh nabízí širokou škálu kompozic vhodných pro tento účel.