udělejte to sami

Hydroizolace koupelny s vlastními rukama

Anonim

Hydroizolace koupelny je důležitou etapou ve stavbě, bez níž je nemožné. Podcenění dopadu vlhkosti na podlahu a stěny je obtížné. V této místnosti se to vždycky stane. Pokud je práce provedena nesprávně, brzy se konečný materiál stane nepoužitelným. A nejnebezpečnější je vzhled plísně, protože může přinést nejen nevhodný vzhled, ale také zhoršit zdraví všech členů rodiny.

Proces izolace koupelny vlastním rukama je snadný úkol. Dokonce i začátečník to zvládne. Je důležité dodržovat základní pravidla a pokyny, protože nejmenší chyba vede k tomu, že dochází k plísním. Nezáleží na tom, jaký plánovaný dokončovací materiál. Každá z nich musí mít předcházející ochranu.

Způsoby

Výběr je založen na tom, který finišovací materiál se používá. Protože práce s každým je prováděna podle jeho vlastní schématu a pomocí nezbytného nástroje. Nejběžnějšími metodami jsou:

 • Hydroizolace obmazochny pro koupelnu pod dlažbou.
 • Omítky.
 • Cast.
 • Injekce.
 • Pasty.

V koupelně však nelze použít všechny možnosti. Dva jsou nejvhodnější - potahování a vkládání. Výběr je založen na tom, jaký povrch v místnosti, a také v závislosti na finančních možnostech. Je lepší si vzít čas a provést každý krok podle pokynů. Pouze tehdy může být dosaženo dobrého výsledku. Mnoho způsobů hydroizolace se stává drsným podkladem, po kterém se aplikuje dokončovací nátěr.

Hydroizolace zasklení

Nejčastěji se materiály v těchto dílech vyrábějí v kotoučích a lze je snadno najít. Polymery jsou součástí. Pro spolehlivost a trvanlivost jsou přidány sklolaminát a polyester. Na prodej najdete dvě hlavní možnosti. Toto roztavené sklolaminát, které je překládáno při použití speciálního hořáku a samolepící.

Podle statistik, tak často nemají moderní lidé v konečném provedení použít materiály z role. To je způsobeno skutečností, že existuje mnoho nuancí a vlastností:

 • Báze by měla být vyrovnána co nejvíce. Není povolena tolerance větší než dva milimetry. A mnoho domů není postaveno tak dokonale, jak bychom rádi. Po vyrovnání se změní výška místnosti, což není vhodné pro všechny.
 • Před nanesením úplně vysušte ošetřený povrch. Trvá to více než hodinu. Ne každý je spokojený s takovými podmínkami.
 • Práce jsou prováděny pečlivě, bez spěchu. Bez zkušeností k dosažení správného výsledku není snadné.

Ne každý může pozorovat takové rysy, ale pokud někdo předem učí teorii, bude to praktičtější. Na cestě jsou pozitivní. To je spolehlivost fixace a ekonomického využití materiálu. Jakmile jsou hydroizolační práce dokončeny, může být povrch dále zpracován. To jsou hlavní výhody. Ale každý si sám rozhodne, co je nejlepší pro hydroizolaci koupelny pod dlažbou.

Obmazochnaya hydroizolace

Z názvu je zřejmé, že proces by měl zahrnovat směs. Tam je obrovský rozsah na trhu, a musíte najít vhodnou možnost. Je lepší si vybrat v závislosti na dostupném povrchu v koupelně. I když velitelé říkají, že pro ošetřený povrch nejsou velké požadavky.

Existuje i další vlastnost: v kompozici hydroizolačního materiálu je bitumen, ale není šetrný k životnímu prostředí. Kromě toho není práce se směsí tak snadná, ale výsledek potěší každého, protože ochrana je maximálně proti vniknutí vlhkosti a kondenzátu. A to je hlavní úkol přiřazený stavitelům. Při plánování dokončení místnosti musíte pochopit, že práce bude nejen podlahou, ale také částí zdi. Mělo by se provádět s vysokou kvalitou a zodpovědností.

Tekutá membrána

Tuto látku lze položit na podlahu a na stěny. Ale je lepší předem vyrovnat povrch. Pak je ochrana vysoce kvalitní. Před zahájením práce je povrch ošetřen směsí primerů nebo jiných lepivých směsí. V roholech těsnění je fixní. Jakmile se základový nátěr vyschne, použije se první ochranná vrstva. Pomocí štětce se směs vtírá do povrchu. Nemělo by přesáhnout dva milimetry. Proto je nutné jej přesně a přesně distribuovat. Po úplném vyschnutí můžete použít druhou vrstvu. Jedná se o možnost hydroizolace koupelny pod dlažbou.

Jak dlouho čekat?

Doba schnutí - asi 16 hodin pro první vrstvu. Nespěchejte, jinak byste mohli ochránit ochranu. Ačkoli někteří věří, že může být snížena na polovinu pomocí extra tepla. Ale je lepší počkat přesně 16hodinové časové období.

Cementové formulace

Takové materiály začaly na trhu v poslední době získat popularitu. Hlavní výhodou je, že přilnavost na jakýkoli povrch je snadná a trvanlivá. Index hydrofobnosti se dosahuje díky přítomnosti polymerů v kompozici. Oni dobře bojují s výskytem mikrotrhlin a dlažeb. V důsledku toho je izolace koupelny nejvyšší kvality a spolehlivost. Domníváme se však, že to není šetrné k životnímu prostředí.

V podstatě jsou cementové formulace naplněny polymerními disperze nebo emulzemi. Směs se změní na plast a je s ní snadné pracovat, čímž vznikne nejvíce vyrovnaný a chráněný povrch z vlhkosti. Majitelé mluví o univerzálnosti kompozic, takže je často používají v jejich práci nejen na podlaze, ale také na stěnách. Když je vybrána izolace koupelny pod dlažbou, co je lepší, je již jasné. Kritériem výběru je spolehlivost.

Vnitřní ochrana

Jedná se o sloučeniny, které se nejčastěji nanášejí na povrch betonu. Výsledkem je maximální ochrana a trvanlivost od vlhkosti. Hydroizolace dřevěné koupelny je způsobena chemickými látkami. Mají malé částice, které jsou schopné vyplnit mikrotrhlinky v betonu. Pak je zajímavá reakce. Při začátku kontaktu s vlhkostí se zvyšují objemy aplikované na podlahu nebo stěny a neumožňují pronikání nikde.

Jak použít takové složení? Poradit se s prezentovanými směsmi se ukáže každému. Jediná věc, kterou byste neměli zapomenout, je o pořadí každé akce. Práce vyžaduje štětec (je lepší, aby byla velká). Betonový povrch musí být navlhčen. Po aplikaci první vrstvy musíte počkat, až začne vyschnout. A teprve tehdy by měla být druhá aplikována. Dále po dobu pěti dnů je nutné zacházet s ošetřenými oblastmi pod vodotěsnou fólií. Po uplynutí doby můžete nainstalovat povrchovou úpravu. Tak, vodotěsnost stěn v koupelně s vlastními rukama.

Užitečná doporučení

Stejně jako u ostatních dokončovacích prací, s hydroizolací, je nejprve provedena příprava povrchu. Zde je to, co by se mělo stát v první fázi:

 • Za přítomnosti odstraněného starého povrchu.
 • Vypadané odpadky čistí až na poslední maličkost.
 • Ošetřený povrch se důkladně umyje.
 • Výsledná nesrovnalost by měla být vyrovnána. To lze provést pomocí cementové malty.

Když se objeví čipy a trhliny, jsou během přípravné fáze odstraněny. To se provádí bez ohledu na to, zda pracujete s podlahou nebo stěnou. Pokud toto doporučení nebude následovat, nakonec se to stane vážným problémem. Když povrch vysuší, aplikujte směs primerů. Výjimkou je práce s cementovými formulacemi. Povrch můžete pouze namočit. Poté jsou připraveny přípravky pro hydroizolaci koupelny.

Jak vypočítat množství směsi a vařit?

Stavba je nejen obtížná, ale i nákladná. Aby se nepřeplnily peníze na opravy, stojí za to předběžné výpočty v závislosti na ošetřovaném povrchu. To zabrání zpětné reakci, pokud je směs malá a plocha pro práci je velká. Nejčastěji na obalu jsou dodatečné informace od výrobce. Abyste se nemýlili, musíte se na to zaměřit.

Ačkoliv dnes existuje dostatek hotových směsí na prodej a není třeba je ředit. To neznamená, že není nutné počítat. Koneckonců, proč koupit příliš mnoho, házet peníze? Při práci s cementovými přípravky budete potřebovat potřebnou kapacitu, do které se voda nalije. Poté se podle pokynů kompozice nalije. Aby byly komponenty dobře smíchány, je vhodné použít stavební mixéry, protože není vždy snadné dosáhnout homogenní hmoty ručně. Po hromadě stojí deset minut a znovu se míchá.

Ale jak vypočítat, kolik to bude trvat směs k vodotěsnosti koupelny pod dlaždice? Plocha zahrnutá do práce je rozdělena na 1, 5. Výsledkem bude údaj o spotřebě materiálu na m2. Ti, kteří již s takovými materiály pracují a provádí izolaci koupelny v domě, doporučují, aby výsledná čísla byla zaokrouhlena nahoru. Malá nabídka je vždy nutná, zejména pro osoby pracující bez zkušeností v této oblasti.

Rozložení složení

Chcete-li použít voděodolnou kompozici na povrch podlahy nebo stěn, můžete použít tento nástroj:

 • Váleček.
 • Kartáč
 • Špachtle.

S ním se směs nanáší v několika vrstvách. Abyste předešli jakýmkoli problémům v procesu práce, musíte vytvořit vhodnou mikroklímu. Teplota by měla být asi +15 stupňů a vlhkost by neměla být vyšší než šedesát procent. Kompozici nelze použít jako strašnou. Je třeba, aby byl povrch hladký a vyrovnaný. Kresba druhé a následující vrstvy by měla být provedena kolmo k první vrstvě. To se provádí až po úplném vyschnutí předchozího.

Každý výrobce na obalu dává nejen pravidla použití, ale také doporučení týkající se aplikace směsi (konkrétně, jak silná je vrstva, kolik by mělo být, atd.). Tyto údaje nelze přehlédnout. V opačném případě nemusí vypadat, jak bychom rádi. Před zahájením práce se často objevuje otázka: co dělat s hlavními netěsnostmi, spáry různých ploch? Odpověď zní. Než začnete pracovat, musíte projít těmito místy pomocí přídavného tmelu a zpevnit ho pomocí stavební pásky.

Při instalaci instalace je třeba chránit švy a spoje. V prodeji existují různé kompozice, které šetří nejen z kondenzátu, ale také z formy. Tato fáze by neměla být vynechána, aby nedocházelo k nedorozuměním během provozu prostor. Stavitelé věří, že dnes existuje dostatek směsí, které bez problémů vytvoří maximální ochranu a zabrání vzniku kondenzátu.

Závěr

Takže jsme si uvědomili, jak správně provádět hydroizolaci v koupelně. Jak můžete vidět, může být tato práce provedena ručně. V souhrnu je třeba poznamenat, že jakákoli místnost s vysokou vlhkostí by měla být ošetřena směsí s ochrannými funkcemi. Před operací stojí za to znát výhody a nevýhody jakékoli kompozice. Způsob práce má své vlastní nuance. Nezapomeňte na výrobci informace na štítku. Nejčastěji se nyní používají univerzální směsi.