opravy

Co první - podlaha nebo stěny během opravy?

Anonim

Předtím, kdo se rozhodl provést opravy, aniž by hledal pomoc odborníků, existuje mnoho problémů. Zdá se, že je něco složitého, s naší realitou? Na regálech stavebních hypermarketů najdete jakýkoliv finišující materiál a výrobci hotových stavebních směsí eliminují potřebu vlastního nárazového maltu v žlabu, který kombinuje cement, písek a alabastr v správném poměru. Nezbytným nástrojem je vždy možné nejen koupit, ale i pronajmout. No, pokud něco není jasné, existuje tolik mistrovských tříd, krok za krokem průvodce a další dobré věci na internetu ... Bylo by to tak jednoduché.

Ale skutečnost je složitější. Před nově příchozí se často objevují takové otázky, o kterých vůbec nemyslel. Například, co dělají nejprve - podlahu nebo stěny? Souhlasíte, kupovat tapety, ne každý si dokonce pamatuje pořadí práce. Tyto muky začnou později, až přijde čas, aby se dostali do podnikání. Nebojte se, v tomto článku podrobně uvažujeme o různých typech stavebních prací a jejich pořadí.

Demontáž

První věc, kterou potřebujete, je zbavit se starého. Mnozí, kteří přemýšlejí o tom, co dělají jako první - podlahu nebo stěny, to pochopili intuitivně. Z velké části není velký rozdíl, ale je výhodnější začít od výše.

Vypněte napájení místnosti a vytáhněte lustr. Potom odstraňte veškerý nábytek z místnosti. Výjimkou může být šatník, vestavěný kuchyňský nábytek, pevné fixní spotřebiče. Odstraňte starou tapetu od stropu. Pokud plánujete vyměnit podstavec stropu, vyjměte jej. Pokuste se vybírat koše, jak se hromadí.

Demontujte podstavec podstavce. Nakonec demontovat podlahu.

Okna a dveře

Pokud hodláte vyměnit okna a bloky dveří, je lepší demontovat staré v této fázi. Možná budete potřebovat broušení, vrtací kladivo, vrata. Je lepší začít pracovat ze starého okenního parapetu a po spuštění rámců. Pokud během procesu demontáže objevíte omítku ze stěny, okamžitě ji zastrčte. Opravte část zřícené stěny selže, odvážně sestřelte všechno, co se stane.

Běžně jsou instalovány okenní a balkonové bloky. Pokud vám odborníci v této záležitosti pomohou, zpravidla obdržíte okno a parapet, budete se muset starat o výzdobu sami.

Podobně dochází k demontáži dveřní jednotky. Vyjměte dveře ze závěsů a pak pomocí šrotu a úderu povolte destičky. Za nimi odstraňte rám dveří. Snažte se pečlivě pracovat, aby nedošlo k poškození stěn nebo stropu, ale s jistotou odstraňte vše, co se rozpadá. Po dokončení demontáže je rozumné ji vyčistit a vyschnout.

Povrchy nátěru

Jakmile jsou přípravné práce dokončeny, budete mít opět otázku, co dělat jako první: podlahu, stěny, strop nebo svahy? Odborníci doporučují pokrýt všechny povrchy základním nátěrem, a to i v případě, že máte v úmyslu skrýt některé z nich za GCR. Začněte v horní části a poté pokračujte ke stěnám. Důležité je vědět: veškerá pěna vyčnívající kolem obvodu oken a dveří musí být pečlivě oříznuta proplachována konstrukčním nožem a základem.

Sádra a potěr

Omížíte stěny nebo děláte podlahu? Nemohou existovat dvě možnosti. Omítací práce jsou považovány za drsné, znečištění je nevyhnutelné. Stopy malty budou zničit všechny podlahy, dokonce i ty nejodolnější, takže není potřeba riskovat to, oddělovat dekorativní práce až později.

Začněte s okny. Existuje mnoho způsobů, jak uspořádat svahy: sádrokarton, dlaždice, plasty, omítky. Pokud máte v plánu omítnout, udělejte to nejprve. Při omítání štěrbin v stropu použijte mřížku - zabráníte praskání. V případě, že je zakřivení stěn významné a rozdíly mezi dutinami a mohyly dosahují několika centimetrů, ujistěte se, že rozlomíte povrch a uložíte majáky. Použijte úroveň!

A co dělat s kapičkami, které padaly na podlahu řešení? Zkuste je shromáždit špachtlí, dokud nezmrazíte. V opačném případě, s jejich odstranění bude muset drobet. Když jsou stěny hotové, můžete pokračovat v vyrovnávání podlahy pomocí potěru.

Pracuje se sádrokartonem

Máte v plánu zjednodušit úlohu vyrovnání stěn nebo vytváříte složité vícevrstvé prvky v dekoru? To vše lze provést pomocí GCR. Nemá žádný smysl, když se příliš obtěžuje omítkou, kde bude instalována sádrokartonová deska. Profil zaskrutkujte přímo na stěny nebo laťovou bednu pomocí úrovně.

A co dělají předtím - strop nebo stěny sádrokartonu? Z velké části není žádný rozdíl, mnoho odborníků ji kombinuje. Můžete pokračovat z úvah o pohodlí a přístupu do různých částí místnosti.

Stretch stropy

Pokud jste si udělali takovýto designový krok, plánujte svou práci tak, aby strop byl natočen na stěny a podlahu. Za prvé, pro instalaci profilu potřebujete určitý prostor. Vzdálenost nosného rámu a stropu závisí na dostupnosti a druhu svítidel - mírně přesahuje výšku kazety. Nerobte rizika, odhadněte si sebe, je lepší svěřit výpočty týmu profesionálů, kteří budou montovat plátno. Mimochodem, tepelná pistole, kterou přinesou do vašeho domova, může poškodit podlahu - a to je další argument ve prospěch priority této práce.

Nátěrové, vyrovnávací plochy

Stojí za zmínku o tomto druhu práce. Co první podlaží nebo stěny? Přemýšlejte znovu o padlých skvrnách, které pronikají do struktury laminátu nebo linolea, zničíte koberec a poškozují podlahu. Tmel před tím, než vynese podlahu.

Malování

Pokud potřebujete namalovat radiátory, svahy, strop, stropní podstavec u stropu - v této fázi je čas. Nezáleží na tom, jestli pár kapek spadne na podlahu. A veškerá hrubá práce k tomuto bodu je dokončena, prach se neusazuje na čerstvé barvy.

Linoleum a laminát

Tento materiál je zpravidla dodáván v kotoučích, jejichž šířka je srovnatelná s typickými rozměry místností. Nezapomeňte: musíte umístit linoleum v omítnuté a omítnuté místnosti, ve které tapety ještě nebyly vloženy a stěny nebyly namalovány. V opačném případě bude okraj podlahové krytiny během válcování poškozovat dekorativní vrstvu.

Stejná doporučení platí pro lamináty, strojírenství a podlahové desky. Jeho instalace je spojena s určitými mechanickými účinky na okolních plochách, navíc tato práce je docela prašná. Ve stejné fázi se provádí čištění a lakování starých parket.

Tapety na plochu

Když je podlaha připravená, můžete začít zdobit stěny. Samozřejmě má smysl chránit novou podlahu, pokud hrozí nebezpečí poškození. Například, pokud používáte schody, pečlivě umyjte nohy a pod nimi zajistěte ochranu.

A co dělají první - podlaha nebo stěny, pokud se nepoužívají obyčejné válcované tapety, ale například kapalina? Pokud jste přesvědčeni o svých schopnostech, aplikujte řešení po dokončení prací s podlahou. Pokud však poprvé pracujete s takovým materiálem, je lepší přepnout tyto dva kroky na místa.

Dlaždice

Opravy v kuchyni, koupelně a dalších oblastech, kde se dlaždice používají, mají své vlastní vlastnosti. To platí zejména tehdy, když plánujete podlahu nebo stěny dlaždice. Sekvence zde je stejná: nejprve se zabýváme vodorovnými povrchy a po ní nás instalujeme podlahové krytiny.

Teplé podlahy

Dnes existuje mnoho technologií, které umožňují podlahové vytápění. Některé z nich dokonce eliminují potřebu používat radiátory, což je vynikající alternativa k ústřednímu vytápění. Je spolehlivý, trvanlivý a poměrně ekonomický. Většina technologií je založena buď na použití trubek horké vody nebo na elektrických přípojkách. V každém případě při odpovědi na otázku, co dělat nejprve - teplou podlahu nebo stěny, začínají od podlahy. Instalace systému není snadná. Možná budete muset provést tahy kabelů nebo trubek. Ale nepřechází stěhovací stěna na dekorativní vrstvu? Proto je nutné začít s omítkou stěn až poté, co byla podlaha nalijete potěrem přes topný systém.

Zvláštní případy

Není možné zachytit různé existující materiály, s nimiž můžete provádět moderní opravy. Nejdřív položte podlahu, stěny? Jak začít pracovat? V jakém pořadí uspořádáte procesy? Rozhodování o těchto otázkách musí často probíhat na základě konkrétní situace. Abyste se nemýlili, používejte vždy jednoduchý algoritmus. Při výběru mezi dvěma dokončovacími materiály nejdříve použijte odolný materiál, který lze snadno umýt. Za ním pracuje s křehčím nebo značkovým. Zde, stejně jako v medicíně, vládne pravidlo "Neškodte". S tímto vědomím můžete snadno organizovat pořádek při opravě vašeho domova.