udělejte to sami

Jak vyrobit birdhouse? Vytvořte ptačí dům s vlastními rukama. Kreslení, fotografie

Anonim

Mnozí z raného dětství vědí, jak udělat birdhouse. Koneckonců, naši tati a dědečkové nás to učil. Udělali tyto zázračné krabice a pověsili je na stromy a toužili tak, aby v dětství vnukli lásku ke všem živým věcem a vzbudili zájem o práci a tvořivost. Dále byly sady nástrojů, všechny druhy návrhářů, hádanky. Nicméně, birdhouses narazí do paměti a zůstane tam navždy. Tyto vzpomínky nelze splatit. Nyní je skvělá příležitost vrátit se do dětství a vytvořit hnízdící krabici s vlastními rukama. To lze provést bez pomoci rodičů, učitelů, prarodičů a přilákat hejna ptáků do vaší zahrady. Pokud umístíte tyto struktury do stromů, ptáci se rádi usadí v nových domovech. Přečtěte si více o tomto podrobněji.

Vlastnosti konstrukce

Poprvé budování birdhouse pro ptáky nezávisle není snadný úkol. Je však zcela vyřešitelný. Tento text podrobně vysvětlí, jak vytvořit hnízdní box. Podle následujících pokynů můžete snadno pochopit vlastnosti procesu. Budete také moci vyzvednout nástroj a materiál a jít do aktivní fáze. Se správným přístupem můžete během několika hodin postavit birdhouse. Je však nutné se zabývat materiálem, který bude použit pro výrobu ptačí chovu. Můžete použít dřevo, plast, překližku, dokonce i papír. Avšak jakýkoliv materiál vyžaduje předúpravu. A pro to potřebujeme určitá zařízení.

Požadované nástroje

V tomto ohledu je vše vcelku jednoduché. Než si vyrobíte birdhouse, měli byste se ujistit, že existují různé potřebné nástroje. Seznamujeme hlavní. V takovém případě budete muset použít:

 1. Truhlářské kladivo.
 2. Sekáče různých šířek.
 3. Pilařská pila.
 4. Dřevěné kladivo
 5. Vládce, tužka.
 6. Vrták, vrták.

Typy hnízdních boxů

Nejprve musíte rozhodnout o velikosti této struktury. Z toho bude záviset na typu birdhouse. Existuje několik typů takových domů. Konkrétně:

1. Birdhouse standard.

V tomto případě budou jeho rozměry následující:

 • délka - 16 cm;
 • šířka - 15 cm;
 • výška - 40 cm;
 • Průměr zářezu je 5 cm.

2. Bluebird. Jedná se o malou skříňku pro hnízdění. Bude to úžasný domov pro ptáky, které nejsou větší než slepice. Tato konstrukce je vhodná pro různé druhy ptáků. Možná to budou vrabci, červenice, hmyz. Nebo tituly sami.

V takovém případě budou rozměry:

 • šířka - 12 cm;
 • délka - 10 cm;
 • výška - 30 cm;
 • zářez - 3, 5 cm

3. Výrobník koníček. Tento druh má před výstupem před ním. Zde jsou následující velikosti:

 • výška, šířka - 15 cm;
 • délka - 30 cm.

4. Trojúhelníkový rozvaděč. Jedná se o dům pro obyčejné pikas. Otvor v něm je průřezný. Má takové rozměry:

 • šířka - 15 cm;
 • výška - 25 cm;
 • zářezy - 3x6 cm

Pokud chcete, abyste si pro lesy vytvořili birdhouse, nebo netušíte, jaké druhy ptáků máte na zahradě, pak udělejte standardní typ. Stačí si vzpomenout, že například kozy jsou spíš jako malé pohodlné domy. Ve velkém se cítí nepříjemně. Ale šprýmaři se nezachytili v sinichniku. To je důležité zvážit.

Jak vyrobit birdhouse z krabice?

Taková struktura je velmi jednoduchá, lze ji snadno udělat za pár hodin. Její nevýhodou je, že samozřejmě není příliš spolehlivá a bude trvat jen jeden rok.

Tento dům může být vyroben z jakékoliv malé krabice. Chcete-li to provést, musíte provést následující kroky:

 1. Kryt přilepte k samotné skříni. Musí být bezpečně připevněn.
 2. V krytu řezané hranice s průměrem asi pět centimetrů. Otvor by neměl být větší než 20 cm od dna. Pro úplné pohodlí by měly být zářezy kulaté. Dokonce i pro to, můžete okraje otvoru několikrát lepit širokou škálovou páskou. A bude to déle.
 3. Zadní stěna krabice by měla být velmi silná. Koneckonců je to základ. Bylo by hezké překrýt překližku. V tomto případě jsou také vhodné dřevěné lamely. Namísto lepidla je obecně lepší použít šrouby nebo konzoly pro upevnění.
 4. Aby byl ptačí dům chráněn před vlhkostí, musíte ho natřít malbou. Je žádoucí, aby byla bez zápachu.
 5. A nejnovější. Počkejte, až je vše suché. Výrobek by měl být upevněn na základně.

Dům z kartonu můžete vyrobit stejným způsobem. Pouze to bude více potíží. Musíme se potnout, abychom spojili všechny díly a zpevnili karton sám. Můžete se pokusit z ptačí perspektivy udělat papír. Je však nepravděpodobné, že bude spolehlivá.

Birdhouse z láhve

Učinit takový výrobek netrvá dlouho. Maximální hodina, a možná ještě méně. Chcete-li to udělat, budete potřebovat plastovou láhev pěti nebo tří litrů. Vše závisí na velikosti ptačího domu, který potřebujete. Tento dům je velmi podobný podavači. Všichni v dětství to udělali. Ale existují některé drobné rozdíly.

V takovém birdhouse bude muset udělat standardní vstup. A vše ostatní je třeba udělat, jak je popsáno výše. Jedinou významnou nevýhodou je, že lahve jsou často transparentní. Avšak ptáci potřebují pohodlí a soukromí. Takže v tomto případě bude ptačí dům muset být buď natřeno, nebo nalepen papírem. Tento výrobek je možné upevnit rukojetí láhve přímo na stromě. Na péči o tato zařízení bude rozhodně diskutováno níže.

Birdhouse ze dřeva

Tento návrh bude vyžadovat mnohem více času, znalostí a úsilí. Ale výsledkem vaší práce bude trvalá a trvanlivá hnízdící krabice, která bude sloužit pernaté léta. V tomto případě je hlavní touha. Přestože je dřevěná ptačí chatem mnohem obtížnější, vynaložené úsilí nebude zbytečné. Kromě výše uvedeného souboru nástrojů budete potřebovat určité materiály:

 1. Aspen nebo bříza surové suché desky.
 2. Barva bez zápachu.
 3. Dřevěné desky posílit.
 4. Všechny druhy spotřebního materiálu.

Když je vše již sestaveno, můžete začít dům navrhnout. K tomu potřebujete následující:

1. Vytvořte design papíru v ptačích domcích. To je docela významné. Potřeba správně měřit birdhouse. V tomto případě je nutný výkres navrženého výrobku. Měli byste také počítat počet materiálů.

2. Pak by měly být všechny rozměry převedeny z papíru na materiál. Vyřízněte potřebné součásti nástrojem. S odkazem na výkres spojujeme všechny součásti s hřebíky nebo šrouby. Budeme mít silnou a pohodlnou krabici. Aby tento dům byl velmi spolehlivý, po připojení by žádná část neměla být volná.

3. Pak uděláme římsu pro ptáky před "vchodem" do ptačího domu. Toto zařízení je pro pohodlí ptáků, kteří chtějí jít do svého útočiště. A obvykle se skládá z malé planochky. Ptáci mají rádi takovou římsu. Musí být také uchyceny hřebíky.

4. Další etapa. Skládá se z výroby spojovacích prvků pro montáž nebo zavěšení ptačího domu. Nejčastěji se jedná o speciální otvor na zadní straně domu. Mohou to být i další spojovací prvky - svorka nebo spona.

Vlastnosti práce na určené struktuře

Vytvoření birdhouse s vlastními rukama není obzvlášť obtížné. Stačí se řídit určitými pravidly a poslouchat rady odborníků:

 1. Ideálním materiálem by bylo dřevo, protože je to poměrně trvanlivý materiál.
 2. Potřeba použít speciální dřevo. Birch, aspen, olše, mohou být další stromy z tvrdého dřeva.
 3. Dřevotřískové desky, dřevotřískové desky a OSB se nedoporučují. Za prvé, jsou toxické a za druhé, nejsou odolné.
 4. Vůně barvy nepřitahuje ptáky. Takže jeho použití není povinné. Pokud se rozhodnete pro tento krok, použijte barvu bez zápachu.
 5. Uvnitř můžete zakrýt a ne. Ale výstupek na vnější straně je lepší připojit.
 6. Vnitřek musí být drsný, aby se ptáci mohli pohodlně pohybovat. Je-li deska hladká, je nutné na ni aplikovat zářez. To lze provést pomocí dláta.
 7. Je lepší udělat kulatý kruh, aby ptáci nebyli zraněni.
 8. Střecha tohoto výrobku může být postavena oddělitelně, aby se usnadnila péče o hnízdo.
 9. Rovněž doporučujeme, aby byla střecha skloněna tak, aby se nehromadila vlhkost. Hladký nebude trvat dlouho.

Instalace ptáků

To je důležitý proces. Vytvoření ptačího domu, jehož fotografie je uvedeno v tomto textu, je polovina bitvy. Nepotřebujete zvláštní zkušenosti. Ale pak musí být správně umístěna. Koneckonců, pokud špatně připojíte tento dům, a přesto ne na tom místě, pak se může převrátit nebo dokonce ještě horší.

Dbejte na to:

 1. Musíte si vážně vybrat místo. Například by to mohlo být zadek domu, robustní tyč, strom, sloup a další.
 2. Nainstalovat birdhouse je lepší ne méně než tři metry od země. A vždycky na místě, kde malý predátor jako kočka nemůže dostat marten nebo náklonnost.
 3. Birdhouse by měl být posílen pod mírným zkreslením. To znamená, že by měl být umístěn tak, aby kapky deště neklesaly do vchodu.
 4. Upevněte krmítko a všechny šrouby. Ale pokud se rozhodnete zavěsit dům na strom, je lepší použít svorky, neměli byste ublížit samotnému stromu.

Deska

Instalace ptačích domů je v zásadě možná během celé teplé sezóny. Vtáci se v každém případě usadí. Nicméně, ideální čas je brzy na jaře. Koneckonců, rodina ptáků musí mít čas se usadit a mít potomky.

Jak se starat o hnízdní krabici

V tomto ohledu není nic obtížného. Poté, co jste si sami vytvořili a nainstalovali birdhouse, chtěli byste, samozřejmě, chtít, aby sloužil pernatě tak dlouho, jak je to jen možné. A za to musíte neustále pečovat o dům. Jak to děláš? Odpověď na tuto otázku je docela jednoduchá. Nevyžadují žádné další náklady ani čas navíc. Všechno se děje jednoduše a rychle. Vše, co musíte udělat, je vyčistit dům ptáků od špíny a peří na konci sezóny. Je také nutné ošetřit parazity a udržovat je na suchém místě až do příštího jara.

Závěr

Dělat něco s vlastními rukama (krmení koryto, birdhouse, různé zahradní struktury a mnoho dalšího) je velmi vzrušující práce. Není to škoda přidělit tuto práci několik hodin týdně, nebo dokonce měsíc. Koneckonců budete dělat velmi užitečné věci. Poté, co uděláte krásné dekorativní hnízdo sami, touha vytvořit více se jistě probudí. Takové řemeslo nejenže vytvoří pohodlí vašich zahradních živočichů, ale také výrazně zdobí interiér vaší chatky. Po přečtení výše uvedeného může každý přijít na to, jak vytvořit birdhouse. Ale jak to bude vypadat - záleží na individuální touze. Hlavní věc v tomto případě - pracovitost, důkladnost a trpělivost. Všechno je ve vašich rukou!