zahradnictví

Bílení ovocných stromů na podzim je nezbytnou podmínkou pro klidnou zimu a kvetoucí jaro

Anonim

Existují agrotechnické metody, bez kterých může práce vytrvalého zahradníka jít dolů do kanalizace. Jedná se o péči o kůru, když je sklizeň již shromážděna a čas na přípravu na zimu. Poté, co byly kmeny a větve ručně vyčištěny, kůra byla vydezinfikována a všechny rány na ní byly opraveny, na jezeře začínají plýtvání ovoce. V tomto pořadí se bělení nezačne, dokud nebudou dokončeny tři předchozí etapy. Proč to má smysl - přečtěte si níže.

Během roku se konají tři bělení, z nichž dvě jsou povinné - podzimní, primární (říjen-listopadové) a jarní, opakované (koncem února - začátkem března). V polovině léta se uskutečňuje třetí výplň ovocných stromů; to není nutné, ale žádoucí.
Na podzim musíte vypočítat, abyste měli čas na bělení stromů před tím, než bude denní teplota pod nulou. Den bělení by měl být suchý a teplý. Na každém stromu se zpracovává kmen, spodní kosterní větve (od třetí do poloviny délky) a vidlice.
Hlavním cílem bílení pochází z barvy řešení, které pokrývá kmen stromu: bělejší - tím lépe. Je to ochrana stromu před sluncem a mrazovými křečemi způsobenými teplotními poklesy. Kromě toho je tato ochrana potřebná jak u dospělých rostlin, tak u mladých sazenic, zejména pokud jsou vysazeny na podzim. Opravdu, v mateřské škole, kde byly pěstovány, nedostanete správné světelné kalení. Z tohoto důvodu je vysoké riziko spáleniny z kůry v otevřeném prostoru zahrady.

Je překvapivé, že stále existují lidé, pro které je podzimní oplodnění ovocných stromů a zbarvení stěn domu téměř stejné. Ale to je daleko od případu. U zahradníka by měl být roztok rovnoměrný, silný, podobný smetanové nebo zakysané smetaně. Nemůže se však aplikovat na kmen s tlustou vrstvou, jinak by místo ochrany stromu mohlo dojít ke zhoršení jeho zdraví. U mladých sazenic by koncentrace vápna v roztoku měla být dvakrát tak slabá, aby nebyla vypálena. Současně by měla být dostatečně voděodolná, odolná vůči odlupování a vylučování z kmene, a neteče z něj do potoků. Jinak nezapomeňte znovu uzavřít manželství.
Výměna ovocných stromů na podzim může být provedena jak zakoupeným, tak samostatně připraveným roztokem. Alternativně můžete použít akrylovou barvu sněhu bílou.
Pokud je zahradník používán k přípravě řešení vždy s vlastními rukama, je to dobrý recept. Na 10 litrů vody se odebírá vápno (2-2, 5 kg), modrý vitriol (250-300 g), olejovitá hlinka (1 kg). Případně můžete přidat jednu nebo dvě lopaty kravského hnoje. Vše se důkladně míchá, dokud se nezískají homogenní hmota.

Bělidlo ovocných stromů na podzim má mechanický efekt na kůru stromu, který je ještě silnější než drsná a hrubá kůra. To je důvod, proč se tato fáze přípravy zahrady na zimu provádí po předchozích třech. Hladká kůra se snáze bílá a spotřeba bělidla se sníží a čas práce se sníží. V opačném případě by nepřipravená kůra stratila, praskla a zaostávala za dřevem, strom se stanou zranitelnými slunečním světlem, teplotami pod nohama, škůdci a nemocemi.
Po dokončení bělosti ovocných stromů na podzim a zahradník pečlivě zkontroluje kvalitu práce, kterou udělal, může bezpečně jít na dovolenou. Zahrada je chráněna, bezpečně přezimována a příští rok se setká s jarním ve všem její jedinečné rozkvetlé kráse.