konstrukce

Dokončení dveří: estetika v každém detailu

Anonim

Aby okolní prostor byl úplný a harmonický, je třeba věnovat pozornost dokončení okenních a dveřních otvorů. Dokončení dveří je velmi důležité: mělo by být nejen čisté, ale také nejlépe původně zdobené, protože začíná poznáním vašeho domova.

Jak skončit?

Mimochodem, můžete zlepšit vzhled dveří vlastním rukama. Za prvé, nemusí být schopen provádět stavební práce. Za druhé, hlavní věc v takovéto situaci není dovednost, ale snaha o přesnost a kreativitu. Dokončení dveří lze provést několika způsoby:

- po instalaci interiérových dveří;

- návrh otvoru, který zůstane otevřený;

- provádění sjezdovek vnějších vchodových dveří.

Obecné zásady práce jsou podobné, takže v tomto článku budeme diskutovat o hlavních bodech jejich implementace.

Dokončení dveří zahrnuje montáž desek. S jejich pomocí můžete skrýt mezeru mezi stěnou a krabičkou, přičemž místnost dokonale vypadá. Samozřejmě můžete zvolit ozdobu v tónu dveří, ale pokud máte v plánu udělat prostor zajímavější, je lepší vybrat kontrastní produkty v barvě a textura. Například, v jakémkoli uspořádání a styl rozhodnutí vyřezávané dekorativní prvky vypadají velmi elegantně. Montáž pláště se provádí lepením, hřebováním nebo použitím speciální drážky. Mimochodem, tato možnost je nejvhodnější, protože během práce plášť nebude trpět a spojovací čára bude obecně neviditelná.

Při instalaci obruby je důležité pamatovat na potřebu odsazení na straně závěsu - nesmí to být menší než 1 cm, protože jinak se při otevření a zavření dvířek vrhne. Pak musíte měřit požadovanou délku, oříznout hrany pod úhlem 45 stupňů, potom opatrně a přesně připevnit obložení na místě.

Dokončovací dveře z umělého kamene

V mnoha apartmánech a venkovských domech jsou dveře otevřené, to znamená, že v nich nejsou zavěšeny dveře. V tomto případě je správný návrh velmi důležitý a závisí na tom, jak jsou vybrány dokončovací materiály. Skvěle vypadají návrhy dveří ve formě oblouku, který je vyroben ze sádrokartonu. Můžete vložit různé dekorativní předměty nebo lampy. Velmi často se konec dveří provádí pomocí umělého kamene. Za prvé, s ním je snazší pracovat, což ovlivňuje rychlost dokončení práce. Za druhé, není nutné zásobovat četnými nástroji a materiály. Za třetí, je možné položit kámen na jakýkoli povrch, pokud je rovnoměrný, bez záhybů a vad.

Umělý kámen je připevněn speciálním lepidlem, které ovlivňuje kvalitu provedené práce. Řezaný materiál může brousit v provozním režimu na betonu. Mimochodem, taková úprava vypadá harmonicky, zapadá do jakéhokoliv designu místnosti, zatímco povlak bude spolehlivý, odolný a odolný proti vlhkosti.

Jak vyrobit přední dveře?

Mnoho výrobců vstupních struktur nevěnuje finištu. Nejčastěji vyrábějí dveře, instalují je, doplňují kování, vyplňují spáry pěnou a to jsou dveře připravené k použití. Dokončení dveří vstupních dveří však může provádět majitel sám. Navíc je třeba zacházet s maximálním důrazem na návrh vstupu. Nejjednodušší způsob, jak ukončit, je použití cementového potěru. Ale je vhodný pro standardní dveře, ale pokud je vstup vašeho domu zdoben krásným a stylovým designem, musíte si vybrat vhodnější materiály. Například plast, sádrokarton nebo dekorativní omítka udělají. Nezapomeňte, že dveře - karta vašeho domova, takže je důležité, aby to bylo stručné, ale chytlavé a spolehlivé.