konstrukce

Skleník s otevřenou střechou. Konstrukce skleníku s odnímatelnou a posuvnou střechou

Anonim

Sen o téměř každém letním obyvatelstvu je skleník s otevřenou střechou. Tento design vám umožní zachránit pěstované rostliny i v zimě a v létě poskytuje přístup k slunečnímu teplu a čerstvému ​​vzduchu. Dnešní trh nabízí obrovský počet takových výrobků, které se liší v různých konstrukčních prvcích.

Například model nazývaný "Country Star" se skládá z polykarbonátových desek, které jsou vloženy do drážky a mohou být odstraněny jednotlivě nebo všechny dohromady. V létě střecha takového skleníku poskytne větrání a v zimě neumožní rostlinám zmrznout a zachovat plodnost půdy.

Obecně platí, jak ukazuje praxe, že rostlinné modely jsou efektivnější při pěstování pěstovaných rostlin, protože jsou trvanlivější a umožňují pěstování rostlin až do pozdního podzimu. Navíc jsou takové konstrukce praktičtější, protože mohou být odstraněny na zimu (na rozdíl od domácích skleníků, které jsou vystaveny silnému zatížení větrem a sněhem, což vede k jejich předčasnému zhoršení.

Skleník "country star" s odnímatelnou střechou

Tento skleník s odnímatelnou střechou má posuvné okny a dveře, které lze otevřít zvenčí. Šířka, výška a délka jsou 2, 52 x 2, 23 x 2, 17 m. Použití vkládání modelů však lze prodloužit. Rám je založen na profilu, jehož průřez je 44 x 15 mm, zatímco jeho tloušťka je 1 mm. Vzdálenost mezi oblouky je 1 m.

Povlak je polykarbonát a spojovací prvky jsou montážní sada, která zajišťuje šrouby s tepelnými podložkami. Rám je vyroben z pozinkovaného železa, který je sestaven s maticemi a kompletními šrouby. Takové návrhy skleníků mají nožky ve tvaru "T", jejichž instalace se provádí na podkladě nebo v zemi. Instalace na dřevěnou tyč je možná.

Stavba skleníku "Matryoshka" s posuvnou střechou

Všechny sekce uvnitř tohoto vzoru jsou zvednuty a posunuty na konce. V případě potřeby může cottager úplně rozebrat střechu. K tomu se matice odšroubují a část se zvedne a upevní na konci. Během pouhých 10 minut může být skleník přeměněn na strukturu bez střechy.

Takový skleník s posuvnou střechou je velmi vhodný pro přepravu. V balení se může hodit do osobního automobilu, protože je to polykarbonátový panel, který je válcován do rotoru. Panely v podmínkách zařízení jsou vyříznuty na ventilu, čímž se eliminuje kvetení od odpařování a vlhkosti. Těsnění zaručené proužky, stejně jako samolepící těsnění. Tento skleník se zasouvatelnou střechou je pevná konstrukce uzavřeného čtvercového pozinkovaného potrubí o průřezu 25 mm. Oblouky jsou dvojité. Model je schopen procházet sněhem 85 kg / m 2 . Pokud jsou panely odstraněny, zatížení lze zvýšit na 200 kg / m 2 .

Co dalšího potřebujete vědět o stavbě skleníku s posuvnou střechou

Takové návrhy skleníků mají zanedbatelnou váhu. Koneckonců, polykarbonátové desky mají specifickou hmotnost 200x méně než sklo. Přenášejí ultrafialové světlo a saturají rostliny životní energií. Materiál bez ztráty technických vlastností lze provozovat při teplotním rozsahu od -40 do +120 ° C. Výrobce tvrdí, že takový skleník bude připraven pracovat déle než 30 let. Její šířka je 3 m, délka se může lišit v závislosti na modelu. Tento parametr je 3 nebo 7 m. Cena závisí také na počtu sekcí. Pro jeden z modelů bude muset zaplatit 22 000 rublů. Zatímco pro druhý - 36 000 rublů.

Skleník "Cabriolet" se zasouvatelnou střechou

Skleník s otevřenou střechou je k prodeji i ve verzi "Cabriolet". Pokud dojde k sněhu, pak za pouhých 10 minut budete schopni přesunout střechu, vyjmout svorky a posunout mřížku. Ve vytápění můžete zajistit stejnou ventilaci. Fasáda je svařovaná a je vyrobena z ocelových trubek ve tvaru čtverce se stranou 20 cm. Struktura má základnu a oblouk. Výška, šířka a délka jsou 2, 2 x 2, 8 x 4 m. Poslední parametr může zvolit letní obyvatelé podle vůle.

Tento skleník s otevřenou střechou je v oblasti profilového potrubí opatřen bílým práškovým lakem. Vzdálenost mezi oblouky je 1 m a design sám má 9 potěrů, větracích otvorů a dvou dveří. Sada obsahuje čepy pro instalaci rámu do půdy. Oblouky jsou vzájemně propojeny podle principu potrubí do potrubí. Podrobnosti jsou spojeny metodou argonového obloukového svařování.

Výroba skleníku s otevřenou střechou

Pokud potřebujete ve skleníku střešní okno, ale nemůžete získat požadovaný model konstrukce, můžete to udělat sami. Jako krycí materiál bude vybrán polykarbonát. V roli základních kovových rámů se používá. Rám musí být z pozinkovaného profilu, proto jsou instalovány vertikální stojany a jejich dolní konce musí být svařeny do čtvercového rohu se stranou 40 mm.

Při pravém úhlu k rohu je třeba svařit segment pro podporu, aby se zabránilo prohlubování profilu do půdy. Obloukové trojúhelníkové střechy jsou spojeny příčníky. Lamely jsou řezány pod úhlem 45 ° a v rámu jsou spojeny, musí být utaženy šrouby. Na zadní straně popruhu je instalováno těsnění.

Práce na rámu

Světlovod ve skleníku nikdy neublíží. Pokud je však váš rozpočet omezen, může být tento návrh proveden nezávisle. Mimochodem, stojí za zmínku, že dalším krokem je nastavení rámce v rámci. Z tohoto důvodu jsou horní rohy posíleny. Dolní část rámu by měla být přemístěna do rámu. Rám a rám je třeba přesunout tak, aby bylo zajištěno spolehlivé uchopení. Pokud je nutné demontovat akční rám, proveďte zpětnou sekvenci.

Skleník ze dřeva a filmu

Skleník s posuvnou střechou může být vyroben ze dřeva a PVC fólie. Jako základ můžete vzít dřevěný rám, který zpřístupní střechu a odstraní ji. Nejčastěji je film fixován dopravním pásem nebo připevněn běžnými nehty. Někdy se používají reiki nebo obruby, ale v tomto případě může dřevo prasknout a film se zlomit. Takovou možnost lze eliminovat, pokud je fólie přišroubována na patku a zajištěna konstrukčním staplerem.

Alternativně lze použít balicí pásku. Materiál je přitisknut na základnu a poté je zachycen svorkami ve vzdálenosti 10 cm od sebe. Pokud si koupíte zesílenou fólii, můžete ji upevnit svorkami sešívačky nábytku, výsledek bude dlouhý. Takový skleník s otevřenou střechou by měl být pokryt bez deformace a nadměrného napětí materiálu. V opačném případě bude krycí materiál ovlivněn větrem, který ho rychle roztrhne.

Oblý skleník pod filmem

Skleník pod filmem může být vyroben na základě klenuté konstrukce. V takovém případě je nutné vybavit základy. U rámu můžete použít trubky o délce 40 cm, jejichž konec je svařován. To ochrání skleník před zatížením větrem. Na druhém konci je třeba svařovat příčník a připevnit kus 80 cm trubky na boční vývod. Poté může být celá struktura svařena do jednoho celku, musí být provedena takovým způsobem, aby tvořila jednu linku.

Skleník z plastových oken, vyrobený sami, bude stát hodně. Pokud se tedy rozhodnete získat takový skleník, je lepší jej zakoupit v továrně a shromáždit ve vaší oblasti. V dalším kroku můžete nainstalovat skleník, pro tento účel je připraven příkop, do kterého je instalován spodní horizontální obklad. Oblouky jsou připevněny a pak svařeny, pro které se používá vertikální kus trubky. Druhý konec musí být připojen k opačné straně pásku. To bude mít oblouk. V této fázi jsou nastaveny podélné prvky, které budou desetimetrové desky. Dřevěné díly před instalací musí být ošetřeny antiseptikem.

Chcete-li vytvořit hřeben skleníku, musíte použít pomoc. Jeden mistr držá tyč uvnitř skleníku, zatímco druhý v tuto chvíli ji upevní ven trubkou pomocí samořezných šroubů. Nyní je možné instalovat dveře a větrací otvory z čtvercových tyčí se stranou 50 mm. Spodní dřevo předního obložení je ošetřeno antiseptikem, protože bude v kontaktu se zemí. Dále může být skleník pokryt filmem a zakryt jej koncem země. Materiál musí být chráněn v místech, kde se dostane do kontaktu s kovovým rámem. V horkých dnech se ocel zahřeje na +70 ° C.

Závěr

Pokud se rozhodnete použít dřevěné rámy pro výrobu skleníku, měli byste zpočátku vytvořit nadaci, která může být vybavena červenými cihlami. Aby se odstranil kontakt dřeva a kamenů, je nutné položit ruberoid mezi vrstvy a zakopat jeho okraj uvnitř skleníku.