vanou nebo sprchou

Standardní vana. Litina, ocelové koupele: rozměry

Anonim

Ti, kteří dokázali žít v sovětských dobách, si dobře uvědomují, jaká je standardní lázeň a jak chudá byla volba tohoto období pro spotřebitele. Podivně, takové modely lze vidět na prodej až dodnes, protože interiér většiny bytů zůstává stejný.

Standardní lázeň je kontejner nejkomplikovanějšího provedení, který je určen pro použití jednou osobou. Pro většinu uživatelů se návrh standardní lázně může zdát nesmírně nepohodlný, zvláště pokud chcete přijmout ležérní a uvolněnou pozici. Nicméně, i dnes, reality reality interiéru většiny městských bytů vyžadují nákup jen takové modely.

Rozměry

Objem standardní lázně nevyhovuje každému majiteli moderního předměstského bydlení, který není zvyklý na stlačování do výrobků vyrobených na základě sovětského standardu. Navzdory skutečnosti, že parametry moderních standardních lázní se poněkud liší od sebe, existuje obecný počet vlastností, které jsou v této kategorii výrobků vlastní:

 • délka standardních lázní se pohybuje od 150 do 180 cm;
 • šířka - až 80 cm;
 • standardní výška vany - ne více než 70 cm.

Při výběru standardní designové lázně byste se měli řídit oblastí místnosti, ve které budou umístěny, nutnost naplnit prostor spotřebiči (například pračkou) nebo nábytkem.

Obecně lze říci, že jediná věc, která může být nazvána správná, je to, že bude možné pohodlně sedět ve sklopné poloze v misce v koupelně a zároveň roztahovat nohy po celé délce. Tato možnost, ačkoli to neumožňuje co nejvíce relaxovat, ale dává možnost ponořit spodní polovinu těla do vody a mít dobrý odpočinek.

Litinové lázně

Litina je jednou z nejběžnějších základů pro výrobu vany standardního provedení. Nicméně kvůli složitosti zpracování materiálu nelze zaznamenat širokou škálu jednotlivých parametrů litinových lázní.

Jednoduché litinové lázně lze rozdělit do následujících skupin:

 1. Produkty nejmenších kompaktních rozměrů, které jsou speciálně navrženy pro použití v nejbližších bytech. Kvůli jejich hlavnímu úkolu se tyto koupele dokonale vyrovnávají, což zanechává dostatek volného prostoru pro efektivní vyplnění omezeného prostoru v koupelnách. Nicméně pohodlné umístění v misce v koupelně, jejíž rozměry jsou nejvýše 120 cm dlouhé a 70 cm široké, je mimořádně problematické.
 2. Další typy konvenčních litinových lázní - výrobky o rozměrech od 130 do 70 cm. Tyto standardy jsou nejčastější a oblíbené u spotřebitelů, kteří dávají přednost nákupu litinových lázní.
 3. Standardní domácí vany patří do třetí kategorie výrobků z litiny. Mohou se lišit v rozměrech: 140 x 70 nebo 150 x 70 cm. Navzdory poněkud skromným rozměrům jsou tyto výrobky v každodenním používání velmi pohodlné a vypadají velmi atraktivně v koupelnách s nestandardními rozměry.

Akrylátové koupele

Kromě obvyklých litinových lázní jsou dnes v současné době poptávány akrylové výrobky, které mají poměrně široké standardy. Hloubka akrylových modelů předpokládá přítomnost vertikálního úhlu sklonu, který poněkud zvyšuje jejich objem a délku.

Při výběru akrylátové lázně je více možností, jak uspokojit potřeby spotřebitele. Standardní akrylátová lázeň může mít rozměry od 120 do 190 cm a šířky od 70 do 170 cm.

Ocelové koupele

Mezi běžnými typy standardních výrobků mají ocelové lázně nejvýhodnější cenu. Proto se v posledních letech většina spotřebitelů zastavila právě v této verzi.

Nejrozměřnější ocelové lázně společných norem mají hmotnost, která nepřesahuje třicet kilogramů, s tloušťkou ocelového plechu nepřesahujícím tři milimetry. Standardní ocelová lázeň může mít délku 150 až 180 cm, šířku 70 až 85 cm a výšku až 65 cm. Zvláštní význam má zde standardní šířka lázně, která umožňuje většině uživatelů pohodlně se užívat.

Doporučení pro výběr standardních lázní

Existuje několik doporučení, které vám umožní vybrat nejpohodlnější lázeň standardních velikostí:

 • je nutné zastavit na modelech s nejpohodlnějšími rozměry vyrobenými s použitím ekologicky nezávadných podkladů, které jsou stabilní proti mechanickým poškozením;
 • před zahájením nákupu vhodné možnosti je nutné konzultovat s odborníkem, protože instalační systém lázně musí plně odpovídat systému zásobování vodou;
 • koupel musí být vybaveno potřebným vybavením;
 • upřednostňovat lepší výrobky, jejichž dno má protiskluzový povlak;
 • při koupi stojí za to znovu zkontrolovat povrch lázně kvůli přítomnosti třísek, trhlin, dalších poškození;
 • důležitý je soulad návrhu výrobku s parametry a stylem koupelny;
 • Doporučuje se získat výrobky známých a uznávaných výrobců, protože tyto společnosti zaručují vysokou kvalitu materiálů, spolehlivost a trvanlivost povlaku, přesnost aplikace skloviny.

Nakonec

Při konečném výběru je nutné zjistit, kolik litrů je v standardním lázni, rozhodnete se o výrobci, výrobním materiálu a představíte si představu o rozměrech, které jsou k dispozici pro instalaci.

Ideální volbou by bylo koupit standardní lázeň, jejíž délka je co nejvíce napnutá mezi opačnými stěnami. Přijatelný rozdíl je několik centimetrů. Samozřejmě, tato potřeba se nevztahuje na zákazníky, kteří mají koupelnu s nestandardním rozměrem a designem. V tomto případě se v koupelně nemusí nutně nacházet mezi stěnami.