vanou nebo sprchou

Co jsou akrylátové lázně: popis s fotografiemi, typy a možnosti koupelí, hodnocení nejlepších, výběr a instalace

Anonim

Dnes ve většině případů zákazníci kupují akrylátové lázně. Odlišují se v řadě pozitivních vlastností. Chcete-li však zvolit slušný produkt, musíte znát několik vlastností tohoto typu instalatérských zařízení. Měli byste zvážit, co akrylátové lázně, jaké jsou jeho hlavní rysy. Dále budou podrobně popsány charakteristiky těchto produktů.

Obecné charakteristiky

Co je akrylátová koupel? Mnoho lidí se setkalo s tímto konceptem, ale není vždy možné plně vědět o vlastnostech tohoto typu instalatérství. Kupující ví, že řada nabízených lázní má mnoho výhod. Proto jsou akrylové misky absorbovány častěji než jiné odrůdy.

Tyto výrobky však mají několik nevýhod. Diskuse o tom, která lázeň je lepší, proto nepřestávají dodnes. Vše závisí na požadavcích kupujícího, na provozních podmínkách. Ve většině případů se akrylové mísy stávají jedinou možností instalace. Z tohoto důvodu jsou instalovány všude.

Při rozhodování, která lázeň (ocel, akryl nebo litina) je vhodnější v konkrétním případě, měli byste vzít v úvahu vlastnosti koupelny, velikost a uspořádání místnosti a další provozní požadavky.

Akryl umožňuje vyrábět misky téměř jakékoliv velikosti a konfigurace. Každý majitel soukromého domu nebo bytu si tedy může vybrat vhodnou možnost. Akryl je speciální polymer. Stojí to méně než litina nebo ocel. Je možné zakoupit podobný produkt v Moskvě za cenu 5, 5 tisíc rublů.

Akrylátové lázně jsou vyrobeny ze speciálního polymeru. Tento materiál může mít určité rozdíly v závislosti na složení a způsobu vytvoření misky. Kvalita se také může výrazně lišit. Proto, při výběru lázně není vhodné zachránit. Akryl může být jiný. Chcete-li ji sloužit po mnoho let ve prospěch svých majitelů, neměli byste zachránit svou kvalitu.

Výroba akrylových mís

Chcete-li pochopit, co akrylátové lázně, je nutné zvážit technologii jejich výroby. Dnes je drtivá většina lázní vyrobena z polymethylmethakrylátu. Jedná se o moderní polymer, který se nazývá jednoduchý hygienický akrylát. To je široce používán ve výrobě nejen koupele, ale také sprchové kabiny.

Materiál má mnoho výhod. Výrobky, které se z ní vyvíjejí, mají trvanlivost a také snadnost. Instalace nezpůsobuje potíže. Akryl - plastový materiál. Z něj můžete vytvářet produkty téměř jakékoliv konfigurace. Velikost misky může být také libovolná. Jednou z nejoblíbenějších v naší zemi je akrylátová vana o rozměrech 170x70 cm.

Stojí za zmínku, že vrstva akrylu pokrývá výrobek pouze na vnější straně 1 mm. Většinou zbytek produktu sestává z akrylontenediol adipolu. Jedná se o speciální druh plastu. Vana může být vyrobena jedním ze dvou způsobů - vytlačováním nebo litím. První možnost je také nazývána "falešná" koupelna. Tento název plně odráží postoj spotřebitelů k podobným výrobkům.

Lisované misky jsou vyrobeny z akrylové vrstvy, která je vyztužena na zadní straně skleněnými vlákny a polyesterovými pryskyřicemi. Dno lité konstrukce je vyztuženo speciálními hypotéky z dřevotřískové desky. V tomto případě se rám aplikuje na akrylovou lázeň. Cast lázně jsou velmi kvalitní. Jsou schopni sloužit více než 20 let.

Extrudované odrůdy klempířství se často dávají, kde se lázeň často nepoužívá.

Výhody

Chcete-li pochopit, která lázeň je lepší, akryl nebo ocel, stojí za to zvážit výhody a nevýhody těchto výrobků. Akrylátové lázně mají řadu pozitivních vlastností. Mohou mít nejvíce neobvyklý design. Standardní typ misky můžete odmítnout. Dokonce i obdélníkové akrylátové vany o rozměrech 150x70 cm mohou vypadat zajímavě a neobvykle. Moderní výrobci nabízejí velký výběr výrobků, které mohou zdobit libovolný pokoj.

Barva akrylu může být také libovolná. Nicméně, bílé varianty jsou více populární. Existují však různé možnosti doplnění stávajícího návrhu. Můžete vyrobit vložky z nárazuvzdorného skla, nainstalovat systém provzdušňování a hydromasáž. Osvětlení instalované v akrylátové misce vypadá velmi působivě. Voda mění barvu kvůli tomu. Je to relaxační. Nervový systém se uvolňuje pod vlivem dalších systémů instalovaných ve vaně. Člověk může relaxovat s energií a dobrou náladou.

Akrylátové lázně váží poměrně málo. Proto jsou snadno transportovat domů, stejně jako instalovat na správném místě. Stojí za zmínku, že lázeň litiny standardních rozměrů váží asi 120 kg. Akrylový lázeň váží asi 25 kg.

Akryl - materiál s nízkou hlučností. Zachovává dobře teplo, takže voda v misce rychle neuchovává. Při správné instalaci a výběru lité konstrukce (ne vytlačované) může vana trvat déle než 2 desetiletí. V tomto případě, pokud chcete nainstalovat akrylátové lázně s vlastními rukama, není těžké.

Nevýhody

Výběr akrylových lázní v Moskvě, Petrohradě, Jekaterinburgu, Ufa nebo dalších městech Ruska byste měli věnovat pozornost některým nevýhodám, které tyto výrobky mají. Okamžitě stojí za zmínku, že materiál je poměrně pružný a křehký. Proto není každý model vhodný pro osoby s velkou tělesnou hmotností. Akrylový vana 150x70 cm je v tomto případě rychle deformován, na něm jsou vytvořeny trhliny. Pouze hranaté, prostorné modely by měly být vybrány pro lidi s větší hmotností. Křehkost materiálu vyžaduje správnou instalaci. Upevnění misky by mělo být dost těžké. Tím se zabrání deformacím během provozu potrubí.

Na povrchu akrylu se mohou objevit praskliny, jestliže do misky spadne těžký předmět (například mýdlová miska, atd.). V tomto případě může být dokonce díra v materiálu. Budete muset zakoupit novou misku. Abyste tomu předešli, nepoužívejte ve vaně těžké předměty. Pouze koupele ze speciálního akrylu (metakryl a kuaril) jsou schopné odolat nárazům.

Kromě toho akryl nevykazuje vysoké teploty. Materiál se začne tát. Tento proces je patrný při teplotě 150 ° C. Samozřejmě, nikdo nebude sbírat takovou vodu ve vaně. Nicméně při výběru levného výrobku od málo známého výrobce byly deformace také pozorovány při nižších teplotách. Pokud jsou stěny lázně tenké, nemůžeme do nich vtahovat horkou vodu nebo do ní nalijte vroucí vodu.

Mnoho odrůd akrylových laků je citlivá na účinky chemikálií pro domácnost. Pokud si koupíte klempířství ze střední nebo nízké cenové kategorie, neměli byste k čištění povrchu používat abrazivní nebo chemicky aktivní látky. To bude vyžadovat nákup speciálních látek.

Tipy pro výběr

Při výběru akrylových lázní v Petrohradě, Moskvě nebo dalších městech Ruska byste měli věnovat pozornost řadě doporučení. Tím se zabráníte chybám při výběru. Neměli byste si koupit takovou instalaci v malém obchodě. Zde bude výběr méně a ceny budou pravděpodobně vyšší.

Při výběru misky s komplexní konfigurací byste neměli nakupovat modely s velkým počtem malých prvků. To je známka produktů špatné kvality. Chcete-li vytvořit vysoce kvalitní misku s velkým počtem prvků, akryl přechází složitým procesem. Moderní výrobci nemají takový arzenál technických prostředků k tomu, aby vytvořili koupel tohoto typu kvalitativně.

Při nákupu stojí za to zvážit vnitřní povrch misky. Neměly by to být nesrovnalosti, žádné jiné vady. Přítomnost dokonce drobných nerovností označuje materiál s nízkou kvalitou. Kromě toho by na povrchu akrylové by nemělo být obarvené. Barva musí být jednotná.

Doporučujeme věnovat pozornost dvěma typům tloušťky výrobku. První je tloušťka akrylu. Toto je horní vrstva produktu. Jsou považovány za nejkvalitnější lázně, přičemž tloušťka horní vrstvy je nejméně 5-6 mm. Parametr druhé tloušťky je určen v oblasti výztuže. Tato vrstva je viditelná na straně ráfku. Čím je tato vrstva silnější, tím lepší je produkt.

Můžete klepat na povrch lázně. Zvuk musí být hluchý. Přítomnost vibrací vytváří materiál špatné kvality. Také nepříjemná chemická vůně by neměla pocházet z akrylu. Je-li přítomen, může být nebezpečné pro zdraví, pokud jde o provoz vany.

Konfigurace

Velké množství akrylových lázní je v prodeji. Mohou se lišit v konfiguraci. Existují tyto odrůdy:

  • oválný;
  • kulatý;
  • pravoúhlý;
  • asymetrický;
  • úhlová.

Velké množství formulářů umožní každému zákazníkovi zakoupit příslušnou možnost. Jedním z nejoblíbenějších odrůd je obdélníkový akrylátový vana o rozměrech 170x70 cm. Ve standardních lázních vypadá slušně. Nicméně, pokud máte velmi malou koupelnu, je lepší zvážit další možnosti.

Oválná mísa vypadá stylově v různých interiérech. Zaoblené tvary připomínají přirozené motivy. Mnozí se však již nudili obdélníkovými a oválnými lázněmi, které byly v době sovětského původu oblíbené.

Asymetrické misky vypadají originálně. Mohou být vlevo nebo vpravo. Výběr závisí na vlastnostech koupelny.

Jednou z nejoblíbenějších odrůd jsou rohové koupele. Harmonicky se dívají do interiéru a dávají mu moderní, stylový vzhled. Rohové vany jsou poměrně velké. Proto nejsou instalovány v malých místnostech.

Kulatá koupel se nachází uprostřed místnosti. Koupelna by proto měla mít významné rozměry. U malé koupelny není tato volba vhodná. Bylo by vhodnější použít obdélníkové nebo asymetrické modely.

Hodnocení výrobců

Chcete-li zvolit model kvality, musíte zvážit oblíbené výrobce akrylových lázní. Tyto výrobky se ukázaly jako vynikající kvalita. Známí výrobci vyrábějí akrylové misky podle zavedených standardů. Proto je kvalita produktu vysoká.

Na domácím trhu jsou výrobky domácích i zahraničních výrobců. Nejoblíbenější zahraniční značky jsou:

  • IDO - Finsko.
  • Senoplast - Rakousko.
  • Appollo - Čína.
  • Hoesch - Německo.
  • Ravak - Česká republika.

Náklady na zahraniční produkty jsou vysoké. Jedná se ovšem o vysoce kvalitní výrobky, které jsou osvědčeny v letech bezchybného servisu. Velké množství modelů umožňuje vybrat nejlepší možnost. Tyto společnosti jsou trendy pro akrylové misky. Vyrábějí výrobky v souladu s nejnovějšími módními trendy v návrhu sanitárních zařízení.

Domácí výrobci zaostávají za zahraničními společnostmi. Vyrábí výrobky slušné kvality. V tomto případě bude cena nižší než náklady zahraničních protějšků. Nejoblíbenějšími domácími výrobci akrylových van jsou značky Aquatek a Acrillan. V případě potřeby mohou tyto firmy objednat speciální akrylovou vložku. Je instalován ve staré litinové nebo ocelové lázni. To vám umožní skrýt defekty bez úplné změny instalace.

Příprava na instalaci

Chcete-li nainstalovat akrylovou vanu 70x170 nebo produkt s jinými rozměry, měli byste tento proces zvážit podrobněji. To je docela výzva. Nicméně, pokud je to žádoucí, zvládne to dokonce i nepřipravený mistr.

Musíte zvolit metodu, která bude v tomto případě přijatelná. Akrylátová vana může být instalována na rámu z kovového profilu. Je třeba, aby struktura byla pevná. Neuvolní se, když se člověk dostane do misky.

Můžete také instalovat instalaci na cihly. Jsou potřebné pro stejný účel jako rámec. Tyto dva způsoby můžete kombinovat. Vana je instalována na rámu, ale pod jeho spodkem je rozložena sloupka cihel. To umožní posílení návrhu.

Než začnete, musíte připravit potřebné nástroje pro práci. Potřebujete vrták s omezovačem hloubky pro vytvoření otvorů. Pro tyto účely je možné použít děrovačku. Měli byste také připravit soupravu klíčů, úroveň, pravidlo, dlouhý pravítko (více než 50 cm) a jednoduchou tužku pro vytváření značek.

Potřebujete sanitární těsnicí materiál. Skládá se ze speciálních látek, které zabraňují vývoji bakterií a plísní na materiálu. Spoj mezi stěnou a vanou bude potažen tmelem. Chcete-li nastavit misku ve středu místnosti, nemůžete tento materiál koupit. Upevnění na stěnu pomocí speciálních spojovacích prvků. Mohou to být háčky nebo jiné speciální předměty.

Pokud se vytvoří zdiva, bude vyžadována cementová malta. Musíte připravit stěrku a nádobu pro míchání roztoku. Byly připraveny cihly, pěna.

Pokud je vana malá, může být instalována na speciální nohy (prodává se kompletní s vanou).

Začněte instalovat akrylovou lázeň 70

Za prvé je kovový rám sestaven. Aplikuje se na dno misky. Připojovací body jsou označeny tužkou. Pod zadní částí lázně je třeba umístit karton. Na vytvořených označeních vyvrtejte díry. Hloubka musí být nejméně 6 mm a průměr - 3 mm. Aby nedošlo k vrtání veškerého materiálu, udělejte na vrták značku. Nestojí za hlubší vrtání otvorů.

Poté jsou na rámu instalovány nastavitelné nohy. Je nutno upevnit montážní matici na podpěrných čepů. Dále se přišroubuje nastavovací prvek (matice). Poté se opotřebovává plastová ochrana. Pomocí pojistných matic je sestavená konstrukce nohou fixována ve stejné výšce. Dále přichází upevnění rámu na misku.

Dokončení instalace

Na stěně proveďte příslušné značení. Na tom vyvrtejte otvory. Dále nainstalujte na stěnu speciální háčky. Oblékli se. Produkt je nahrazen stěnou a vystavuje ji striktně ve vodorovné poloze. Chcete-li to provést, použijte úroveň konstrukce a upravte nohy.

Je-li vybudován cihlový rám, musí být mezi ním a spodní částí lázně alespoň 1 cm. Tato mezera je vyplněna montážní pěnou.

Po instalaci je třeba připojit odtok, nainstalovat ventil. Dále vytvořte ozdobný boční panel, který dodá výrobku úplný vzhled. Je třeba zajistit přístup ke komunikaci. To vám umožní rychle reagovat v případě úniku. Hrana mezi koupelnou a stěnou je pokryta dekorativním lemem, utěsněním mezery tmelem.

Vzhledem k tomu, jaké jsou akrylátové lázně, jejich vlastnosti, výhody a nevýhody, můžete správně rozhodnout o vhodnosti výběru takového výrobku pro váš domov nebo byt.