zahradnictví

Melon Ethiopka: rostoucí rysy a péče

Anonim

Ethiopský meloun je středně raná odrůda, vyznačující se úžasnou vůní, zvláštní chutí a dobrou přepravitelností.

Popis odrůdy

Je to poměrně silná, ale kompaktní rostlina s listy ve tvaru srdce. Plody melounu - středně velké a velké, mají oválný kruhový tvar. Jejich povrch je segmentován, lehce drsný na dotek. Kůra je poměrně hustá, zlatožlutá, s oranžovým nádechem.

Hmotnost plodů může být od 3 do 7 kg. Světle žluté tělo je šťavnaté, jemné a velmi sladké. Odrůda meloponu Ethiopka je určena k čerstvé spotřebě.

Pěstování sazenic

Doporučuje se pěstovat tuto rostlinu, která se miluje teple, pomocí sazenic. Dlouhá vegetační doba umožňuje vyšší výnos. Kromě toho, zatímco rostlina netrpí mrazem, a proto bude mnohem odolnější vůči různým chorobám. Sazenice musí vařit v polovině dubna. Pro zrychlení výskytu semenáčků se semena před krátkou dobu vysévají do vody, jejíž teplota je +24 ° C. Malé hrnce připravte předem, jejichž průměr není menší než 10 cm a naplňte je živinovou směsí. Zasetá semena melounu Ethiopka krycí fólie a čistěte na teplém místě. Když se objeví první výstřižky, kontejner je umístěn na dobře osvětleném místě a film se odstraní.

Funkce péče

Sazenice jsou vysazeny na trvalém místě, když se na nich objeví 5-6 listů. Den před transplantací semenáčů poléval hojně teplou vodou. Malá díra se v půdě ve vzdálenosti asi 50 cm od sebe, na její dno se přidá lžíce popílku z dřeva. Před vysazením se napájí slabým roztokem manganistanu draselného. To pomáhá zabránit vzniku plísní. Poté se jamky nalijí teplou vodou a po úplném vstřebání se rostliny vysazují, aniž by pohřbívali kořenový krk.

V procesu pěstování melounu Ethiopka vyžaduje odstranění postranních výhonků takovým způsobem, že se vytvoří jeden kmen.

Nejlepší oblékání

Hnojiva se zavádějí do půdy již ve stádiu výskytu listů kotyledonu. Během tohoto období, kdy se zavlažuje, se používá produkt "Uniflor-bud" a přidá se k 1 čajové lžičce na 5 litrů destilované vody. Měli byste se vyhnout zvlhčení. Zavlažování se provádí pouze tehdy, když povrch půdy znatelně vysuší. Frekvence zavlažování také závisí na osvětlení: v slunečných dnech se produkuje častěji, méně často v zatažených dnech.

Etiopský meloun, jako dýně, má velmi draslík, takže od chvíle, kdy kvete, doporučujeme ji vodit fosforečnanem draselným, který se skládá ze dvou polévkových lžic síranu draselného a jedné lžíce superfosfátu. Pokud není vývoj rostlin dostatečný, měl by být použit při zavlažování infuze plevele.

Kontrola nemoci

V procesu růstu meloun může trpět různými nemocemi. Tato kultura je nejčastěji postižena plísním. Nejprve se objeví bílé skvrny na stonku a na horní straně (o něco později a na spodní straně) listů. Pak se listy postupně stávají žluté a suché. Onemocnění může také ovlivnit plody rostliny.

Ošetření oliv se projevuje tím, že na stonkách a listech se tvoří hnědé skvrny. Někdy se na plodech mohou objevit světle hnědé vředy, naplněné olivovými barvami. Okraj poškozené a zdravé tkáně je pokryt želatinovou kapalinou. Toto onemocnění vede ke smrti vaječníků a ztrátě prezentace zralého ovoce.

Pokud je vlhkost příliš vysoká, anthracnózu může ovlivnit také etiopský meloun. Žluto-hnědé vředy s růžovým květem, které se tvoří na řapících a stopkách, po určité době ovlivňují kořenovou část rostliny, což vede k její smrti.

Zabránit těmto chorobám pomůže včasným postřikem se speciálními přípravky určenými pro použití v soukromé farmě. Může to být "Hom", "Fitosporin", kapalina Bordeaux. Dobré výsledky se dosahují postřikem směsi, včetně "Tsitovit", "Epin-extra" a "Zircon". Pro správné použití je nutné rozpustit 2 kapky každé drogy v jednom litru vody.