nástrojů a zařízení

"Relight" - kotle na tuhá paliva: přehled, popis, specifikace a recenze

Anonim

Pelety se v Evropě již delší dobu používají. V poslední době se tento druh paliva stal populárním v Rusku. Již dnes můžete koupit zařízení, které efektivně funguje na tomto typu paliva. Mimochodem, je možné ho nahradit palivovým dřevem.

Několik tuzemských výrobců začalo vyrábět zařízení, které funguje spálením pelet. Jednou z nich je společnost Obshemash, která na trh uvedla zařízení Peresvet. Kotel této značky funguje nejen na granulích pelet, ale také na dřevě.

Přehled hlavních velikostí jednotek kotlů na tuhá paliva

Peresvet je uhelný důl, který pracuje na úkor pevného paliva. V řadě existují úpravy, z nichž každá má čtyři velikosti. Pokud máte zařízení s označením "Peresvet T", pak toto zařízení je ocelové kotle na tuhá paliva, které mohou pracovat nejen na briketách, ale také na palivovém dříví.

Pokud hovoříme o Peresvet M, pak je jednotka stejným zařízením, jak bylo zmíněno výše, ale je doplněno peletovým zařízením. Tento kotel může pracovat s běžným dřevem a peletami. Peresvet MA je univerzální topné zařízení, které je vybaveno modulem pro dálkové ovládání. Spotřebitel tak bude moci přepínat mezi provozními režimy.

Popis jednokruhového kotle značky "Peresvet"

"Peresvet" je kotel, který je k prodeji, včetně verze s jedním okruhem. Porovnáte-li to se zařízeními od jiných výrobců, nebude to moc odlišné. Jejich hlavní součásti jsou:

  • ashpit;
  • vodní bunda;
  • firebox.

Přední panel má dveře pro čištění a nakládání. Spodní část obsahuje otvory pro upevnění hořáku na pelety. Na bočních plochách jsou vestavěné trysky pro připojení zpětného toku a přívodního potrubí. Na stejném místě je rukojeť, která určuje polohu klapky výměníku tepla. Na přívod sekundárního vzduchu je na potrubí instalována také tlumič. Nahoře jsou zásuvky regulátoru tlaku a teploměru. Komínová trubka a ovládací knoflík pro nastavení otvoru jsou umístěny na zadní ploše.

Peresvet je kotel, který může pracovat s peletami. Pokud je chcete používat, měli byste nainstalovat bunkr s řídicí jednotkou a šnekem pro dodávku pelet do hořáku na straně přístroje.

Technické charakteristiky značky "Peresvet MA"

Tato jednotka je k prodeji ve 4 velikostech, mezi nimi:

  • 10 M;
  • 16 M;
  • 20 M;
  • 30 m.

Pro první tři je výkon stejný jako digitální označení, zatímco v druhém případě je tento parametr 32 kW. Účinnost se pohybuje od 71 do 92%. Ve výměníku tepla jsou umístěny 55, 58, 65 a 85 litrů vody pro každou velikost.

"Relight" - kotel, který může obsahovat palivové dřevo různých velikostí, jejich délka bude záviset na velikosti. Podle výše uvedeného pořadí je délka 300, 360, 380 a 420 mm. Průměr komína se pohybuje od 150 do 200 mm a cena nejmenšího modelu je 127900 rublů, zatímco největší je 162900.

Pozitivní zpětná vazba k kotli Peresvet

Kotel Peresvet, jehož recenze si přečtete před nákupem výrobků, je na domácím trhu již delší dobu. Podle zákazníků má toto zařízení vysokou kvalitu izolace skříně, takže teplota v blízkosti teploty místnosti může být udržována s lehkostí. Teplo zůstává uvnitř kotle a je efektivně zasíláno do topného systému.

Spotřebitelé mají rádi, že konstrukce výměníku tepla umožňuje dosáhnout vysoké účinnosti, což je 70% při práci na dřevě a 90% při připojení k peletovým zařízením.

Podle majitelů nemovitostí, kteří používají popsané zařízení, je z trysky hořáku poměrně snadné odstranit popel popel, protože výrobce zavedl čisticí systém pomocí stlačeného vzduchu. Nehovoříme ani o schopnosti zařízení dlouhodobě pracovat na jedné záložce palivového dříví, což je mnohem vyšší v porovnání s podobnými modely domácího trhu.

Proč by jinak měl zvolit kotel "Peresvet"

Kotle na tuhá paliva "Peresvet" lze ovládat mechanickým systémem, který reguluje teplotu při provozu na palivovém dříví. Pokud se používají palivové pelety, je možné regulovat teplotu pomocí elektronického automatického systému.

Některé parametry může uživatel ovládat vzdáleně díky instalaci speciálního modulu. Tímto způsobem můžete zařízení spustit a zastavit z určité vzdálenosti. To je velmi výhodné, pokud jste často mimo domov.

Popis kotle na tuhá paliva "Peresvet 20 T"

Tento kotl TT "Peresvet" bude stát 72900 rublů. Zařízení je spodní spalovací zařízení, kde se na roštu nacházejí brikety a palivové dříví, zatímco spaliny jsou spalovány v sekundární spalovací komoře. Na jedné záložce palivového zařízení je možné pracovat až 6 hodin.

Stěny výměníku tepla jsou vyrobeny z 3 mm oceli a vnější obložení je vyrobeno z ocelových panelů. Pod nimi je 50 mm izolační vrstva, která umožňuje zvýšit účinnost a zajistit teplotu vnějších stěn v blízkosti místnosti. Tento těžký kotlík Peresvet, o hmotnosti 380 kg, má kování pro připojení topení.

Hlavní charakteristiky peletového kotle "Peresvet 20 M"

Tento peletový peletový kotl může ohřívat plochu až 200 m 2 . Hořák ze slinutého popela se automaticky vyčistí a vyžaduje se interval od jedné hodiny do jednoho dne. Systém pro udržení požadované teploty je automatizován, je zde řídící systém pro zapálení plamene, stejně jako přepad hořáku.

Rozsah nastavitelného výkonu se pohybuje od 4 do 20 kW, pracovní tlak vody v kotli by neměl přesáhnout 0, 15 MPa. Hmotnost kotle je 380 kg a jeho rozměry jsou 1169x516x1155 mm.

Specifikace modelu

Nejvyšší výkon zařízení je 20 kW, vyhřívaná plocha dosahuje 200 m 2 . V návrhu není žádný systém automatizace počasí, stejně jako zásobník paliv. Zařízení je vyráběno v Rusku, výrobce jej poskytuje záruku po dobu 3 let. Před nákupem byste měli věnovat pozornost skutečnosti, že jednotka nemá samočistící systém hořáku a výměníku tepla, ani systém pro odstraňování popílku. Spravujte kotel přes internet, nemůžete.