zahradnictví

Benjamin Ficus: formace koruny

Anonim

Mnoho lidí ví, že Benjaminův fikus, jehož tvorba je důležitá, je doma velmi vzrušující. Nicméně, i přes obtíže, tato rostlina je považována za jednu z nejběžnějších možností uvnitř budov. Tím, že mu poskytne včasnou a řádnou péči, můžete si užít krásnou zeleň po celý rok.

Řezání a trýznění může fikus získat téměř jakýkoli druh. Tvorba koruny by měla probíhat na jaře. Řezání probouzí pěstní bradavky, aby se probudily, a z nich následně rostou nové výhonky, které zvětší strom svěží. Než začnete pracovat, musí být děrovač dezinfikován alkoholem nebo slabým roztokem manganistanu draselného. Hlavní pouzdro nesmí být vyříznuto více než 20 centimetrů. Listy by měly zůstat nejméně pět, a můžete se zbavit bočních větví, jak se vám líbí. Místo původu fikusu je jihovýchodní Asie, kde nejběžnějším druhem je bonsai, který má také jiný tvar.

Po zpracování by měly být plátky posypány drceným dřevěným dřevem. Pokud má fikus silný nárůst vnitřní strany koruny, je možné jej lehce ztenčit. Tímto způsobem budete mít přístup k světlu.

Amazing plant ficus benjamin. Tvorba koruny je pro něj velmi důležitá a pokud chcete vytvořit stopku, musíte odstranit všechny boční výhonky. Pouze pět nejlepších by mělo zůstat. Pokud bude shtamb vybrán jako typ podlahy, měl by být tvořen výškou jednoho metru, jestliže je to stůl, nesmí to být větší než 40 cm od povrchu.

Prakticky je stonka také formována v několika úrovních. Musíte ponechat pět výstřelů, běžících 30-50 centimetrů. Když je strom v počáteční fázi vývoje, bude potřebovat mříž. Čistěte to není nutné, dokud není strom zcela zralý.

Benjamin Ficus, jehož formace je důležitá, závisí na kmeni. Jeho krása má své vlastní triky. Někteří lidé si v jednom hrnci vystačí několik ficusů, které se navzájem propojují v souladu s konstrukčním konceptem. Jsou zkroucené opletem, pigtail nebo jakoukoli jinou kombinací libovolného tvaru. Současně je nutné použít tapisérie, svorky. Jak rostlina rostla, budou muset být oslabeny.

Vzhledem k tomu, že ficus má charakter, musí si koupit speciální hnojivo. Najdete ji ve specializovaném obchodě, při absenci speciálního ficusu, kterýkoli z nich je vhodný pro listové rostliny. Hnojivo je nejlepší na jaře a v létě.

Současně platí zásada: dvakrát měsíčně. Jeden by měl používat minerální hnojiva, druhý - organický. V zimě byste neměli krmit rostlinu, protože to je druh spánku. Koncentrát lze dodat s vodou a aplikovat na půdu během dalšího zavlažování.

Ficus Benjamin, jehož korunu miluje mnoho lidí, má mnoho tipů na péči. Nejlepší je sledovat je, protože s jakoukoliv odchylkou můžete zabít celou rostlinu.