udělejte to sami

Řadové pásky: výroba a typy

Anonim

Každý ví, že pro některé služby má stát právo udělit kteroukoli osobu objednávku nebo medaili. Po obdržení takových ocenění je povoleno nosit buď samotné příkazy nebo pásky, které je nahrazují.

Zobrazení

Řídicí deska je obdélníkový substrát, který je navržen tak, aby na něm nesl různé řádek. K dnešnímu dni existují pouze dva typy tohoto zařízení. Tyto dva typy se liší ve svých konstrukčních rysech. První kategorie popruhu je prezentována ve formě pružné tkaniny a druhá je pevná kovová základna.

Rovněž stojí za zmínku, že existují pravidla pro nošení medailí. Podle těchto pravidel, pokud má člověk více než jeden z nich, měli by být všichni spojeni, ale nikoliv zvlášť. Lze dodat, že všechny odměny by měly být umístěny na jednom společném základě. Stojí za zmínku, že umístění cen na liště se řídí také pravidly. Začátek počtu ocenění by měl být nejvyšší ve stavu a následně ukončen v nejnižším.

Substrát

Pokud mluvíme o objednávce a bloku měkké tkaniny, může být vyrobena z různých barev. V takovém případě závisí výběr barvy od barvy formy, na které bude součást připevněna.

Je-li zařízení vyrobeno z kovu, velmi často, aby se prodloužila jeho životnost a aby byl co nejdéle zachován příjemný vzhled desky, je nosen v plastovém ochranném obalu. Upevnění podkladu kovovou základnou se provádí pomocí čepu, který je umístěn na zadní straně. Je-li objednávková deska vyrobena z měkké tkaniny, je šitá do tvaru nebo košile, ve které bude osoba chodit ven.

V současné době existují pouze dvě standardní velikosti takových lamel. První z nich má rozměry 24 x 8 mm a je určena pro aktivní vojenský personál. Druhá velikost je 24 x 12, která je určena veteránům minulých válek.

Výroba

Je důležité si uvědomit, že výroba dekoračních pásů je čistě individuální operace. Důvodem bylo to, že každý, kdo má nějaké ocenění, má svůj osobní soubor, a proto není možné vytvořit společný bar pro všechny oceněné lidi.

V současné době je základna tkaniny stále méně praktická a již ve své popularitě ztratila hodně. Nejčastěji lidé začali podávat žádosti o výrobu lamel na kolíku. Přiložte ji mnohem jednodušeji a pečujte o ni.

Často, na přední straně, se na takové pásy aplikuje průhledná fólie, aby se zabránilo nepříjemným vlivům prostředí. A nejsilnějším argumentem, který nutí lidi požádat o výrobu medailí tohoto typu, je jejich dlouhá životnost.

Moire textilie

Nejvíce praktické dekorační lišty jsou ty, které jsou vyrobeny z mořicí tkaniny. Tento materiál se vyznačuje vysokou pevností a vysokou odolností proti opotřebení. Lamela vyrobená z této tkaniny společně s upevňovacím kleštinkem zajistí dlouhou životnost. Jedním z hezkých rysů této lamely je to, že to nezkazí oblečení. Magnetické upevnění, které je v současné době považováno za jedno z nejlepších, bude sloužit ke zvýšení životnosti.

Je důležité dodat, že tkanina, z níž je prkna vyrobena, může být barevně přizpůsobena příslušnému druhu vojáků. Nicméně to není příliš výhodné, protože pro to, aby se něco umylo, budete muset neustále otparovat a pak znovu šit. Kromě toho se tento typ substrátu sám o sobě rychle znečišťuje.

Dešifrování medailí

Abychom mohli dešifrovat objednávkový štítek, na kterém je například mnoho kazet, je třeba vědět, za jakou zásluhu udělují tyto nebo jiné ocenění.

Červená stuha se šňůrkou o šířce 20 mm naznačuje, že člověk získal titul Hrdina Sovětského svazu a Medaile kosatců a kladiva,
Hrdina socialistické práce. Řád Suvorova má například tři stupně, a proto páska může být vyrobena ve třech stylech. Pokud je atribut vyroben z moirové stuhy s jedním podélným oranžovým pruhem o průměru 5 mm, je to 1. stupeň objednávky. Druhý stupeň se tedy vyznačuje dvěma oranžovými pruhy o šířce 3 mm a třetí stupeň se vyznačuje třemi pásy o tloušťce 2 mm. Šířka pásky je 24 mm.

Jak nosit obruby

Charta ozbrojených sil stanoví, že nosí medailové pásy výhradně na levé straně. Musí být vytvořeny a prováděny striktně na individuálním základě. V případě porušení těchto pravidel budou uplatněny sankce, které budou uplatněny na majitele prémiových atributů.

Důležité je také poznamenat, že opotřebení šňůrek je povinnou součástí uniformy každé osoby, která je důstojníkem ruské armády. Nejlépe je, že pásy sami jsou vysoce kvalitní, protože odrážejí zásluhy člověka před státem.