vanou nebo sprchou

Vestavěná koupelna: funkce instalace a opravy

Anonim

Dnes, mnoho majitelů venkovských domků v designu koupelny preferují vestavěné koupelny. Toto řešení je dobré, protože vyhovuje téměř všemu interiéru a umožňuje vytvořit iluzi úspor prostoru. Koupelna (vestavěná) však má několik designových prvků, které ji odlišují od pozadí standardních modelů. Po přečtení tohoto článku se dozvíte o hlavních výhodách a podmínkách instalace těchto produktů.

Klíčové vlastnosti

Hlavní charakteristikou integračních modelů, které je odlišují od ostatních výrobků, jsou konfigurace a rozměry dna. Zpravidla má vestavěná lázeň v pódiu s plochým dnem poměrně působivé rozměry. Takové modely jsou ideální pro prostorné koupelny, které nevypadají jako standardní možnosti.

Většina integrovaných produktů je navíc vybavena speciálními žebry umístěnými na boční vnitřní ploše. Tím se zabrání stékání vody na pódium nebo podlahu.

Někteří výrobci vyrábějí oválné vestavěné vany, které lze instalovat i v malých koupelnách. Tyto modely snadno stojí v rohu nebo v blízkosti jedné ze stěn místnosti.

Stávající druhy

V závislosti na konfiguračních funkcích lze tyto produkty rozdělit na:

  • kulatý;
  • roh;
  • pravoúhlý.

K dnešnímu dni je nejpopulárnější považována za kulatou lázeň postavenou. Je schopna přeměnit jakýkoliv interiér, což je opravdu luxusní. Takové modely jsou často instalovány v samém středu koupelny.

Výrobci často poskytují různé další funkce v těchto produktech. Integrovaná koupelna se směšovačem může být vybavena imitací mořských vln, hydromasážemi, ozonizací a osvětlením. Montáž modelů s těmito možnostmi by měla provádět kvalifikovaný technik.

Materiály použité pro výrobu

V závislosti na tom, z čeho je vyroben tento model, lze všechny produkty rozdělit do:

  • akryl;
  • oceli;
  • litina.

Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody, takže jsou všichni v poptávce. Nicméně nejoblíbenější je považována za akrylovou lázeň, která má vynikající tepelně izolační vlastnosti. V důsledku toho se voda, která se do takových výrobků přivádí, ochlazuje poměrně pomalu.

Přesvědčení konzervativci jistě rádi působí působivé výrobky z litiny. Jako akrylová lázeň tyto modely udržují teplo po dlouhou dobu. Pro montáž těchto objemných výrobků do podlahy je nutné posílit jejich nosné konstrukce.

Instalační funkce

Aby vana (vestavěná) trvala co nejdéle, musí být při instalaci splněna několik důležitých podmínek. Především je třeba uvést, že takové modely nejsou vhodné pro všechny městské byty, ale pouze pro ty, které se nacházejí v přízemí. Získání povolení k takové práci je však téměř nemožné. A neoprávněná instalace je plná vážných problémů nejen s vládními agenturami, ale také s celistvostí celé budovy.

V soukromých domech je vestavěná vana umístěna v prostorných koupelnách umístěných ve spodním patře nebo v suterénu. V opačném případě je pro tento účel nutné vytvořit železobetonovou základnu pro podporu. A mělo by to být provedeno ve fázi návrhu zámku.

Důležitým předpokladem pro instalaci integrovatelných modelů je přítomnost řádně připojeného kanalizačního systému. Pokud jde o rozměry, jsou tyto vany poměrně srovnatelné s vířivkou nebo bazénem, ​​a proto plánování jejich instalace by mělo zohlednit budoucí náklady na vodu. Většina modelů je v průměru zhruba tři sta litrů.

Hlavní etapy instalace

Vzhledem k tomu, že instalace takových lázní je spíše obtížná, doporučujeme je svěřit odborníkům. Nezávislost s tímto úkolem je téměř nemožná. Předtím, než přijmete konečné rozhodnutí o instalaci takové instalace, musíte vypočítat, zda podlaha vydrží tak působivé zatížení. V opačném případě hrozí poškození nadace.

Návrh integrovatelné sanitární keramiky předpokládá uspořádání tzv. Jámy, která přesně odpovídá konfiguraci produktu, který je v ní instalován. Není možné jednoduše vykopat díru a dát do ní vanu.

Po dokončení jámy je potřeba komunikovat. Dalším krokem by měla být instalace sifonu, po níž můžete začít vkládat směšovač a připojit podpěru ke spodní části instalované instalace.

Pro připojení vany instalované do jámy do kanalizace a vodovodu je nutné co nejvíce zvedat nohy. V závěrečné fázi je nutné, aby byla zajištěna jeho těsnost. A teprve poté můžete začít s podlahou.

Několik slov o pódiu

To může být ideální alternativou pro ty, kteří plánují instalovat integrované instalatérské práce v městském bytě. Takže pódium, vybavené v prostorné místnosti, vám umožní vytvořit dovednou imitaci vany vestavěné do podlahy. Navíc díky dokončení tohoto prvku můžete zdůraznit vlastnosti interiéru. Dokonce i jednostupňové pódium je schopno změnit koupelnu bez uznání.

Vaňová baterie

Moderní výrobci nabízejí poměrně širokou škálu podobných výrobků. Tato zařízení se liší od standardních modelů v tom, že některé z nich jsou ukryté na straně van. Obliba integrovaných mixérů díky flexibilitě při výběru umístění instalace.

Vestavěné spotřebiče ve vaně jsou dobré, protože všechny jejich ovládací prvky jsou v horizontální rovině a všechny hadice jsou skryté pod molo. V některých případech je směšovač, který má speciální nohy, namontován na straně van.

Taková zařízení vypadají skvěle na velkých kulatých nebo rohových vany se širokými okraji. Takové konstruktivní řešení umožnilo vyřešit problém maskování neestetických hadic spojujících mixér se sprchovou hlavicí.

Při výběru takových zařízení je třeba se zeptat, zda je pro ně nutné zakoupit speciální integrované rámce. Než si koupíte model, který se vám líbí, musíte se s prodejcem poradit, zda se na něj vztahuje záruka a poprodejní servis. Také musíte předem požádat, kde můžete zakoupit součásti a kde můžete jít v případě možného výpadku. Neměli byste ukládat vestavěné směšovače, protože opravy nebo výměny těchto zařízení mohou být mnohem dražší.