nástrojů a zařízení

Jeřábové boxy pro směšovače: typy, zařízení, opravy a výměny

Anonim

Instalatérství je složitá struktura, jejíž hlavní částí je směšovač. Mistři mu připisují hlavní účel. Tím se udržuje požadovaná teplota a tlak vody během provozu. Klikový hřídel je regulační a upevňovací mechanismus. Tento prvek je hlavním tlakem.

V důsledku toho je snadné pochopit, že je to ona, která často podstupuje opravu a výměnu. Každý člověk může udělat sám, protože v práci není nic těžkého. Moderní systém zásobování vodou má dva hlavní typy konstrukcí - šnek a keramiku.

Šnekový převod

Klikový hřídel obdržel takový název ze stávajícího mechanismu. Jako základ se používá hřídel rotační tyče. Venku je závit a pracovní prostor s klíči. Uvnitř mohou být dvě možnosti - se závitem na šnekovém šneku nebo vodítkem pro zpětný ventil. Pokud je to první možnost, rotace se vztahuje k mixéru.

Uzavírací těsnění musí být zajištěno na pevném ventilu, ačkoli se to často provádí přímo na stonku. Na vnější straně musí být závit, aby byl namontován šroubem. Pokud je použit šneková převodovka, je namontována s držákem. Netěsnosti vody jsou vyloučeny, protože je instalováno těsnění.

Provozní proces

Konstrukce šneku klikového hřídele je již několik let známá a aktivně se používá. Chcete-li pochopit, že návrh byl vytvořen před mnoha lety, měli byste věnovat pozornost hlavě. Měla by být čtvercová. Dnes vyrábět spline. Majitelé věří, že doba trvanlivosti závisí na dvou hlavních faktorech:

  1. Odsávací těsnění. Pokud je ale dobré sedlo mletí, doba používání se zvyšuje.
  2. Těsnění je nepříznivě ovlivněno sloučeninami ve vodě, což vede k opotřebení.

Omentum může také často selhat. Důvody jsou stejné jako u těsnění. Avšak pokud dojde k mazání včas, dochází k výpadkům. Uvědomujeme si také, že žeriavní konstrukce konstrukce šneků nemá tak dlouhou životnost jako jiné typy. Ale zároveň je jeho cena nízká. Ano, opravte jeřábovou nápravovou skříňku, abyste ji ulehčili.

K dispozici je jedna funkce. Je-li jeřáb používán v kuchyni nebo v koupelně, kde je vysoká intenzita používání, není jeho doba delší než dva roky. Ale na stoupání se toto období zvyšuje na pět. Pohyblivé části jsou vystaveny opotřebení.

Keramické

Tyto typy boxy pro mixéry jsou poměrně moderní. Na základně - dvě keramické desky. Jsou pevně uchyceny k sobě, ale mají otvory pro proudění vody. Jedna je nehybná a druhá změní polohu, aby mohla být spojena s vybráním a provedena dodávka vody. Keramická propojka klikového hřídele je opatřena závitem, aby se vešla do mixérů. Části trupu jsou chráněny těsněními, což zabraňuje úniku.

S pomocí podložky je prut upevněn k tělu. U těsnění je olejové těsnění. Po použití adaptéru. Její volba závisí na modelu. Připojení slotu umožňuje bezpečně upevnit pevný keramický disk na šroub. Již nyní je nutné dokončit konstrukci těsněním, aby nedošlo k úniku.

Existuje mnoho výhod keramické klikové skříně, zejména ve srovnání s prvním modelem.

Jak to funguje

Vzhledem k tomu, že návrh je plně promyšlený, je výsledkem těsný uzamykací mechanismus. Keramika není vystavena chemickému složení vody a proto slouží dlouhé době. Velitelé volají dobu provozu nejméně pět let. Navzdory mnoha výhodám má tento design své slabiny. Písek částic ve vodě nepříznivě ovlivňuje keramické disky. Ale můžete se s tím vyrovnat instalací dalších filtrů, ačkoli není vhodné vytvářet takové podmínky na každém místě.

Jaké jsou rozměry klikového hřídele? Průměr - od 10, 8 do 24, 5 mm. Délka - od 24 do 42 milimetrů. Jaké jsou rozměry klikového hřídele závitu? Je metrický, v přírůstcích 1, 2 nebo 2, 5 mm.

Co potřebujete vědět o opravě?

Na trhu se objevují nové disky, ale existuje jedna výhra: není možné je co nejtěsněji přizpůsobit. Ano, a bude muset změnit všechny uzly. Jen tovární jeřáb bude trvat dlouho. Po opravě se jeho provozní doba sníží na polovinu. Zřídka se vyskytují těsnící pečeť, jak by se dalo říci, nikdy. Protože dochází k maximálnímu utěsnění a dobrému mazání.

Výměna jeřábu

Jak se má měnit kliková hřídel v případě, že dojde k úniku? Kupodivu to dělají ti, kteří nemají žádné zkušenosti. Problém se může objevit pouze při správném výběru náhradních dílů pro váš jeřáb. Je lepší ji vyjmout a jít do obchodu, aby jste hledali identické návrhy. Nezapomeňte, že voda je předběžně překrytá. Jaké kroky:

  • Z nástrojů, které stojí za to připravit: šroubovák, nastavitelný klíč a otruby, kleště a nůž.
  • Vypněte vodu.
  • Návrh má dekorativní čepici. Může se jednoduše nosit nebo šroubovat. V závislosti na tom se používá buď šroubovák, nebo jednoduše část je odstraněna nožem (ale úhledně, aby se nic zlomilo).
  • Dále je nutné demontovat upevňovací šroub.
  • Ventil je nutné odstranit, ale aby nedošlo k poškození drážky. Poté je ventil odšroubován.
  • Po uplynutí času je dekorativní úprava. To se provádí pomocí kleští nebo šroubováku, ale musí být předem změkčené. Pro tuto vhodnou izolační pásku nebo jakýkoli vložený materiál. Tato metoda zcela eliminuje vznik škrábanců, které nevedou k dalšímu poškození.
  • Klikový hřídel se vyjímá pomocí nastavitelného klíče. Po otevření konstrukce můžete vidět spoje, které jsou pokryté hrdlem, je nutné je vyčistit. Pro tento účel je vhodný jednoduchý ocet. Nalévá se a pak se demontuje.
  • Když je ventil na svém místě, neměli byste jej příliš utáhnout, aby nedošlo k narušení závitu a poškození těsnění. Existuje jednoduchý způsob - otočí se rukama k úplnému zastavení, ale do zabaleného kruhu. Dále se nástroj otočí o 90 stupňů. To bude dost.

K vypořádání s náhradou může každý. Zůstává pouze získání potřebných nástrojů a jejich zásobování. V prodejnách se prodávají žací boxy pro mixéry, jejichž typy jsou velmi odlišné.

Jak se vyhnout přetržení?

Často je nutné pochopit, kdy je s jeřábem něco špatně, aby nedošlo k poruchám. Pokud je po dodávce vody nebo tlaku přerušovaný zvuk broušení, znamená to již problém. Pokud se ventil netěsní, někdy se těsnění právě změní.

Odstraňují jeřábové pouzdro, po kterém je třeba věnovat pozornost sedlu pro nasávání vody. Pokud se na něm objeví nějaké čipy nebo jiné poruchy, budete muset zcela změnit, protože oprava nedosáhne výsledků. Těsnění zakoupené v obchodě, ačkoli mnoho dělat sami. Pak je připojen k šroubu nebo tyči.

Závěr

Tak jsme se rozhodli, jak opravit klikovou hřídel. Jak můžete vidět, je to jednoduchý proces - stačí jen pečlivě dodržovat doporučení.