udělejte to sami

Jak vyrobit stojací lampu s vlastními rukama?

Anonim

Jak si vyrobit stojací lampu s vlastními rukama, stále více a více lidí se o ni v poslední době zajímá. To není jen příležitost zachránit rodinný rozpočet, ale také dobrý způsob, jak experimentovat a ukázat svou kreativitu.

Co je stojací lampa?

Podlahová nebo stolní lampa, často používaná v obytných a kancelářských prostorech a někdy i na ulici, se nazývá stojací lampa. Jedná se o zvláštní druh lampy, jen na vysokou nohu, kromě toho doplněnou rozsáhlou stínicí lampou, která zakrývá žárovku. Rozptýlené tlumené světlo neublíží oči a přispívá k příjemnému uvolnění po náročném dni. Tato funkce umožňuje širokou aplikaci tohoto typu osvětlení pro návrh interiéru, což přispívá k útulné a nenápadné atmosféře.

Myslíte si, že tento výrobek je drahý nebo nemůže najít vhodnou možnost? Naučte se vytvářet stylové stojací lampy se svými vlastními rukama a verze zařízení ze šrotových materiálů činí produkt exkluzivním, jedinečným a jedinečným.

Budeme rozumět, jak udělat stojací lampu se svými vlastními rukama doma.

Jak rozhodnout o možnosti?

Pokud mluvíme o podlahových svítidlech, pak je třeba poznamenat, že tolik takových zařízení pro osvětlení není započítáno. Jejich ceny se pohybují od 3500 do 30 000 tisíc rublů, ale všechny tyto možnosti jsou spojeny jedním znakem - designem.

Každé svítidlo se skládá ze tří částí:

 • podnosy;
 • stín lampy;
 • žárovky s kabelem.

Dále v kurzu je vtip a představivost. Zvažte příklad návrhu stropní lampy s vlastními rukama z toho, co bylo nalezeno doma.

Co je třeba při montáži?

Pro návrh bude potřebovat:

 1. Dřevěné nohy (můžete si vzít odřezky na hřeben) nebo jiné možnosti stojí s průměrnou délkou 120 cm.
 2. Tlustý vodič od 2 mm můžete zesílit.
 3. Neprůhledná tkanina pro stínidlo. Výběr barvy závisí na vnitřním designu místnosti, ale černobílé řešení bude prospěšné.
 4. Bílý zesílený kabel.
 5. Kabel
 6. Spínač a zástrčka lampy.
 7. Šrouby.
 8. Držák lampy.
 9. Diodová svítilna (vhodná sladká bílá záře při 7 W).
 10. Tepelně odolné lepidlo.
 11. Kovová tyč (může být převzata z magnetického hřídele kazety pro tiskárnu).
 12. Páječka a kyselina pájená.
 13. Lepidlo "Druhé".
 14. Bílá barva na kovovém a matném bezbarvém laku.
 15. Šicí stroj nebo nit s jehlou.
 16. Šroubovák.
 17. Elektrická páska
 18. Teplem smrštitelné.
 19. Whatman.
 20. PVA lepidlo.

Proces montáže stojací lampy. Jak vypadá?

Pokud jste si nezměnili názor, že byste měli vlastní ruce, můžete pokračovat do sestavy.

Pokud je na farmě držák žárovky, je to velmi dobré. S jeho pomocí se můžete zbavit zbytečných potíží se spojovacími prvky. Díky kovovému upevnění v kazetě je snadné jej připevnit trubku a připojit ji ke stojanu. Kromě toho je plastový ochranný kroužek schopen provádět funkci rámu rámu, který je bezpečně připevněn k jedné patroně pomocí dvou upínacích kroužků.

Připojení kabelu k této části lampy může být skryto odběrem kovové trubky (bude stačit až 9 cm), navíc bude podporovat kazetu a zajistí větší spolehlivost konstrukce. Pokuste se najít lehkou, ale trvanlivou tyč, která může držet převislou část produktu.

Na tubě z jednoho konce naseďte nitě a bezpečně připojte druhou kazetu, která předtím sklopila uši kovového držáku v opačném směru.

Jemně vytáhněte vodiče trubicí, proveďte nějaké elektrické práce a izolace připojte. Skrýt vnitřek a izolovat horkou taveninou. Na křižovatce hřídele a sklíčidla položte malý podložku - to pomůže uprostřed konstrukce.

Navrhování podpory osvětlovacího zařízení

Stojan pro stojací lampu může vypadat jinak. Může to být stativ, jediný prut nebo design, který si představoval. Hlavní věc je, že je stabilní. Nejlépe je třeba vzít tři nohy a spojit je tak, aby v dolní části vznikl rovnostranný trojúhelník, který zajistí stabilitu celé struktury. V horní části podpěry jsou propojeny dřevěný blok, předřezaný na soustruhu.

Po upevnění konstrukce stropního svítidla vlastními rukama uchopte těsnění kabelového připojení a zapojte spínač se zástrčkou.

Po dokončení práce na výše uvedených bodech pokryjte strukturu barvou nebo lakem a naneste na něj rohož.

Jak vytvořit rám pro stínítko?

Dále zaujmeme sestavu stínidla a jeho dekoraci. Oblíbená verze tvaru stínidla je geometrická. Správné a hladké linie přinesou do interiéru jasnost a zdrženlivost.

Můžete vytvořit rám pro podlahovou svítilnu s vlastními rukama z drátu, který lze snadno najít v každém obchodě s hardwarem. Budete potřebovat dva kroužky o průměru 30 centimetrů. Mějte na paměti, že průměr těchto kroužků by měl být roven průměru vytvořenému nohami podpěry pod lampou. V opačném případě bude mít stavba zanedbatelný vzhled. Kromě toho budete muset zásobit na jiném kroužku o menším průměru pro montáž stínítka na kazetu.

Vyřízněte čtyři ploché kusy drátu o délce 25 cm. Budou sloužit jako spojovací části mezi horním a spodním stínícím kroužkem. Se čtyřmi rovnoměrnými délkami až 17 cm zajistěte kazetu uprostřed s rámem stínového stropu s vlastními rukama doma.

Pájecí rám

Spárování rámu pomocí kyseliny pájky. Tento materiál bude účinnější než běžná pájka (kalafuna), která není vždy dobře nastavena.

Snažte se uspořádat místa pro pájení při vytváření stropního svítidla s vlastními rukama uvnitř konstrukce, abyste si neuvědomili, jak je později ukrýt, a dát strukturu atraktivní vzhled.

Po ukončení práce neutralizujte kyselinu. Chcete-li to provést, použijte sódu na pečení, zředte ji vodou a důkladně opláchněte místa pájení. Pokud vám tento okamžik vynechá, může látka časem korodovat kov v místech kontaktu s ním.

Počkejte, až je rámeček suchý, a pokračujte v malování. Hlavní aspekty, jak vytvořit stropní svítilnu vlastními silami, jste již studovali. Postupujeme k jednodušším, ale důležitějším bodům.

Stropní čepice

Osvětlení není s tímto podrobností vždy kompletní. Někdy návrhářův nápad spočívá ve skutečnosti, že paprsky světla dělají svou cestu a vytvářejí fantazijní stíny na podlaze a stropě.

U čepice můžete vzít papír nebo látku v závislosti na situaci. Z kreslícího papíru vyřízněte tvar, který je vhodný do tvaru a vloží se do struktury. Tkanina díky své elasticitě lépe skrývá drobné chyby a působí působivěji.

Zvažte mnohem obtížnější způsob, jak vytvořit stub na bázi textilu.

Textilní čepice pro stínítko

Chcete-li, aby tkanina, která se natáhne na rámu, požadovaný tvar, vytvořte několik lahví kreslého papíru. Čím více vrstev je, tím hustší bude návrh, pokud chcete průsvitný stín lampy, použijte jednu vrstvu papíru. Tři vrstvy hustého papíru budou stačit pro robustní konstrukci, která nepřenáší světlo.

Podle parametrů válce šijte plášť z látky a natahujte ji na papírovém podkladu. Někdy se do tkaninového "oděvu" pro podlahovou svítilnu přišla elastika, aby se pevně upevnila kostra. Ale tato možnost není vždy vhodná, ale na některých místech připomíná lampu staré babičky. Buďte elegantní a fantazijní, aby zdobili stínidlo v moderním směru. Níže je fotografická lampa se svými vlastními rukama.

Tkanina je nalepena na vnitřní stranu rámu (kreslící papír) a obal je uvnitř. Poté vložte konečný prvek stínítka - čepičku, která je umístěna na vnitřní straně rámu a jemně skryje místa uchycení, spoje a zpracování.

Teoreticky návrh stojací lampy s rukama připravený. V poslední fázi zůstává pouze zapnout energeticky úspornou žárovku a zapnout stojací lampu, aby bylo možné vyhodnotit výsledek provedené práce.