zahradnictví

Honey Crisp, zimní jabloň: popis odrůdy

Anonim

Apple Honey Crisp je zimní odrůda dobře známá po celém světě, získaná americkými chovatelkami v roce 1974 tím, že překročila Mekaun a Honeygold. Nejoblíbenější v Kanadě, USA a západní Evropě. Stupeň se liší při vysokých chuťových vlastnostech a prasklé buničině.

Apple Honey Crisp: popis odrůdy

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších odrůd na světě, která se vyznačuje odolností vůči chorobám, zimní odolností a vynikající chutí.

Plody jabloní jsou poměrně velké (200-260 g, často až 300 g), protáhlé, zaoblené. Kůže je lesklá, hladká a hustá, což má velmi pozitivní vliv na udržení kvality a přepravitelnosti. Barva je zelenožlutá s rozmazaným odstínem a červenými skvrnami. Tloušťka kůže je průměrná.

Honey Crisp je jablka s krémovým, šťavnatým, velmi křupavým, hustým, kyselým sladkým, křupavým masem při kousání. Charakterizováno velmi příjemnou vůní. Když je zralé, plody se někdy rozpadají, takže je neměli přehánět ve stromech. Je lepší shromáždit o něco dříve, než je lhůta. Zralost ovoce se vyskytuje kolem poloviny října, zralost spotřebitelů nastane v listopadu. Honey Crisp je jabloně s vysokým výnosem. Pěstujte odrůdu především pro čerstvou spotřebu, ale pokud existuje touha, můžete z ovoce vydělat nějaký sklizeň.

Stromy rychle rostou, průměrná výška je 3-4 metry. Koruna je zpočátku úzce oválná, s časem na široko oválném obrysu.

Honey Crisp je jabloně se smíšeným ovocným ložiskem, která pochází asi 4 roky po výsadbě.

Strom květy v průměru a je poměrně dlouhý. Jablečný strom je dokonale opylován pylem z takových odrůd jako Askold, Idared, Ruddy Climber, Everest, vnučka.

Péče

Honey Crisp je jabloně, která je velmi odolná vůči mrazu (hraniční hodnota je -35 ° C). Odolnost vůči různým onemocněním hub je dostatečná. Pro prevenci zahradníků tráví za sezónu několik sprejů. Tato opatření mohou zabránit chorobám, jako je chrastavit, plesnivý, atd.

Péče o stromy této odrůdy je standardní. Na jaře se zahrává zahrádka, plevele jsou roztroušeny a pristvolné kruhy jsou mulčování. Na začátku suchých horkých dnů strávíte zalévání. Prevence nemocí a úrazů škůdci se provádí podle standardního schématu.

Recenze

Podle recenzí pěstitelů této odrůdy je důležité zvážit některé z jejích vlastností. Například při skladování ovoce jsou někdy postiženy subkutánní blotchiness, což snižuje zachování kvality a významně narušuje komerční kvalitu. Aby se tento nedostatek zbavil, stromy periodicky dodávají vápník. Během období růstu plodů se ošetření listů provádí každých 10 až 12 dní a aplikuje se vápenná půda. Stříkání začne, když vaječník dosáhne velikosti ořechu, protože během tohoto období je zaznamenána nejvyšší absorpční kapacita.

Sázkový materiál lze snadno zakoupit v mateřském nebo internetovém obchodě. Zkušení amatéři zahradníci někdy self-rostlina Honey Crisp do koruny již rostoucích jabloní jiné odrůdy.

Honey Crisp je jabloně (popis rozmanitosti je popsán výše), který má některé nevýhody:

  • plody jsou postiženy subkutánním skvrnám,
  • při dozrávání a sklizni se rozpadají.

Mezi výhody této odrůdy, zahradníci zjistili vysoké výnosy, vynikající chuť, dobré obchodní vlastnosti ovoce, stejně jako odolnost proti plísním a šupinám.