konstrukce

Projekty dřevěného domu 10x10: zdůrazňuje, konstrukční technologie a materiální výhody

Anonim

Projekty domu z baru 10x10 mají řadu výhod. Nedávno byly velkým požadavkem, protože ekologická přívětivost je ceněna v moderním světě. Samotné profilované dřevo je velmi estetický materiál, pro který není třeba používat dodatečné ozdoby. Stačí pouze ošetřit povrch speciálními barvami a laky, které nejenom dávají hotový vzhled do místnosti, ale chrání je před deformací.

Projekty domu z baru 10x10 jsou velmi pestré. Tato oblast je dostatečná pro vybavení všech potřebných místností. Strukturu lze postavit poměrně rychle, zvláště pokud porovnáte čas s technologií cihel. Z baru, pokud si přejete, můžete udělat téměř jakýkoli design v určitém stavebním stylu. Může se jednat jak o jednopodlažní, tak o dvoupodlažní struktury.

Výhody dřevěných domů

V předměstské výstavbě je velmi populární moderní verze tohoto materiálu - lepené laminované řeziva. Za prvé samozřejmě existují takové kritéria jako konstrukční technologie a technické vlastnosti. Dům z dřeva (projekty 10x10), postavený před několika lety, je nesporným potvrzením tohoto. O jejich výhodách je známo mnoho. Hlavní jsou:

 • přijatelné ceny;
 • ekologická přívětivost;
 • dlouhá životnost;
 • vysoká pevnost;
 • praktická absence smrštění a deformací;
 • přirozená regulace vlhkosti v domě;
 • rychlá a snadná instalace;
 • nízká tepelná vodivost atd.

Jedinečné domy z profilovaného dřeva různých stavebních stylů nyní zdobí mnoho příměstských a dachových osad. Výstavba domů a domů z tohoto materiálu se nějakým způsobem stala v některých místech dokonce poměrně prestižní. Unikátní vzhled takových struktur vždy přitahuje pozornost a stále více přívrženců.

Návrh domů z baru: technologie prací

Dům s designem z 10x10 dřeva je poměrně jednoduchý. Nicméně je nejlepší svěřit tuto práci odborníkům, protože montáž vyžaduje dokonalé dodržování pořadí práce. Takový přístup zajistí plný soulad s technologiemi a zcela eliminuje možnost vzniku chyb, což výrazně ušetří stavební materiály. To znamená, že účinnost bude mnohem vyšší. Dům je postaven z dřeva v několika krocích. Nejprve je kladen základ a po jeho dokončení jsou postaveny stěny a střechy.

Po konstrukci poskytují struktury určitý čas smrštění. Pak jsou provedeny všechny ostatní druhy práce. Doba smrštění se určuje podle toho, jaký materiál byl použit - suchá nebo přirozená vlhkost. Dřevěné domy (10x10 projektů) postavené podle všech pravidel mohou trvat velmi dlouho. Během provozu takové konstrukce je prakticky vyloučeno další sražení, různé deformace nebo deformace stěn. Do značné míry to bude určeno průřezem dřeva.

Uspořádání pokojů je individuální záležitostí. Obecně platí, že toto kritérium ovlivňuje několik faktorů:

 • počet členů rodiny;
 • potřeby majitelů;
 • chuťové preference.

Bar design: zvýraznění

Vlastnosti materiálu umožňují vytvořit skutečně krásný dům s originálním interiérem a exteriérem. Odliší se od obyčejných dřevěných budov nejen ve vzhledu, ale také v jejich nedostatku sklonu ke smršťování. Projekty dřevěných domů z baru (foto 10x10 viz níže) jsou dobrým příkladem ekonomické výstavby. Při stavbě takové budovy není třeba budovat silný základ. Stačí stačit lehký pás, protože dřevěná konstrukce je mnohem lehčí než kámen. Dům je zhotoven ze dřeva na hotovém podkladu, bez přípravné montáže a dalších typů předběžných prací. To vám umožní výrazně snížit náklady a náklady na stavbu.

Podkroví

Projekty domu z baru 10x10 s přístřeškem jsou nejžádanější. Praktičnost této místnosti je z řady důvodů zřejmá. Druhá úroveň domu může být vybavena téměř libovolnou formou, na základě přání budoucích vlastníků. Zde můžete uspořádat vhodné výklenky, police, kde budou uloženy věci, knihy a další potřebné předměty. Podkroví se může stát oblíbenou částí domu.

Tento pokoj přispěje k lepší tepelné izolaci domu. A vzhledem k technickým parametrům těchto stěn nebudou vyžadovány žádné další topné systémy. Takže v každé místnosti domu od baru bude vždy pohodlné bez ohledu na sezónu.