konstrukce

Podlahový umělý kámen: technologie a postupné pokyny pro dokončení

Anonim

Základna je stavební prvek, který chrání horní část základny a spodní část vnější stěny. Chrání spodní část budovy před namočením a nedovolí, aby mezi základem a domem vznikaly studené mosty. A co bude chránit samotnou základnu?

Každý stavitel řeší tento problém různými způsoby. Dřívější cihly byly oblíbeným dokončovacím materiálem, ale teď se na vrcholu objevuje omítka z umělého kamene.

Z jakého důvodu základna končí?

Stejně jako u všech prvků struktury budovy je základna vystavena prostředí. Vlhkost, teplotní poklesy, zejména cykly mrznutí a rozmrazování, činí to nepoužitelné. Nachází se v nejzranitelnějším místě budovy - blízko povrchu země. A právě zde se nejvíce hromadí vlhkost.

Zachránit situace může čelit sklep umělý kámen, který je různých typů:

 • na bázi cementu;
 • polymerový kámen;
 • slinuté dlaždice;
 • akrylátové a omítkové výrobky.

Mnoho z těchto materiálů má nízkou tepelnou vodivost, což znamená, že mohou dodatečně sloužit jako izolace domu. Kromě toho se liší v různých provedeních, které se mohou organicky vejít do exteriéru domu. Zvolte například barvu zastřešení.

Tváří v tvář umělým kamením překonává přírodní kámen v trvanlivosti. Má také vodoodpudivé vlastnosti, které zabraňují usazování plísní a hub.

Nástroje a materiály potřebné pro práci

Povrchová úprava základního kamene podobná zednickému zdění. Tam je také práce s cementem a poloha podšívky je na úrovni. Proto jsou nástroje používané pro tuto práci podobné:

 1. Stěrka. Hlavní nástroj, který udržuje řešení cementu nebo lepidla.
 2. Mřížka pro vyztužení. Slouží k tomu, aby se zajistilo, že se řešení neleskne po nanesení na stěnu, stejně jako aby bylo možné provádět obložení základny umělým kamenem na izolaci.
 3. Kapacita pro přípravu roztoku. Vhodné stavební vědra nebo nádrže, v závislosti na objemu směsi.
 4. Stavební mixér nebo silné vrtání pro výrobu cementu nebo lepidla.
 5. Bruska s řezacím kolem. Je potřeba pro ořez a obroušení.
 6. Konstrukční úroveň. S pomocí je horní okraj ovládán během pokládky. Pokud se používají dlaždice ze slinku, každý řádek je zkontrolován pro vodorovné umístění.
 7. Tmely pro injektáž. Během sušení odstraní přebytečnou maltu nebo lepidlo, čímž švů bude hladké a čisté.
 8. Kovový kartáč. Je zapotřebí během přípravy. Pomocou částic materiálu, který se špatně udržuje na povrchu, jsou odstraněny.

Tvářící cementová malta

Použití cementové malty je nejlevnější způsob, jak čelit suterénu umělým kamenem. To vytváří imitace zdiva kamení různých typů:

 • velké nebo malé oblázky;
 • blokovat zdivo velkých nebo malých prvků;
 • imitace švestek.

Pro vytvoření vzoru se na základnu aplikuje vrstva cementové malty. Následně, pomocí šablon různých tvarů, má malta kamennou strukturu. Když se roztok blíží fázi vytvrzování, zpracuje se kovovým kartáčem, aby se dosáhlo drsnosti typické pro přírodní kámen.

Dalším způsobem, jak získat požadovaný vzorek, je proniknout do povrchu hrubé a mělké brázdy na povrchu nevytvrzené malty. K tomu použijte kovové předměty a nástroje, stejně jako rukavici v rukavici.

Jak se zpevňuje, hluboké řezy se dělají pomocí kotoučové pily pro vytváření hlubokých švů.

Aby cementová malta byla plastičtější, přidává se k ní PVA lepidlo nebo speciální změkčovadla. Textura a přitažlivost přírodního kamene může být vytvořena přidáním žulové, mramorové nebo křemenné štěpky do roztoku.

Flexibilní kámen

Trh stavebních materiálů je neustále aktualizován novými produkty. Jedním z nich je ohebný umělý kámen, který směřuje k suterénu. Je to kamenná drť, aplikuje se pomocí akrylové směsi na tkaninu. Tento materiál je v rolích a ve formě dlaždic různých velikostí.

Výhodou tohoto materiálu je nízká specifická hmotnost. Na libovolný povrch je možné namontovat ohebný kámen. Je snadno řezán papírovým nožem.

Polymerní imitace kámen

Jednou z odrůd dokončovacích materiálů je polymerový kámen. Používá jako základ základy písku a jiných sypkých materiálů. Hlavní rozdíl od ostatních typů obložení spočívá v tom, že pojivem místo cementu jsou polymery a změkčovadla.

Upevnění na podkladě tohoto materiálu není cementová malta, ale pomocí zámků, které dlaždice se navzájem blokují. Obecně je návrh obložení upevněn šrouby na předem smontovaném rámu. Tento typ připevnění umožňuje použití v kombinaci s různými ohřívači. Například, aby sokl obložil umělý kámen na penoplex.

Clinker Facing Stone

Tento materiál je vyroben ve formě dlaždic. Pro jeho výrobu se používají speciální druhy jílu, následované vysokoteplotním zpracováním. Výsledkem je produkt s kvalitou keramiky.

Typ slínku je velmi různorodý. Jeho vnější povrch může napodobit jak cihlu, tak přerušení přírodního kamene. Díky výrobním technologiím má vynikající výkon a vysokou cenu.

Roztrhaný kámen

Roztrhaný kámen se používá k tomu, aby stavbě připomínal divoký kámen ve výstavbě. Tento materiál je ve formě desek, cihel nebo bloků. Jsou vyrobeny z přírodního kamene. Na jedné straně má taková dlaždice hladký, leštěný povrch, na druhou stranu, jakýsi neřezaný kámen. Výsledkem tohoto obložení je stavba starého vzhledu. Pro zvýšení tohoto efektu jsou dlaždice a bloky vybrány v různých velikostech.

Fasáda budovy, ploty, interiérová výzdoba - místo, kde se používá roztrhaný kámen. Obličej s umělým kamenem je levnější, ale ztrácí vzhled.

Příprava na obložení

Před začátkem dokončení suterénu musí být dostatečně dlouhý čas pro to, aby materiál, z něhož je vytvořen, se zmenšoval. Asi půl roku. Potom můžete začít suterénou s umělým kamením. Příprava technologie spočívá v důkladné kontrole povrchu. Pokud jsou nalezeny praskliny, jsou utěsněny cementovou maltou. Všechna poškozená místa musí být opravena.

Poté je povrch základny vyčištěn od prachu a nečistot.

Podšívka může být provedena na povrchu jiného materiálu. V závislosti na tom se dokončení provádí buď přímo na základně nebo na latě. Je-li povrch dřevěný, je potažen hydroizolačním materiálem, pak omítkou. Na betonových nebo cihelných podkladech vložte zářezy pomocí brusky. To se provádí pro lepší přilnavost roztoku umělým kamenem. Jako finální stupeň přípravy se základní plocha ošetřuje základním nátěrem.

Způsob provádění zdiva

Pokud jsou služby obrácené k suterénu s umělým kamením silnice, můžete to udělat s vlastními rukama.

Pro dosažení přijatelného účinku je nejprve vypracován plán, podle něhož bude vytvořen umělý kámen. Na papíru jsou různé kombinace a kombinace provedeny v závislosti na tvaru a barvě. Je vybrána nejúspěšnější volba. Pak podle plánu jsou dlaždice položeny na rovný povrch.

Poté se cementová malta připraví v poměru 3 dílů písku k 1 dílu cementu. Voda se přidává do takového množství, že roztok dobře přilne, ale nedosáhne se ze svislé roviny. Pak se přidá plastifikátor. Nedovolí, aby se roztok v průběhu tuhnutí praskl. Výsledná směs se důkladně promíchá se směšovačem a ponechá se 10 minut, potom se znovu míchá.

Pokládání umělého kamene začíná od spodního rohu a je vedeno k opačnému rohu. Před aplikací na stěnu jej navlhčete vodou, štětcem nebo stříkáním. Totéž se děje s dlaždicemi. Poté se pomocí zubaté hladítky roztok aplikuje a vyrovnává.

Přiložená dlažba je přitlačena ke stěně a potom je přebytečný roztok vytlačován pohybem. Každý rozložený řádek je zkontrolován olovnicí v horizontální rovině a vertikálně ve výšce.

Velikost švů je řízena pomocí šablon.

Dokončovací izolace suterénu

Chcete-li udržet dům teplý v ruské zimě, suterén je často ohříván pěnovými materiály jako je expandovaný polystyren. To vede k tomu, že po tom musí být ohřívač nějak vyčištěn venku. K tomu dochází k umělému kameni.

Velmi často se používá omítka na rošt před položením kamene. Tato technologie se osvědčila ve výstavbě v oblastech s teplým klimatem. Nicméně, v chladných oblastech je odlišný způsob, jak je opodstatněný. Izolace by měla být nejprve obložena červenými cihlami, teprve pak vyrobit obložení z umělého kamene. Nebo zavřete izolované větrané fasádní konstrukce.