udělejte to sami

Je obtížné vytvářet LED osvětlení vlastním rukama?

Anonim

Nový čas - nová pravidla pro úsporu energie. Vznik LED diod se stal skutečnou revolucí v oblasti osvětlení. Díky tomuto módnímu přístupu mohli návrháři realizovat své fantazie a nejneuvěřitelnější řešení. Dnes je používání LED osvětlení velmi rozšířené, od průmyslu až po dokončení domu se zahradou. Na rozdíl od standardu má řadu výhod.

Výhody LED osvětlení

Hlavní výhodou je dlouhodobé používání. V technologii LED není používán rtuť. Taková zařízení mohou být likvidována s domácím odpadem bez strachu a nemají strach z otravy atmosféry. Ve srovnání s fluorescenčními protějšky LED diody nemají blikat píst. LED osvětlení přispívá k lidskému zraku.

Montáž

Při připojení pásky můžete využívat služby specialistů, ale osvětlení LED pomocí vlastních rukou není tak obtížné. Zpočátku musíte vypočítat délku úseku, kde budou pásky umístěny. K prodeji jsou svazky o délce 5 metrů, a pokud je požadovaná délka delší, pak vypočte požadovanou velikost násobností 5 metrů. Na obou stranách pásky jsou olověné vodiče, které umožňují další spojení segmentů k sobě běžným pájením.

Připravené zařízení musí být odstraněno z ochranné vrstvy a nalepeno na povrch pomocí oboustranné pásky, pokud není na pásku standardní. Po instalaci zůstane pouze připojit vše k napájení. Pokud instalujete osvětlení domácího osvětlení s vlastními rukama z jediného napájecího zdroje, musí být každá ze 5 metrů pásky napájena paralelně. Díky tomuto připojení se můžete vyhnout velkým ztrátám proudu, což naopak ovlivní jas na začátku a na konci přístroje.

Při montáži osvětlení LED pomocí vlastních rukou musíte předem předvídat, zda se použije stmívač. U vícebarevných kazet je použito řadič RGB. Používáte-li jej na barevné diody, můžete změnit jas a také zajistit správnou funkci několika zařízení. Konstrukce regulátoru používá dva terminály. Pomocí prvního se připojí k napájecímu zdroji a druhý je zodpovědný za připojení společného vodiče k kanálu pásu.

Použití v interiéru

Vědět, jak vytvořit LED osvětlení bytů s vlastními rukama, můžete dokonale zónu prostor. Takové osvětlení se v podstatě používá podél obrysu místnosti, takže je rozděleno do různých zón. Pro tento nejčastěji používaný televizní stojan, kuchyňskou stěnu, hudební centrum a pódium. Jedním z nejoblíbenějších triků je LED stropní osvětlení. Díky tomu budou víceúrovňové přechody sadrokartonových a napínacích konstrukcí mnohem krásnější a objemnější.

Dot LED osvětlení se instaluje přímo na stropní nebo sádrokartonový strop a nahrazuje hlavní světlo. Pro vytvoření pohodlí a pohodlí se používá na lodžiech, balkonech a schodech.

Stropní světla

Toto je velmi zajímavé rozhodnutí. Aby vše vypadalo krásně, musíte dodržovat určitá pravidla spojovacích prvků, abyste nakonec získali jednotné a příjemné osvětlení. Nejprve je třeba provést instalaci rámu napájení. Všechny spoje a základna jsou primární a potažené a pak je použit gorf kabel, který slouží k uložení vodičů. Před finálním zpracováním páska zůstává uvnitř okapů. Místo, kde je třeba fixovat pás, je předem očištěno a odmaštěno. Páska zpravidla obsahuje skotskou pásku, s níž je připevněna k okapům. Napájecí zdroje musí být umístěny na místech s dobrým upevněním.

V takovém případě, pokud používáte podsvícení, můžete použít jiný způsob, jak umístit montážní pásku za základovou desku. Místnost bude rovněž osvětleno odraženým světlem.

Ti, kteří používají pásku v roztahovacích stropích, musíte vědět, že je upevněn na 20 mm od povlaku.

Pro akvárium

Použití LED svítidel má významnou výhodu. K jejich instalaci nepotřebujete velkou úsporu času a úsilí, jejich kazety se budou hodit téměř ke všem typům čepic. Tyto lampy mohou být použity v mokré místnosti, stejně jako ve vodě, pokud mají odpovídající ochranu. Neexistuje nebezpečí zkratu - pásky jsou bezpečně protipožární, takže jsou perfektní pro vodní nádrže.

Připojení LED osvětlení akvárium dělat sami je docela jednoduché. Chcete-li to udělat, potřebujete nejběžnější pásky, které musí být vyplněny plasty. Musí být instalovány ve víku nádrže na vodu. Výsledný spoj s šňůrkou musí být naplněn akvariovým silikonem. Tento postup se provádí tak, aby se zabránilo vniknutí vody z napájecího kabelu. Vzhledem k tomu, že páska je velmi plastová, LED osvětlení s vlastními rukama pro akvárium může být vyrobeno co nejdříve originální. Je lepší nechat experimentovat s žárovkami různých barev, z čehož se může zhoršit zdraví ryb. Výkon LED by neměl přesáhnout 1 watt.

Kolik žárovek bude potřebovat, aby DIY LED osvětlení akvária? U tanku o objemu 200 litrů budete potřebovat pás, který bude mít 30 žárovek, každý s výkonem 0, 3 wattů. Takové osvětlení má velmi pozitivní vliv nejen na barvu, ale také na zdraví obyvatel akvária. Kromě toho má tento světlo dobrý efekt na zařízení. Chcete-li dosáhnout maximální kvality osvětlení, můžete současně použít několik modelů svítidel a kombinovat je se stuhami.

LED použití v exteriéru

Díky rychlému rozvoji moderních technologií osvětlení LED osvětlení spadá do každodenního používání. To je často používáno v místech, kde jsou nákupní a kancelářské střediska, průmyslové budovy, parky, čerpací stanice a mnoho dalších přeplněných objektů. Ulice, které již takové osvětlení instalují, jsou krásné. Hlavní výhodou tohoto světla je to, že je možné ručně nastavit, stejně jako jeho práce lze provést podle stanovených nastavení, pomocí kterých i nejmenší LED rozsvítí poměrně rozsáhlou oblast.

LED osvětlení je mnohem úspornější než jeho předchůdci a samotné LED diody jsou velmi odolné - slouží minimálně 10 let. Díky tomuto dobrému výkonu jsou finanční prostředky vynaložené na osvětlení racionálně využívány. Doktoři také pozitivně mluví o tomto světle, protože ve svých vlastnostech je velmi blízko denního světla, neublíží oči a nevyplňuje prostor infračervenými vlnami.

Pravidla ovládání pásků LED

1. Nemůžete důsledně připojit pásku, jejíž délka je větší než 5 metrů. Možná jen paralelní spojení segmentů. Pokud se důsledně namontuje kusy o více než 5 metrů, dojde k značným rozdílům napětí a proud na cestách se zvýší. Nakonec to povede k tomu, že pásek bude vážně poškozen a selže.
2. Při teplotách nad +40 stupňů se nesmí zapínat.
3. Je zakázáno vstřikovat kapalinu a vlhkost, stejně jako tvorbu kondenzátu na otevřených částech pásky, pokud nejsou k tomu určeny.
4. Neponořujte do vody částečně nebo zcela nechráněnou těsnicím nebo krycím zařízením.

Nevýhody

LED osvětlení, možná, má jen jednu nevýhodu - vysoké náklady na žárovky. Pokud se na to podíváte, je zřejmé, že dlouhá životnost, stejně jako nízká spotřeba energie, ospravedlňují a platit za drahé investice.

Tipy pro připojení

Světelné diody samotné, stejně jako páska, nemohou být podrobeny různým mechanickým zatížením. Když shromažďujete LED osvětlení vlastním rukama, ujistěte se, že nedošlo k žádnému poškození, protože to způsobí, že by pásek spálil. Při instalaci dlouhých segmentů je nutné použít pouze paralelní připojení. Používáte-li postupné, můžete přetížit vodivé stopy, což nakonec povede k vyhoření celé pásky.