nástrojů a zařízení

Domácí příslušenství pro dílnu. Domácí nástroj

Anonim

Chcete-li udržet dům pohodlný a pohodlný, vyžaduje to sofistikovanou technologii. Velmi usnadňuje domácí práci, ale její údržba vyžaduje určité dovednosti a znalosti. Ne každý ví všechny schopnosti moderních nástrojů a plně je nevyužívá. Pokud je trochu změníte, získáte pohodlné domácí příslušenství pro dílnu.

Pokud postupně získáte modely populárních značek, budou trvale a spolehlivě asistenty. Kromě toho je nutné zařízení pro umístění a zajištění polotovarů v průběhu jejich zpracování. U chatky bude stolárskou prací.

V procesu akumulace zásob majitele domu by měl být rozdělen do skupin:

  • zámečnické a tesařské nářadí;
  • spotřebiče;
  • elektrických zařízení.

Všichni hosté umožňují svítidla s vlastními rukama: regály, zásuvky a skříně. Udržování inventáře čistého a uklizeného umožňuje vytvářet pohodlné pracovní prostředí a zajišťovat dlouhodobou bezpečnost nástrojů.

Domácí vybavení pro zpracování dřeva

Zpracování dřeva je nejčastější v domácnosti. Užitečné samoobslužné příslušenství pro dílnu obsahuje především pracovní stůl. Mělo by být pohodlné ve výšce. Jeho kryt se nachází na úrovni ohnutých dlaní. Pokud je třeba jej zvednout, musí být na spodní straně klíče instalovány tyče o požadované tloušťce.

Vytváření moderního pracovního stolu

Klasický pracovní stůl se skládá z víka s předním a zadním svěrákem. Tento návrh je vhodnější pro ruční práci. Je špatně přizpůsobená pro práci s elektrickým nářadím vzhledem k tomu, že obrobek je obtížně fixovatelný. Můžete si koupit moderní kompaktní pracovní stůl MASTER cut 1000 v hodnotě 12 tisíc rublů, který je složen. Na něj mohou být namontovány ruční nástroje: kotoučová pila, skládačka a fréza. Ale pak to musíte udělat znovu. Pracovní stůl Festool MFT 3 má dobré vlastnosti, nicméně cena 30 tisíc rublů vás zajímá. Průvodce je docela schopen dělat doma vyrobené zařízení pro domácí dílnu, pracovat horší.

Chcete-li vytvořit pracovní stůl, potřebujete plochou překližku bez uzlů. Tloušťka musí být nejméně 20 mm. Po instalaci elektrického pilařského stroje bude možné vyřezávat desky a malé tyče podél, podél, pod úhlem, stejně jako složité zakřivené profily. Nástroj provádí další funkce kruhových a pásových píl.

Nejprve proveden stůl. Jedná se o drážku ve tvaru oblouku pro montáž vodítka pro polotovary, které lze namontovat pod libovolný úhel. Pod skládačkou se také vytvoří vodítko se štěrbinou. Šířka je zvolena tak, aby odpovídala velikosti podrážky nástroje.

Překližka by měla řezat boky a lepidlo je na stůl, aby se jí tuhost. Pracovní nohy jsou vyrobeny z tyče. Můžete vyrobit kovový rám a poté ho připevnit pomocí šroubů. Pak bude design lehký a odolný. Spodní lišty jsou připevněny na stůl s nábytkovou maticí.

Pila se instaluje na spodní straně krytu pracovního stolu - "vzhůru nohama". Soubor je viditelný shora. Pro snadné použití skládačkou je instalován doplňkový spínač. Průvodce by měl být také snadno odstraněn, aby byl soubor nástrojů snadno vyměněn. Pro snadný přístup ke spodní straně desky lze sklopit, zavěsit.

Pracovní stůl zabírá jen málo místa a může být dokonce instalován doma. Chcete-li to provést, je to sklopné, abyste je mohli snadno rozložit a dát do skříně nebo skříně.

Jak vytvořit pracovní stůl

Chcete-li pracovat v zemi nebo ve venkovském domě, potřebujete výkonný pracovní stůl. Stolní deska je vyrobena z tlustých hranových desek až do délky 2 m. Nebude nadbytečná, pokud je dodatečně zajištěna šrouby. Pod obvodem stolu je oplášená bar. Nohy stolu mají čtvercový průřez 120 x 120 mm. Mohou být pohřbeny v zemi nebo připojeny k železobetonové základně. Celá struktura je ošetřena antiseptikem a pokrytá lněným olejem.

Po namontování pracovního stolu jsou na ně instalovány přístroje s vlastními rukama: vodítka, zařízení pro zajištění obrobků a elektrického nářadí.

Jak vyrobit ohýbač trubek vlastním rukama

Ve farmě musíte mít zařízení pro ohýbání kovových trubek a profilů. Nejjednodušší domácí nástroj pro ohýbání trubek o průměru až 20 mm je ocelová deska se svařenými kolíky. Po vložení obrobku mezi ně se může ohýbat na požadované zakřivení. V takových jednoduchých zařízeních je trubka rozdrcena v ohybu. Abyste tomu zabránili, je nutné potrubí těsně vyplnit pískem. Pomůže jí také vyhřívaný blowtorch, který je v jakémkoli mistru.

Pro zlepšení kvality ohýbání se namísto kolíků používá 2 profilovaných válečků a uzamykacího prvku. Můžete také vytvořit speciální profil z ocelových rohů a desek a upevnit je na pracovní stůl, který má pevnou základnu. Na obrázku je konstrukce připojena přímo k deskám. Můžete jej vyrobit přenosným připevněním na ocelový plech a jeho upevněním ze spodní části stolu. Poté se ohýbač trubek, který je poměrně vzácný, nebude zasahovat do truhlářské práce. Přenosné zařízení, stejně jako jiné domácí příslušenství pro dílny, lze použít v garáži. Tam je vhodné ho opravit a může to být nutné nejen pro potrubí.

Domácí kruhová pila

Značkové stroje mají vysoké ceny a domácí nástroj je vhodný pro soukromého uživatele pro soukromého uživatele. Může to být kotoučová pila vyrobená na základě manuálních, levnějších modelů.

Pracovní stůl pro kruh musí být stabilní. Na rámu stojanu na desku stolu s otvorem pro disk. Materiál je nejvhodnější kovový plech nebo odolné dřevo, které vydrží těžké náklady. Má nepodstatnou tloušťku, což umožňuje použití většiny kotouče a řezných výrobků dostatečné tloušťky. Navíc je k rámu připevněn samotný nástroj a upínací nástroj pro obráběcí stroje. Vodicí lišta je posuvná na ocelovou nebo hliníkovou sáňku nebo je upevněna svorkami.

Ruční pila je zřízena pod stolem na posteli. Můžete také použít broušení nebo vrták, ale nejsou tak efektivní a neumožňují použití celé pracovní plochy disku. Upevnění může být libovolné, pouze pokud je spolehlivé.

Při práci s kotoučovou pilou je třeba mít na paměti, že má vysoké otáčky a musí být dodržena bezpečnostní pravidla.

Domácí lukostřelba viděla

Domácí dřevoobráběcí nástroje mohou být velmi jednoduché, ale efektivní. Patří sem příkopová pila. Tenká tkanina umožňuje rychlé střih velkého záznamu. Je snadné jej vyměnit za novou, když je pila tupá. Pásová pila může být vyrobena nezávisle na 3 tyčcích odolného dřeva. Dvě rukojeti s koncovkami jsou spojeny uprostřed příčníku pomocí přípojky "trnu". List se vloží do otvorů a upevní se dvěma nehty. Na druhé straně je napnutá lanovou smyčkou, přitisknutou přes rukojeti a kroucenou knoflíkem.

Jak ostřit nůž

Manuální ostření nože efektivněji, protože se objevuje silná ostří. Pro usnadnění procesu je široce distribuované domácí zařízení. Jedná se o tyč s příchytkou na lištu, základnu pro upevnění nože a stojan pro nastavení úhlu instalace.

Když je vratný pohyb tyče s tyčí upevněnou na je, ostří je ostře. Stlačování brusného povrchu na čepel se provádí pouze při pohybu z paty na špičku. Mírnou změnou tvaru ostří ostří lze rovněž upravovat listy stolařů.

Domácí garážové doplňky

Garáž není jen místem pro ukrytí auta, ale také dílna, kde můžete ukládat nástroje a provádět opravy.

Police a regály

Objednávka v garáži poskytuje příslušenství s vlastními rukama. Chcete-li to provést, vytvořte stojan, který je obvykle umístěn nahoře. Pak nebude narušovat pohyb uvnitř. Dolní část nastavte malý pracovní stůl pro práci, který také ukládá nástroje. Nejvhodnější je mít vše v blízkosti zadní stěny garáže. Pak budou boční průchody zdarma.

Ověřte, jamku položte cihel, nebo beton jejich beton, a pak zavřete víko tak, aby to nezasahovalo do průchodu.

Vytáhni stahovák

Normální práce s vozem se provádí pomocí standardní sady nástrojů. Řemeslníci vyrábějí speciální vybavení. Odstranění ložisek se často vyžaduje u ložisek. Nejvhodnější je konstrukce s třemi ventily. Standardní zařízení nemusí být dost. Pokud uděláte stahovák s vlastními rukama, bude trvat mnoho let.

Malé přístroje jsou vyrobeny z ocelových plechů o tloušťce 10 mm. Na něm se stává kresba vzoru a nohy jsou vyříznuty plynem. Zpracovávají se na stroji, který upravuje velikost. Jádro se otáčí soustružením z kulatého dřeva, držáky nožů jsou přivařeny, závity řidiče jsou řezány a vrtací otvory jsou vyvrtány. Láhve jsou drženy na šrouby o průměru 8-10 mm.

Úkolem vytváření stahováku je dovednost pracovat s mnoha nástroji. Zde můžete potřebovat pomocníky. Pohodlným řešením je výroba odnímatelných nožiček požadovaných konfigurací, které lze změnit na výrobku zakoupeném v obchodě.

Závěr

Samostatné příslušenství pro dílnu umožňuje vyřešit mnoho problémů v domě a pomocné ekonomice s minimálním úsilím a výdaji.