zahradnictví

Irská růže nebo eustoma doma

Anonim

Irská růže nebo eustoma, domácí péče, o které se domníváme v tomto článku, vypadá jako královna mezi jinými krytými květinami. Tato rostlina pochází z rodiny hořečnatých, pochází ze Střední Ameriky, preferuje teplý a vlhký vzduch.

Tyto podmínky je nutno vzít v úvahu, protože eustoma je pro ně velmi citlivé. Doma, jsou opravdu realistické, pokud se trochu pokusíte. Tato rostlina vás odmění svěžím květem.

Eustoma - roste doma. Popis, odrůdy, rysy

Tvar lisianthusových květin (jiný název pro tuto rostlinu) připomíná květiny obyčejné růže. Jejich barva je pestrá, jsou jednoduché a froté. Listy lisianthus jsou šedé, ve tvaru elipsy, pokryté voskovým povlakem. Většina odrůd eustoma je mezi padesát až sedmdesát centimetrů vysoká. Tam jsou také nižší - jsou vhodné pro pěstování v hrncích. Eustoma doma je nyní k dispozici nejen profesionálům, ale jeho semena mohou být zakoupeny jakýmkoliv amatérským pěstitelem. Již vypěstované podroshchennye kvetoucí rostliny v hrncích se také prodávají. Díky chovatelům existuje mnoho odrůd Lisianthus.

Eustoma doma může mít různé barvy květin. Neklidné odrůdy ("Twinky", "Mořská panna", "Kyoto") jsou velmi elegantní a froté ("Echo", "Sapphire", "Popelka") připomínají pivoňky. Eustoma může být pěstován jako celoroční rostlina, stejně jako dvouletá a roční. Ve sklenících profesionální pěstitelé pěstují Lisianthus na prodej - rostlina kvete, pak se rozsekne a z kořene roste nový výhon. Eustoma doma vyžaduje podobné zemědělské techniky. Je také možné ji pěstovat jako zahradní plodinu - v tomto případě je třeba mít na paměti, že velmi miluje penumbru. V bytě potřebuje vzduch a dobře navlhčený vzduch. V opačném případě může dojít k vyčerpání. Je lepší umístit nádobu s lisianthusem na východní nebo západní okénko a ujistěte se, že je osvětlena dostatečně jasnými, ale rozptýlenými paprsky slunce. Svítidla můžete dodatečně používat iv zimě.

Péče o květiny: požadovaná teplota, půda, režim napájení

V zimě Lisianthus snáší chlad v místnosti. Během začínajícího období by teplota měla být nejméně dvacet stupňů Celsia. Pak rostlina vytvoří maximální počet květin. Nepoužívejte velké květináče, jinak bude Lisianthus tvořit obrovský počet listů a nemusí kvést. Při transplantaci položte na dno vrstvu odvodnění. Půda by měla být rašelina, podobně jako substrát pro Saintpaulia a dostatečně lehký. Můžete přidat kusy dřevěného uhlí. Režim zavlažování musí být dodržen tak, aby substrát nikdy nebyl zcela vysušen. Současně není nutné zaplavovat zařízení. Pomocí prstu nastavte sušení horní vrstvy půdy. Ponoření nádoby s lisianthus by nemělo být - voda pouze na hrnci. Když rostlina kvete nebo když je teplota vzduchu vysoká, můžete mírně zvýšit množství vlhkosti.