nástrojů a zařízení

Výběr výrobce jogurtu

Anonim

Většina z nás má jogurt v naší stravě.

Jogurt je zdroj vápníku, který je nezbytný pro naše kostní systém. Šampión výroby jogurtu je Finsko, které tvoří přibližně 37% světového obratu a Finové sami spotřebovávají nejvíce jogurtu na světě (35 kg za rok).

Vaření jogurtu doma je možné s příchodem speciální techniky - výrobce jogurtu. S ním můžete vařit v celé řadě litrů.

Pro tento proces splnili vaše očekávání a jogurt byl vynikající, musíte vědět, jak si vybrat takovou jednotku. Najděte různé modely jogurtnits možného místa

http://www.aport.ru/, kde je k dispozici srovnání modelů podle ceny a specifikací. Ale předtím, uvidíme, že hlavní věc v domácím zařízení pro výrobu jogurtu.

Napájení

Nemá smysl zvolit techniku ​​podle tohoto parametru, protože funguje po zapnutí pouze hodinu, po které se díky tepelně izolačním stěnám udržuje požadovaná teplota pro startér. Například pokud musíte vybrat mezi výrobcem jogurtu 15 a 20 W, neexistuje žádný významný rozdíl a toto číslo nebude mít vliv na spotřebu energie. Existují modely s vyšším výkonem (nad 100 W), ale vzhledem k tomu, že zařízení pracuje asi 60 minut, můžete si bezpečně koupit vysoce výkonný výrobník jogurtu.

Tara pro jogurt

Kontejner pro výrobce jogurtu se děje ze dvou druhů, ze skla a plastu. Plasty vyděsují mnohé z nich z důvodu, že během tepelného zpracování mohou uvolňovat škodlivé látky. Plast používaný v potravinářském průmyslu je neškodný. Ale pro ty, kteří nevěří v tyto "pohádky", je samozřejmě lepší vybrat skleněné nádoby. Nicméně je třeba upozornit, že skleněné obaly se často rozbíjejí a je často nemožné nalézt stejné poháry.

Také nádoba na výrobu jogurtu se mění v objemu. K dispozici jsou dvě možnosti: 6-8 nádob s kapacitou 150-200 ml nebo 1 velká nádoba o objemu 1-1, 5 l. Poradit něco konkrétního nemá smysl, protože vše závisí na zvycích, na individuálních preferencích. Porce sklenice jsou vhodné, pokud je v rodině několik lidí, jedna velká kapacita je výhodná, pokud nechcete rozmazávat několik sklenic.

Kontrolní metoda

Pro řízení výroby jogurtu je často používán mechanický časovač, méně běžně elektronický. K dispozici je také ovládací tlačítko nebo zástrčka (zapojte do zásuvky, abyste mohli začít pracovat a ukončit jej). Upřednostňovaná volba by byla s časovačem, abyste mohli nastavit čas.

Automatické vypnutí

Funkce "Automatické vypnutí" je dokončena drahými modely, ale její přítomnost zjednodušuje provoz. Tam jsou časté případy, kdy uživatelé zapomínají na výrobu jogurtu, přehánějí - v důsledku toho jogurt nefunguje, bez chuti se odhodí. Existují modely s automatickým vypínáním: je to užitečná funkce, zejména pokud jsou v domě malé děti, které mohou být dokonce šeptány, nemluvě o hlasitém pípnutí. Ale přesto, model se zvukovým oznámením o dokončení vaření mléčných delikates přitahuje mnoho lidí.

Další funkce

Další funkce usnadňují provoz. Mezi ně patří:

  • · Oddíl pro kabel;
  • · Označování nádob (tak, aby nezapomněl na datum přípravy);
  • · Dodatečné nádoby na jogurt (pro přípravu dvou porcí jogurtu střídavě).

Výrobci

A teď o společnostech, které vyrábějí výrobce jogurtu. Mezi podniky, které dodávají tyto domácí spotřebiče na trh, jsou známé a neznámé značky. Mezi populární - Tefal, ale výrobky této značky jsou poměrně drahé. Výrobky od společností jako Orion, Ariete a Vinis jsou levnější. Modely těchto značek lze nalézt za 20-30 dolarů.

Před nákupem výrobce jogurtu si přečtěte recenze: existují modely, které se ohřívají až na teplotu +50 stupňů Celsia, při které bakterie začínají uvést jogurty a přínosy tohoto produktu se zmenšují. Také zvážit velikost vozidla: je velmi žádoucí, aby byl stacionární při kysání jogurtu. A pokud výrobce jogurtu zasáhne, bude se neustále posunovat, pak produkt nebude dokonalý.