zahradnictví

Strawberry "queen": popis odrůdy, recenze

Anonim

Nejklidnější, nejkrásnější a bezpochyby nejkrásnější zahradní bobule je jahoda. Je uznáván po celém světě. Každý, kdo miluje toto nádherné bobule, má mnoho obdivovatelů, jako má, nemá žádnou jinou zahradní kulturu.

To je důvod, proč chovatelé nepřestávají pracovat na chovu nových odrůd s čím dál lepšími vlastnostmi. Tato kultura je jahodová "královna" - nádherná stolní bobule z ruského výběru, o níž se bude diskutovat v článku.

Zvláštní funkce

Plně se hodí k jeho královskému jménu, tato jahoda překvapí velikostí ovoce. Zralé bobule z první objednávky dosahují 40-50 g, protože velkoplodé je druh vizitky odrůdy. Následné plody dozrávají s postupným snižováním velikosti, avšak zpravidla nespočívají plody s hmotností menší než 12-15 gramů na bush. Kromě této nesporné důstojnosti jahoda Tsarina perfektně snáší všechny vzestupy a pády drsného klimatu mírných ruských zeměpisných šířek - chladných, studených zimních a letních suchých období v červnu a červenci. Jen zimní zimy jsou pro ni nebezpečné. V takových podmínkách, když je mráz nižší než -15˚C, jsou pupeny květin vážně poškozeny. Kryté jahodové keře s jedlemi nebo speciálním materiálem, jako je spřádán, jim pomohou přežít tyto sezónní testy. Přítomnost sněhové pokrývky výrazně zvyšuje odolnost rostlin proti mrazu a může odolat teplotnímu poklesu na -25-40˚С.

Jahodová "královna": popis odrůdy

Kultura středního dozrávání jahod je vysoká, spíše rozkládající křoví, z pod jasně zelené listy, které vypadají velké bílé květy.

Jsou umístěny na silných stopkách, které nepřesahují výšku listů. Zralé bobule z vynikající hnědočervené barvy s lesklým chutným povrchem mají pravidelný kuželovitý tvar. Konzistence plodů je šťavnatá, poměrně hustá, světle červená, sladká kaše s výraznou kyselinkou a jemnou jahodovou příchutí. Hustota plodů poskytuje vysokou přepravitelnost a jejich nádherný vzhled výrazně zvyšuje efektivitu prodeje tohoto produktu. Semena zelenožluté barvy jsou lehce zapuštěny do bobulí. Kvůli velkému ovoci je odrůda jahoda Tsaritsa dobrá především pro čerstvou spotřebu, i když je vynikající v jakémkoliv zpracování bobulovin - kompotů, džemu, džemu a dalších pokrmů. Kvalitní péče o plodiny zajistí výnosy 2-2, 5 kg na čtvereční metr.

Díky své odolnosti vůči různým druhům podzimní hniloby a mnoha houbovým chorobám, jahody "královny" nesou ovoce po dlouhou dobu a zůstávají aktivní až do chladného počasí.

O výhodách bobulí

Kromě vynikající chuti má kultura velmi vysoké příznivé vlastnosti, protože obsahuje obrovské množství vitamínů a různých organických sloučenin, které mají příznivý účinek na lidské tělo. Stravování plodů má omlazující účinek, zlepšuje paměť a hematopoetickou funkci, posiluje imunitní systém a pozitivně ovlivňuje stav cév. Jedinečná sada stopových prvků - draslík, hořčík, vápník, pomáhá posilovat nervový systém a stabilizovat neurální spojení. A přítomnost endorfinů v bobulích, nazývaných hormony radosti, zlepšuje náladu a zvyšuje optimismus.

Odrůda jahody "královna": jak růst?

Vyhlídka na dobrou jahodovou sklizeň zajišťuje kompetentní přípravu půdy. Před výsadbou je nutné ošetřit plochu hmyzími škůdci - drátěnou červenou a larvy kohouta, schopnými ničit mladé rostliny. Můžete je chránit úpravou půdy čpavkovou vodou.

Jahodová "královna", popis odrůdy, který je v článku uveden, stejně jako ostatní zástupci tohoto druhu bobulí, je nenáročný k rostoucím podmínkám, ale rozhodně reaguje na péči a kvalitní péči a poskytuje vysoké výnosy. Můžete je vysadit na jaře nebo na podzim. Obě metody jsou dobré a každá má své vlastní výhody. To je věřil, že křoviny vysázené na jaře se kořistí lépe a silnější v létě. Přestože růžice, která začala na zahradě na konci srpna nezávislý život, mají čas na zakořenění, protože před nástupem chladného počasí je stále spousta času a vegetační kapacita jahod je velmi vysoká.

Nejlepším půdou pro pěstování plodin jsou lehké, písečné, mírně kyselé půdy bez uzavřené podzemní vody, které se nacházejí v otevřených slunečných oblastech a jsou chráněny před účinky silných větrů, které mohou způsobit značné škody - zabránit opeření nebo získat potřebnou vlhkost.

Příprava lůžek

Půda pro výsadbu by měla být připravena - kopat na lopatech s bajonet, přidávat kbelík humusu a potřebné stopové prvky dostupné v jakémkoli složitém minerálním hnojivu na každý čtvereční metr plochy.

Během jarního vysazení je důraz kladen na doplňky dusíku a na podzim bude zapotřebí sada fosforečnanových hnojiv. Pokud je půda příliš kyselá, přidejte deoxidátor, například dolomitovou mouku.

Chov

Jahodová "královna" se množí semeny a růžice (knírek). Pěstování ze semen je dlouhý proces a používá se v případech, kdy chcete chovat novou odrůdu, a sadby se dosud neobjevily v prodeji. Proces reprodukce zakořeněnými růžicemi získanými z kníry mateřského křoviska je jednodušší a rychlejší. Rosettes odrůdy "Tsarina" jsou velké, mírně vyvinuté s tmavě zelenými listy. Při nákupu je třeba věnovat pozornost přítomnosti zdravé centrální ledviny a stavu kořenového systému semenáčků.

Přítomnost zkažených kořenů by měla být upozorněna, zvláště pokud je poměrně málo. Nejlepším materiálům pro výsadbu jsou sazenice v oddělených nádobách, které chrání rostlinu před stresem během přepravy a transplantace.

Výběr klonu: co je to?

Vzhledem k tomu, že keř může produktivním způsobem přinášet ovoce po dobu 4-5 let, a poté se výnos sníží a plody jsou mělké, mnoho zahradníků vybírá zásuvky vytvořené na lůžkách k výsadbě a používá je jako výsadbový materiál. Profesionálové doporučují, aby se důkladně podívali na křoví a vybírali ty nejproduktivnější s jakýmikoliv markery, tj. Ty, jejichž tvorba ovoce je obzvláště bohatá. Tyto křoviny zpravidla vytvářejí několik vousů. Odstraňují pouze první, nejsilnější a nejsilnější zásuvky z každého vlákna. Tento přístup se nazývá klonální výběr, což zaručuje budoucí vysoké výnosy. Podobně je propagována jahodová "královna". Popis uvedený výše je pro ni vhodný.

Pravidla přistání

Přestože je těžké najít zahradu, kde nejsou jahody pěstovány, zahradníci se při výsadbě často dopouštějí vážných chyb, později ztrácejí část plodiny. Zásuvky rostlin by měly být v souladu s určitými pravidly:

• kopat otvory ve vzdálenosti 0, 5 m od sebe, je třeba vyhnout se zesílení výsadby;

• zkontrolovat kořeny sadby a trochu je zkrátit, pokud jsou delší než 8 cm;

• v dolní části předem zalévané studny na vodu vytvořte malý kopeček a položte na něj rostlinu tak, aby kořeny směřovaly dolů a dolů po stranách kopce;

• zasuňte zásuvku do země tak, aby centrální ledvina, tzv. "Srdce", nebyla v žádném případě zahloubena a neumísťovala se nad povrch půdy. To je důležité, protože pupen začne hnitět, hnilit a rostlina může zemřít nebo být velmi pomalý ve vývoji, což nepochybně ovlivní kvalitu a velikost plodiny.

Po výsadbě jsou mladé rostliny opět dobře napojeny. Se správným algoritmem působení jahodová "královna" (recenze potvrzuje) perfektně propadá a po chvíli vytváří nové listy.

Zavlažování

Nejdůležitější v péči o kulturu - pravidelné zavlažování, protože přítomnost vlhkosti aktivuje tvorbu ovoce. Snížením požadované úrovně výtěžnosti vlhkosti pádu. Ideální volbou pro udržení je dobře organizovaný kapací zavlažovací systém. Je však také třeba si uvědomit, že nadměrné zavlažování vyvolává vývoj patogenní, zejména houbové patogenní flóry.

Nejlepší je, aby se voda jahody ráno, protože večer mokré listy jsou zcela suché. Jahodová "královna", jejíž fotografie je uvedena v článku, upřednostňuje zavlažování u kořene. Nicméně, jakákoli odrůda nepřijímá vodu k květinám a listům.

Kulturní péče

Uvolňování, pravidelné plenění a krmení jsou hlavními důvody pro vývoj rostliny. Během léta se jahody několikrát krmí: na počátku jara, před a po květu a na podzim. Jako hnojivo se používá infuze dobře zhnitého hnoje a rozpouští se v poměru 1/10 l. Na podzim, před velmi chladným, rostliny jsou umístěny pod humus, kompost nebo mullein. Tato péče velmi oceňuje jahodovou "královnu". Názory Gardenerů jsou jednomyslné: kultura miluje organické doplňky.

Přeplněné křoví také potřebují péči. Okamžitě po sklizni se odstraní zažloutlé, staré nebo náchylné k nemoci. Někteří zahradníci cvičí plné prořezávání starých listů z křoví, ale to by mělo být provedeno pečlivě a včas, protože pokud je "srdce" poškozeno při pěstování mladých listů, vybuchnutí květinových pupenů pro příští rok se zastaví. Celkové prořezávání křovin je možné provést koncem července, později to není nutné, protože v zimě je třeba obnovit bush.

Současně jsou jahody zkoumány na poškození škodlivého organismu. Jahodová odrůda "královna" (recenze recenzí zahradníka) je velmi odolná vůči chorobám, ale škůdci mohou způsobit velmi hmatatelné škody. Když jsou detekovány patologické stadia, je výsadba ošetřena insekticidy, jejichž rozsah je dnes velmi široký.

Předložený článek uvádí hlavní zemědělské postupy a rysy pro péči o takové plodiny, jako je "královna" jahod. Rozmanitost popisu, recenze těch, kteří již úspěšně pěstují toto nádherné bobule na pozemcích, a jejich vlastní zkušenost naznačuje, že jahody jsou dobře přizpůsobeny mírným zeměpisným šířkám, plodným a nenáročným.