nástrojů a zařízení

Instalace pod WC: rozměry, instalace

Anonim

Pokrok se nezastaví! S tímto tvrzením sotva někdo chce tvrdit: technologie se zlepšuje, fantazie mnoha návrhářů také nezůstává. Z tohoto důvodu i v uspořádání koupelny jsou zajímavé nápady. Konkrétně hovoříme o instalaci pod toaletou. Dříve se něco podobného mohlo objevit na veřejných místech (nákupní centra, restaurace, letiště a další instituce). Toto řešení dokonale zapadá do omezeného prostoru prostor díky své kompaktní velikosti.

Nyní se obyčejní spotřebitelé začali pečlivě zabývat novinkou, která je stále pravdivá, jelikož podobné podoby se na domácím trhu nedávno objevily. Navíc počet uživatelů, kteří chtějí aktualizovat interiér koupelny, se stále zvyšuje.

Luxusní zboží nebo ještě nutnost?

Co znamená pojem "instalace" a my všichni potřebujeme? Ve skutečnosti jde o instalační systém, který vám umožňuje instalovat jeden nebo více sanitárních předmětů (umyvadlo, toaleta, bidet, pisoár). A v koupelně můžete zvolit téměř jakékoliv vhodné místo k instalaci instalace pod toaletu. Materiál stěn také nezáleží na tom, a všechny instalace budou bezpečně skryty před očima. Se správným uspořádáním bude toaleta sama se splachovacím tlačítkem umístěným v blízkosti. To znamená, že celá instalace je skrytá.

Navíc je v tomto případě optimálně použit celý pracovní prostor kompaktní koupelny. A to je typické pro většinu výškových obytných budov postavených během sovětské éry. Proto pokud plánujete opravit toaletu, měli byste přemýšlet o dobré aktualizaci.

Je-li estetický prvek konstrukce takové místnosti zvlášť důležitý z různých důvodů, pak takové konstrukce budou více než vhodné. A aby bylo konečně přesvědčeno o potřebě takového řešení, stojí za to seznámit se s jasnými výhodami.

Výhody instalace

Velká popularita různých typů zařízení pod toaletou je způsobena skutečností, že vestavěné spotřebiče se stále více využívají v každodenním životě. A to vše díky neuvěřitelnému použití a atraktivnímu vzhledu. Všechno, co vypadá špatně, je bezpečné. A to platí nejen pro kuchyň, kde vypadá většinou skvěle, ale také pro koupelnu.

Uvedení výhod skryté instalace v tomto pokoji, především je třeba zdůraznit následující vlastnosti:

 • Kompaktní design, díky čemuž je prostor pro koupelny racionálně využíván.
 • Jelikož je cisterna izolovaná, celý systém pracuje v tichém režimu.
 • Neexistují žádné těžko dostupné místa, což znamená, že každé čištění v pokoji bude snadné a snadné.
 • Instalovaný design umožňuje nastavit tok vody.
 • Estetický vzhled, díky němuž se celý interiér koupelny mění.
 • Jakákoliv možnost poškození podlahové krytiny je vyloučena.
 • Instalaci můžete provést pod toaletní dlažbou, aniž byste stratili harmonii v interiéru.

Vysoce kvalitní konstrukce jsou schopny vydržet zatížení asi 400 kg. Kromě toho, pokud budeme hovořit o kompaktnosti, milovníci minimalistického stylu budou potěšeni. Ale zejména toto rozhodnutí je relevantní, pokud kombinovaný typ koupelny. V takovém případě je možnost uspořádání podlahového vytápění, protože v koupelně je zapotřebí zahřát podlahu.

Pokud jsou nutné opravy, přístup ke komunikaci lze získat pomocí speciálních poklopů. Možná jsou výhody mnohem větší, ale to je docela dost, aby se zajímalo o takovou inovaci.

Nevýhody instalace

Bohužel, jak se vždycky stane, všechny dobré věci mají opačné straně mince. Několik okamžiků se může řada zákazníků líbit. Instalace konstrukce je jednoduchá, ale vyžaduje spíše velké investice než jednoduchou instalaci záchodové mísy. Kromě nákupu instalatérské a drahé instalační instalace pod toaletu musíte koupit samotný systém. Navíc, pokud je to nutné, vyměňte zařízení bude vyžadovat kompletní opravu. Samostatná instalace sníží náklady mírně, což kompenzuje některé nedostatky.

Stejně důležité je věnovat pozornost stavu potrubí, protože staré potrubí nemusí odolávat zatížení. Pokud ignorujete tento bod, měli byste se předem připravit na nadcházející zbytečně vysoké náklady, což je nepravděpodobné, že by nikomu potěšilo.

Klasifikace zařízení

Různí výrobci vyrábějí několik typů instalací. Jedná se obvykle o dva typy:

 • Blokovat.
 • Rám (existuje poddruh - úhlový).

Každý typ má své vlastní vlastnosti, stejně jako výhody a nevýhody. Chcete-li správnou volbu, je nutné podrobněji zvážit každý druh. To nám umožní určit, která konkrétní instalace nejvíce vyhovuje každé konkrétní místnosti.

Návrh bloků

Hlavním rysem blokových výrobků, které ve skutečnosti představují krabici pro instalaci toaletní mísy, je způsob instalace - potřebují nosnou stěnu. Tento návrh zahrnuje kompletní montáž všech systémů (instalatérství, kanalizace). To vše se provádí v továrně. Přítomnost nosné stěny je způsobena tím, že upevnění se provádí pomocí kotevních šroubů, které jsou dodávány s instalací.

To znamená, že navenek to vypadá jako monoblok, který je plně sestaven a připraven k práci po připojení. Obvykle je výška konstrukce asi 110 cm, ne více, a je zcela namontována do zdi. Pokud má koupelna výklenek, je to nejlepší možnost instalace. V případě potřeby můžete instalovat zvenčí a další záložku.

Není-li v místech, kde je třeba instalovat toaletu, nosná stěna, instalace tohoto druhu je nemožná.

Konstrukce rámu

Jedná se o kovové rámy, které jsou vybaveny nastavitelnými nohami. To je velmi výhodné pro výběr požadované výšky instalace pod WC.

Současně je rám samotný připevněn k podlaze a stěně pomocí čtyř hlavních bodů (dva na každém povrchu), ale podlahovina pokrývá hlavní zatížení. Existují však modely, které jsou plně upevněny ke stěně. Pomocí této volby je také nutná ložiska.

Rámové systémy obvykle mají standardní šířku 45-65 cm a hloubku 16-35 cm. I když výška může být odlišná, je to kvůli individuálním potřebám. Vzory s výškou 130-150 cm jsou velmi populární, ale řada spotřebitelů dává přednost nízké instalaci - 85-90 cm.

Jsou poddruhem rámové konstrukce, rohové instalace jsou určeny k instalaci pouze v rohu koupelny, tedy na křižovatce stěn. Současně by to mělo být naprosto rovno. Tato volba je relevantní pro velmi malé koupelny.

Upevnění může být jak na stěnu, tak na podlahu. Současně existuje široký prostor pro projev vlastní tvořivosti. Instalace rohových modelů však vyžaduje větší investice.

Co je třeba vzít v úvahu?

Pro správnou volbu instalace pod toaletu je třeba nejprve zvážit její rozměry. To je zvláště důležité, když se plánuje instalace instalatérských zařízení na určitém místě. A zde je důležité dbát na rozměry toalety samotné (zpravidla je hloubka 10-15 cm, šířka - 50 cm, výška - metr).

V závislosti na místě instalace je každý výrobce připraven nabídnout konkrétní model:

 • standard;
 • výstavba ostrovů;
 • oboustranná volba;
 • lineární řešení.

Standardní instalace lze instalovat na jakémkoliv vhodném místě v koupelně.

Ostrovní modely jsou ideální pro koupelny s výraznými omezeními výšky. Správným rozhodnutím by bylo zastavit se při výběru rámové konstrukce o výšce nejvýše 83-84 cm. Model společnosti Grohe, jehož výška lze nastavit z 82 cm na 98 cm, může být dobrou volbou.

Oboustranná instalace pod toaletu umožňuje použití obou povrchů stěny (obvykle oddíl). To platí pro rozdělenou koupelnu, když na jedné straně je toaleta, a na druhé - umyvadlo.

Některé modely umožňují lineární umístění několika sanitárních jednotek. Může se jednat o několik toalet nebo o kombinaci s umyvadlem nebo jiným zařízením. Pro tento účel má výrobce Flaminia vhodnou možnost - Volo WS, šířka instalace je o málo více než jeden metr (115 cm).

Oblíbené modely mezi mnoha spotřebiteli

Aby instalace fungovala správně, musíte zvolit spolehlivého výrobce. Jaké je hodnocení populárních modelů mezi výrobky v této kategorii? Nepochybným vedoucím v oblasti kvality jsou italští a němečtí výrobci. Náklady na tyto produkty budou tedy vysoké.

Masters z Bulharska nebo České republiky mohou nabídnout dobrou alternativu, která odpovídá segmentu trhu průměrné cenové kategorie. No, nejlevnější výrobky, jak se můžete domnívat, jsou vyráběny ve Středním království.

Pokud analyzujeme většinu uživatelských recenzí, produkty řady firem mají dobrou kvalitu:

 • Geberit.
 • Grohe.
 • Wisa.
 • Cersanit.
 • Mepa.

Zvažte podrobněji, ne-li všechny, pak alespoň tři.

Geberit

Instalace pod toaletu Geberit je jednou ze spolehlivých realizací sanitárního vybavení koupelny. Švýcarská značka je velmi populární a pro to jsou dobré důvody:

 • Za prvé, instalace může být provedena i přes jakékoliv potíže (příliš blízko umístění trubek).
 • Za druhé, vzhledem k vysoké kvalitě může design trvat až 10 let.
 • Zatřetí, samotná instalace není tak složitá jako jeho analogy.
 • Za čtvrté výrobce prodává náhradní díly.

Ne bez vad. Dodávka neobsahuje spojovací materiál. Hlavní nevýhodou však je vysoká cena, která může být ještě vyšší díky původnějšímu návrhu a řadě dalších možností.

Mezi mnoha užitečnými funkcemi, které stojí za zmínku, že systém eliminuje nepříjemný zápach. To bude obzvláště užitečné, pokud jsou v rodině zástupci špatného zvyku. Zvláště pokud jsou ještě malé děti, které například nefajčí kouření tabáku.

Grohe

Instalace pod toaletní misku Grohe od stejnojmenné firmy je neméně vysokou kvalitou. Navíc takový návrh vybírá nejen organizace, ale i běžní spotřebitelé.

Konstrukce rámu je vyrobena z kovu a pokryta speciální vrstvou, která poskytuje odolnost vůči korozi výrobku. Kromě toho je svařovaný spoj vytvořen na profesionální úrovni.

Systém můžete nainstalovat na libovolném místě a nejsou zde žádné potíže s instalací. Odtoková nádrž je vybavena speciálním mechanismem, který zajišťuje bezhlučný provoz. Pokud jde o záruky, instalace podle výrobce bude trvat 5 let.

Existují však určité nuance: toaleta není součástí balení. Navíc, kvůli velké popularitě na trhu lze nalézt padělky.

Wisa

Společnost Wisa byla založena v roce 1903 a její hlavní činností souvisí s výrobou instalačních systémů pro různé druhy instalatérských prací (toaletní mísy, bidety, umyvadla apod.). Bohaté zkušenosti získané v letech tvrdé práce nám umožnily zajistit si pro sebe nádhernou budoucnost a dnes to není žádná malá společnost, ale skutečná značka se světovým jménem!

Zkušení inženýři se snaží zlepšit své výrobky a čas od času vyvíjet nové modely instalací toalet. Hlavní důraz je následující:

 • Optimální poměr řešení kvality, technologie a designu.
 • Vyráběné modely jsou vysoce funkční.
 • Není pochyb o spolehlivosti a trvanlivosti zařízení.
 • Drain funguje tiše, což je důležité.

Rovněž stojí za zmínku, že balík kromě nádrže obsahuje různé prvky (klíče, tlačítka).