nástrojů a zařízení

Elektrický sušič na ovoce a zeleninu: recenze, popis, hodnocení, rady ohledně výběru

Anonim

Ovoce, bobule a zelenina - to je skutečný sklad užitečných prvků pro naše tělo. Ale pokud v letních měsících lze nalézt doslova na každém kroku, v zimě je to velký problém. Populární metody ochrany takové flóry jsou konzervování a mražení. Existuje však moderní a méně pracovně náročná volba - jedná se o elektrickou sušičku pro zeleninu a ovoce.

Může být použit pro výrobu sušených jablek, hruškovitých marshmallow, křupavých banánů a mnoha dalších exotických pokrmů. Ve většině pokynů pro elektrické sušičky na ovoce a zeleninu obsahuje tento seznam více než jeden list.

Na trhu existuje spousta podobných zařízení, s různými typy a různými cenovými kategoriemi. V prezentovaném sortimentu jsou i zkušení uživatelé zmateni, nemluvě o běžných zákaznících. Proto je pro mnohé otázkou "Které elektrické sušičky na zeleninu a ovoce jsou lepší a proč?" Je důležitější než kdy jindy. Hodnocení některých konkrétních modelů nemusí vždy určit nákup, zejména proto, že je obvykle zakoupena dobrá polovina odpovědí. Ale přesto je ještě možné správnou volbu, pokud máte alespoň nějaký teoretický základ.

Takže se pokusíme zjistit, jaký druh elektrického sušičky na zeleninu a ovoce si můžete zvolit tak či onak, na co je třeba nejprve věnovat pozornost a jak se s nákupem nesprávně vypořádat. Podívejme se na hlavní kritéria klasifikace a ukážeme některé z nejúspěšnějších modelů různých typů.

Kritéria výběru

Všechny elektrické sušičky na zeleninu a ovoce mohou být klasicky rozděleny do čtyř typů: podle typu vytápění podle umístění žlabu podle výkonu a přítomnosti termostatu. V závislosti na vašich cílech a preferencích je zvolen vhodný vzhled.

Typ vytápění

Zde máme konvekční a infračervené zařízení. První je nejčastější, ale má složitou strukturu, stejně jako vyšší náklady. Princip fungování konvektivní elektrické sušárny pro zeleninu a ovoce je poměrně jednoduchý. Hlavní konstrukční díly jsou topný článek a ventilátor. Při působení horkého proudu se uvolňuje vlhkost ze složek obsažených v sušičce a po určité době se získá konečný produkt.

Infračervená elektrická sušička pro zeleninu a ovoce ve většině případů má podobu jednoduchého odpadu nebo malého boxu, kde základní princip vytápění je zdánlivost obyčejného slunečního světla. Takové řešení umožňuje efektivnější zachování přirozené barvy a vlastností vložených složek, ale proces dokončení je mnohem víc času než v případě konvekčních modelů.

Umístění zásobníku

V elektrických sušičkách pro zeleninu a ovoce lze zásobníky uspořádat svisle nebo vodorovně. V prvním případě máme podlahovou konstrukci, kde může být teplo dodáváno jak zezadu, tak zhora. Pokud je topný článek umístěn níže, počet úrovní se výrazně zvyšuje, stejně jako produktivita díky obvyklým fyzikálním zákonům.

Konstrukce s horním přívodem tepla se snadno udržují, spolehlivě a mají delší pracovní dobu. Jediným záporným je omezení objemu produktů. Pokud vezmeme v úvahu hodnocení elektrických sušiček pro zeleninu a ovoce jak s horním, tak i horním typem dodávky tepla, je zřejmé, že první typ je upřednostňován pokročilými uživateli, kteří se nebudou snažit ponořit se do konstrukce a nebudou přehlížet to, Horní typ topení je vhodnější pro začátečníky i pro ty, kteří se s pracím a čisticím zařízením ještě jednou neobtěžují.

Horizontální sušičky jsou vybaveny posuvnými láhvemi typu tácků, to znamená, že každý z nich může být otevřen nezávisle na ostatních. Hlavní ohřívací prvek v tomto případě je namontován na zadní stěně. Tento typ zařízení se vyznačuje spolehlivostí konstrukce, dlouhou provozní dobou a snadnou údržbou. Snad jediným kritickým mínusem je obsazená oblast. Elektrické sušičky horizontálního typu jsou proto většinou upřednostňovány odborníky, kteří mají k obsluze zařízení zvláštní prostor.

Napájení

Tento indikátor má větší vliv na kapacitu zařízení než na rychlost nebo kvalitu sušení. To znamená, že čím vyšší je výkon přístroje, tím více produktů bude schopen pracovat současně.

Dobrá polovina standardních modelů má výkon 500 W. To je druh zlatého zlata. No a další indikátory se mohou lišit od 250 do 1000 wattů. Čím více výkonu, tím je produktivnější model.

Termostat

Pro zachování příznivých vlastností zpracovaných produktů by měla být teplota co nejblíže přirozeným. Pro zařízení s konvekčním typem by nejlepším řešením byla gradace od 30 do 75 stupňů, u infračervených modelů - od 40 do 60 stupňů. Minimální teplota výrazně ovlivní sušení bylinek a bylin a průměrná a nejvyšší hodnota je pro zeleninu a ovoce vhodná.

Dále uvádíme malý počet elektrických sušiček pro zeleninu a ovoce, které zahrnovaly nejinteligentnější modely, které se vyznačují kvalitními komponentami, a také získaly od uživatelů pozitivní zpětnou vazbu.

Seznam nejlepších elektrických sušiček:

 1. Rawmid Dream Vitamin DDV-07.
 2. Voltera 1000 Lux.
 3. Petromash Ryzhik Super.
 4. Breeze ESOF-0, 5 / 220.
 5. "Letní rezident-4".

Zvažte hodnocení každého účastníka podrobněji.

"Summer Resident-4" (infračervený)

Tento model s infračerveným vysoušením se vyznačuje působivou silou a poměrně kvalitní sestavou. Pokud budete mít čas provést a provést všechna potřebná zařízení, zařízení bude trvat velmi dlouho. Model je ideální pro sušení ovoce se zeleninou a byliny s houbami.

Jednou z hlavních výhod zařízení přes jeho analogy, kromě jeho působivé síly, je jeho obrovská velikost. Pět ok sítí může snadno vzít na palubu až 7 kilogramů produktů. Navíc byl model potěšen všestranností. Můžete také vařit ryazhenka, suché těstoviny a další kulinářské výrobky.

Výhody modelu:

 • dobrý pracovní objem;
 • impozantní (pro svou cenovou kategorii a typ) výkon;
 • v přítomnosti pěti rovných táců;
 • univerzálnost modelu;
 • velmi dobrá kvalita výroby a použité materiály.

Nevýhody:

 • model středně náročné s konkrétním sušením (data, banány atd.).

Odhadované náklady - asi 8000 rublů.

"Breeze" ESOF-0, 5 / 220

Elektrostatická sušička pro zeleninu a ovoce "Breeze" od firmy "Spektr-Pribor" je jedním z nejoblíbenějších domácích přístrojů. Hlavní spotřebitelé sušárny jsou majiteli domků a domácností. Model umožňuje s dostatečnou jednoduchostí a snadností připravit zeleninu a ovoce na zimu, pokud se nevejdou do mrazáku. Zejména po zpracování dochází mnohem méně místa a nejsou tak náročné na skladování.

Elektrický chovatel pro zeleninu a ovoce "Breeze" může být nazván rozpočet, ale to vůbec není špatné. Výrobce většinou zachránil design, což zjevně není kritické pro tento druh zařízení.

Model se může pochlubit dalšími a důležitějšími vlastnostmi. Zde máme dobrou kapacitu pro 5 kg, průhlednou kazetu, vysoce kvalitní palety ve výši 5 kusů a efektivní provoz zařízení. Jako pěkný a malý bonus na víko je uveden seznam populárních produktů spolu s potřebnými parametry pro jejich sušení.

Pracovní teplota je řízena jednoduchým mechanickým spínačem s rozsahem 55-75 stupňů. Měli bychom také zmínit konfiguraci. Některé modely mohou být se třemi zásobníky namísto pěti, takže si pozorně věnujte pozornost tomuto bodu. Protože rozdíl v ceně mezi jedním a druhým svazkem se prakticky necítí.

Výhody modelu:

 • spolehlivý domácí design;
 • vizuální kontrola procesu vaření;
 • dobrá prostornost;
 • malá hmotnost (asi 4 kg);
 • více než odpovídající náklady na dostupné vlastnosti.

Nevýhody:

 • po vypnutí časovače se automatické vypnutí nezastaví.

Přibližná cena - asi 2000 rublů.

Petromash Ryzhik Super

Jedná se o kovovou elektrickou sušičku pro zeleninu a ovoce konvekčního typu. Model se vyznačuje vysokým výkonem a inteligentně promyšleným designem, kde je vyhřívaný proud vzduchu (až 70 stupňů) organizován co nejúčinněji.

Ventilátor je umístěn níže a pracuje v tandemu s kvalitní keramickou PETN. Při posuzování spotřebitelské zpětné vazby sušička téměř zcela uchovává všechny příznivé vlastnosti výrobků - vitamínů a biologických látek, a také dodává ovoce a zeleninu přirozenou barvu. Posledním okamžikem pro některé uživatele je rozhodující vzhledem k budoucímu osudu výrobků.

Vlastnosti sušičky

Jako lék v masti je významná spotřeba elektrické energie. Není-li sušení profesionální, ale z času na čas, praktičnost modelu se nezdá být tak bezmračná. Velká spotřeba energie je více než vyrovnána objemem, který je dobrý pro prodej, ale je příliš drahý pro obyčejné milovníky sušeného ovoce.

Výhody modelu:

 • vysoký výkon;
 • dva hlavní provozní teploty;
 • vynikající kvalita produktu na výstupu;
 • téměř okamžité ohřev na provozní teplotu;
 • ochrana proti přehřátí;
 • pět palet.

Nevýhody:

 • vysoká spotřeba energie přístroje (není pro fanoušky praktická).

Odhadované náklady - asi 4000 rublů.

Voltera 1000 Lux

Konvekční elektro-sušárna pro zeleninu a ovoce "Voltaire Lux" domácí výroby je velmi populární mezi ruskými spotřebiteli. Model je vybaven vysoce kvalitní plastovou skříní třídy ABS s vynikající tepelnou odolností, takže nebudou žádné problémy s cizími pachy.

Zařízení je vybaveno pěti paletami, ale konstrukce (výška - 34 cm, vnitřní průměr - 35 cm) umožňuje použití až 15 mřížek o výšce až 40 mm. Celkový čistý objem sušičky se pohybuje v rozmezí 20 litrů a výkon 1000 W je dostatečný pro vysoce kvalitní zpracování.

Na rozdíl od konvenčních úprav předpona "Lux" předpokládá přítomnost kapilárního termostatu s teplotou 30 až 75 stupňů (standardní verze jsou 40 a 60 stupňů). Poskytuje také funkci studeného proudění vzduchu.

Charakteristické rysy sušičky

Zařízení má navíc další zajímavou funkci. Rovnoměrnost sušení a minimalizace smíchání pachů je zajištěna samostatným přívodem vzduchu. To znamená, že každá úroveň má vlastní oddělené vzduchové potrubí. Stejný okamžik vám umožňuje opustit permutaci podnosů a podobných zařízení, když například horní řada přichází rychleji než dno nebo naopak.

Výhody modelu:

 • efektivní práce s řádným foukáním;
 • výborná montáž a vysoce kvalitní plast;
 • působivý pracovní objem;
 • kapilární termostat;
 • Marshmallow můžete vařit.

Nevýhody:

 • palety jsou drahé a rychle se opotřebovávají.

Přibližná cena - asi 5 000 rublů.

Rawmid Dream Vitamin DDV-07

To je již blízko odborné úrovně s příslušnými funkcemi, vybavením a cenou. Model se vyznačuje všestranností, pohodlností a vysoce kvalitní montáží. Zařízení může být nazýváno ideální volbou nejen pro domácí výrobky, ale také pro organizaci malého prodejního místa.

Sušička je schopna trávit jak známá ovoce, zeleninu a houby, tak i jiné exotické věci, jako je pastilka, a také kvažit velké výrobky, například jogurty v jednolitrových nádobách.

Konstrukce samotného zařízení je vybavena vysoce kvalitními žáruvzdornými plasty v souladu se všemi environmentálními předpisy. Ventilátor, umístěný na zadní straně, zajišťuje rovnoměrné a účinné sušení. Rovněž spokojeni s dodáním modelu. Skládá se ze 7 hlavních zásobníků z nerezavějící oceli, 6 - zejména z marshmallow a stejných pro bylinky a jiné sypké složky.

Modelové funkce

I přes výkonný ventilátor se konstrukce ukázala být relativně kompaktní a užitečný objem 25 litrů stačí na 5 kg zeleně. Inteligentní termostat umožňuje nastavit teplotu v širokém rozsahu - od 35 do 70 stupňů. Tituly jsou udržovány správně a neskrývají, stejně jako u rozpočtových modelů.

Výhody modelu:

 • produkty vynikající kvality na východu;
 • elektronické řízení;
 • výborná montáž a materiály;
 • univerzálnost;
 • téměř profesionální úrovni.

Nevýhody:

 • cena je vysoká pro běžného domácího spotřebitele.

Odhadované náklady - asi 14 000 rublů.