vanou nebo sprchou

Velikost koupelnových dveří: standardní velikost, výrobci dveří, rozměry, popis fotografií, vlastnosti a důležitost správného měření dveří

Anonim

Mnoho kupujících si mylně myslí, že dveře do koupelny a koupelny jsou shodné velikosti a často dělají volbu ne v jejich prospěch, což vyžaduje úpravu nebo opravu. Ale to není úplně pravda, protože při výběru interiérových dveří často vznikají nuance. Pokud se rozhodnete koupit dveře do koupelny a toalety, jejichž rozměry vždy neodpovídají standardu, pak se připravte na "překvapení", které byste neměli ztratit z dohledu.

To neznamená, že použití standardu z hlediska parametrů a provozních charakteristik konstrukcí je zakázáno. Můžete, pokud je otvor standardní. Nezapomeňte, že aktivní provoz a neustálý kontakt s vodou a vlhkostí povede k rychlému selhání sítě. Takže přemýšlejte, zda zaplatíte dvakrát?

Abyste se vyhnuli chybám v době nákupu konstrukce, seznámíte se s velikostí dveří do koupelny a koupelny, stejně jako s jejich vlastnostmi. Takže použití dveří přinese estetické potěšení a praktické výhody, a ne řadu nepřetržitých nepříjemností.

Na základě čeho se má vybrat

Při výběru obyčejných interiérových dveří se kupující řídí vzhledem výrobku, jak harmonicky se vejde do interiéru, jaké výkonnostní charakteristiky charakterizují design a vlastnost ekologických vlastností kompozice.

U koupelny nebo koupelny bude požadována volba dveří v mírně odlišném kontextu, a to s ohledem na zvýšenou ochranu proti vlhkosti povrchu dveří a jeho odolnost vůči klimatickým změnám.

V tomto případě můžete dát přednost výrobě zboží, podle odborníků, nejlepších výrobců na trhu:

 • Skříňce.
 • ON "Odintsovo".
 • ONYX.
 • Matador.
 • Sofia.

Po výběru velikosti dveří pro koupelnu se neváhejte na výrobky s povrchovou úpravou s přírodní dýhou. Tento materiál se aktivně deformuje dlouhodobým kontaktem s vlhkým prostředím. Pokud jste horlivým zastáncem dýhy, věnujte pozornost tomu, že pouze stavební model, dokončený dýhou a pokrytý speciální ochrannou vrstvou laku, která neumožňuje vlhkost, je vhodná pro koupelnu nebo koupelnu.

Jak říkají odborníci, nejlepší variantou pro dveře s požadovanými rozměry bude dveřní křídlo s krabičkou. Tím zajistíte správnou funkci dveří po instalaci.

Jak vybrat požadovanou velikost dveří pro koupelnu a koupelnu

Ve srovnání s ostatními, rozměry dveří pro koupelnu, přesněji dveře, se značně liší od rozměrů v místnosti. Stačí, když ujmete pouze 0, 5 cm a na první pohled malý nesprávný výpočet, způsobí kupujícím dodatečné výdaje. Jsou spojeny se skutečností, že v tomto případě se náklady na instalaci zvyšují téměř o 1, 5krát kvůli potřebě přizpůsobit plátno i krabici rozměrům otvoru.

Přesná měření struktury

Velikost dveří do koupelny podle standardu v budovách sovětských časů s typickými rozvrženími je 600x2000 mm, v nové budově - 700x2000. Ale být 100% jistý přesnosti těchto údajů je nemožné. Pokud byl byt již uveden do provozu, mohl předchozí majitel snadno upravit otvor nebo vyměnit křídlo dveří. Proto před nákupem nových dveří je důležité znovu měřit s přihlédnutím k úpravám.

Před provedením měření odstraňte obložení a starou konstrukci dveří:

 1. Změřte výšku dveří od podlahy až po její překrytí. V tomto případě nezapomeňte vzít v úvahu výšku budoucího povrchu podlahy, pokud jste ještě neprovedli rekonstrukci povlaku.
 2. Šířka otvoru se měří od stěny ke stěně.
 3. Tloušťka stěny (hloubka otvoru), při použití stejné metody, s přihlédnutím k tloušťce budoucí dekorace stěny na obou stranách.

Jak vypočítat velikost otvoru

Přejděte do této fáze a obdržíte všechna měření potřebná pro další výpočet vhodné velikosti dveří do koupelny s krabičkou. Výpočet se provádí na základě odečtených hodnot v důsledku:

 1. Vzdálenost mezi stěnou a skříní je 10-15 mm.
 2. Skříňové řezivo - 25 mm.
 3. Vzdálenost mezi panelem a skříní - 3 mm.
 4. Vzdálenosti od spodní části krabice a prahu - 10 mm.

Jak pochopit tento algoritmus? Lepší než se zdá na první pohled! Pro otvor s parametry 68x20, 5x210 cm jsou vydávány následující údaje: šířka dveří - 60 cm, výška - 2 m.

Tváří v tvář potřebě takových výpočtů spojených s určením velikosti otvoru pod dveřmi do koupelny, poprvé možná není to všechno jasné, jak bychom chtěli. Pak můžete požádat o pomoc odborníka. Takový asistent provede všechna nezbytná měření a v budoucnosti po zakoupení nebo výrobě dveří namontuje konstrukci na místo.

Několik slov o standardních velikostech

Následující návrhy, které jsou prodávány ve specializovaných prodejnách nebo ve stavebních hypermarketech, se vždy nacházejí na skladě a nečekejte, až se objednávka uskuteční. Pokud vyhovují pouze vašim parametrům:

 • Rozměry 550x1900 mm vhodné pro otvory o šířce 59-65 cm a výšce 195-200 cm;
 • Pásy 600x1900 mm jsou vhodné pro otvory o šířce 64-70 cm a výšce 195-200 cm;
 • Sítě 600x2000 mm jsou vhodné pro otvory o šířce 64-70 cm a výšce 205-210 cm.

Nyní, když znáte standardní velikost dveří do koupelny, okamžitě vyberete příslušnou možnost.

Technické požadavky

Věnujte pozornost výběru materiálu pro dveře do koupelny a koupelny, je zcela možné zvolit kvalitní dveřní křídlo, a to i z masivního dřeva. Ale pouze za určitých podmínek, které usnadňují nákup spolehlivého a odolného designu.

Než zastavíte konkrétní verzi, věnujte pozornost výrobci produktu. Je důležité, aby byl výrobek vysoce kvalitní a vyrobený podle pokynů výrobce. Jak si nemyslíte při výběru? Chcete-li začít, podívejte se na celou řadu modelů dveří nabízených tímto výrobcem. Luxusní modely jsou přesně charakterizovány vysokou úrovní kvality

Jak prodloužit životnost dveří a udržet je v pořádku

Jednoduchá instalace standardní kapuce v koupelně nebo v koupelně pomůže udržet strukturu dveří delší a současně zlepší kvalitu života obyvatel domu nebo bytu. Toto zařízení musí fungovat správně a pravidelně pro zametání vzduchu a vlhkosti, což má nepříznivý vliv na dokončovací konstrukci.

Důležitým faktorem ovlivňujícím další provoz dveří je kompetentní instalace konstrukce. Pod tím se doporučuje ponechat mezery ne více než jeden a půl centimetru pro další větrání v koupelně. Pokud však chcete, aby se dvířka pevně dotýkala, zastavte se u modernizované verze produktu s grilem.

Nenápadnost výběru návrhu na materiálu

Po výběru modelu dveří do koupelny podle velikosti rozhodne o variantě provedení, tj. O surovinách používaných při výrobě. Může to být masivní dřevo: dub nebo buk nebo jiný řezivo.

Výrobky z přírodního dřeva podléhají komplexnímu technologickému procesu zpracování, včetně sušení (přírodní a vakuové), nátěru ochrannou vrstvou laku. Všechna tato opatření jsou zaměřena na dlouhověkost konstrukce a její vysokou odolnost proti deformaci při srážce s mokrou vzdušnou hmotností.

Někdy, aby se ušetřily dveře, jsou ty, které patří do rozpočtové kategorie, vyrobeny z pevného lepeného borovice, lemovaného tenkou vrstvou MDF a překryté PVC fólií. Na fotografii jsou dveře do koupelny s rozměry, které splňují standard, se zajímavým designem.

V současné době je nejoblíbenější možností dýhované dveře, moderní výrobní technologie, která jim umožňuje používat v místnosti s vysokou vlhkostí.

Není vyloučeno použití plastových konstrukcí, které jsou při správném zpracování charakterizovány vynikajícími vlastnostmi ochrany proti vlhkosti.

Nyní máte představu o tom, jaké standardní rozměry dveří znamenají a jaké pravidla je třeba dodržovat při výběru návrhu. Výše popsané popisy a doporučení budou jednoduchým nástrojem pro správnou volbu dveří, které majitelům umožní při dalším provozu.