zahradnictví

Krajinný design: základy krajinného designu, objekty krajinného designu, programy pro krajinný design

Anonim

Krajinný design je zaměřen na to, aby území bylo maximálně krajinářem. V tomto procesu hraje důležitou roli projekt - úspěch všech dalších prací závisí na jeho kvalitě.

Hlavní etapy

Každý projekt se vyvíjí s tím, že odborníci studují a hodnotí místo, shromažďují informace o něm, seznamují se s nápady vlastníků. Takový integrovaný přístup nám umožňuje vytvořit jednotné principy zdokonalování a úpravy krajiny pro konkrétní pozemek.

Krajinářský design začíná vývojem několika nákresů, které následně schválí zákazník. V nejrozsáhlejší verzi se projektová dokumentace skládá z hlavního plánu, různých výkresů, souhrnného odhadu, plánu řízení vesmíru a vysvětlující poznámky k projektu.

Objekty a pojmy

Návrh krajiny zahrnuje přidělování všech detailů, které mohou hrát roli při zlepšování území. Objekty krajinného designu jsou základními prvky prostoru, které jsou vypočítány podle údajů o krajině, to znamená, že záleží na objektech, které území nakonec bude. Všechny objekty lze snížit na následující:

 • přírodních prvků životního prostředí, ke vzniku kterých se člověk podílí: to jsou ozdobené živé ploty, rozbité květinové záhony, tedy přírodní reliéf, ve kterém byly změny provedeny rukou člověka;
 • objekty s ekvivalentními konstrukčními prvky - přirozený a umělý původ;
 • rostliny a podpěry, na jejichž základě rostou, systémy pro vodní efekty - fontány, bazény, stejně jako detaily reliéfu ve formě schodů, opěrných zdí.

Krajinářský design lokality zahrnuje i terénní úpravy území pomocí různých kompozic založených na rostlinách, kamenech, nábytku a dokonce i vodních plochách.

Proč potřebujeme hlavní plán?

Hlavní plán je výkres, který vám umožní zhodnotit dostupný prostor a realizovat určitá konstrukční rozhodnutí. Plán obsahuje veškeré informace o vlastnostech terénu místa, o systémech, které na něm existují, stejně jako o místech, kde budou zasazeny stromy, keře, květiny nebo budou instalovány malé architektonické formy. Když se provádí design krajiny, jsou také zpracovávány trojrozměrné obrazy, jsou rozděleny řezy a vysvětlení v měřítku. Obecně lze říci, že hlavní plán popisuje rozsah prací, které budou prováděny při terénní úpravě a úpravě terénu.

Hlavní věc - postupně

Abyste správně vylepšili stránky, je důležité, abyste je provedli ve stanoveném pořadí. Navrhování v těchto dílech je jen první etapou. Je třeba poznamenat, že každé území je jedinečné, má vlastní mikroklímu a půdní vlastnosti, a proto je důležité zohlednit všechny tyto nuance ve fázi vývoje projektu. Navíc návrh krajiny by měl zahrnovat umělecký aspekt, aby vytvořil jednotný a trvalý design stránek.

V nejjednodušší verzi je návrh proveden v několika fázích:

 • Návrhář opustí místo, aby vyhodnotil území. Průzkum lokality se provádí: v rámci této fáze jsou stanoveny a vymezeny hranice lokality, plánován je uspořádání plantáží a komunikace. analýza místa o stavu půdy, hydrologické studie, studovaný režim slunečního záření.
 • Provádí se několik náčrtů, které popisují principy zahradnictví, terénní úpravy, přítomnost architektonických prvků.
 • Připravuje se hlavní plán.
 • Je vybrán sortiment rostlin, je udělováno zvláštní prohlášení, které je za ně vyvozuje.
 • Cenové schémata jsou vyvíjeny na základě obecného plánu.
 • Vytvoření pracovních výkresů projektu.

Zahradní design: kde začít?

Krajina zahradní design vám umožní zhodnotit slibný obraz budoucího designu. Provádění projektu přímo na území vyžaduje pečlivé plánování prostoru, provádění řady prací. A celý proces začíná prací na zlepšení území. Osvobození, cesty a nástupiště v zahradě, přítomnost malých architektonických forem, nádrže jsou součásti kvalitního projektu, který vytváří architekt s přihlédnutím k preferencím zákazníků.

První - úspěch!

Krajinný design lokality je celá řada prací, které jsou nezbytné pro vytvoření příjemné a útulné atmosféry. V rámci této práce je třeba zvážit přítomnost následujících prvků:

 • Malé architektonické formy. Konstrukce zahrady by neměla být drobná, protože by měla být v ideálním případě zachována ve stejném stylu. LFA jsou právě ty prvky, které dokáží přinést novost a jedinečnost i na nejjednodušší území samotné. Pod malými formami jsou altány, zahradní lavice nebo luxusní pavilony, které na území zahradního pozemku vytvoří jediný architektonický soubor.

 • Kroky. Jsou potřebné, pokud má lokalita rozdíly v převýšení. V takovém případě můžete použít pouze kroky k připojení stop.
 • Skladby. Obložené chodníky - dekorace jakékoliv zahrady, tak často krajinné územní území předpokládá jejich přítomnost v zahradě nebo parku. Materiály pro uspořádání stop můžete zvolit libovolné.
 • Obrubníky. Jejich účelem je vizuální a funkční rozdělení materiálů, které se používají při uspořádání území. Pro jednotnost stylu by hranice měly být kombinovány s návrhy zahradních schodů, dlážděných cest a malých architektonických forem.
 • Zásobníky. Vytvoření obývacího koutu v zahradě nebo parku je skvělé řešení, ale musíte to udělat správně.
 • Dětské hřiště a sportovní hřiště. Pokud to umožňuje prostor, je možné vybavit platformy, které se mohou lišit ve velikosti a konfiguraci.
 • Venkovní krb nebo gril. Pokud strávíte spoustu času na pozemku, pak byste měli zvážit, zda máte rekreační areál s krbem nebo grilováním.

Rostliny

Základem designu krajiny jsou různé rostliny. Jsou to spojení mezi přírodou a architekturou na místě. Tam je obrovské množství příležitostí pro terénní úpravy na místě pomocí stromů a keřů různých velikostí, celé kompozice na základě květin a rostlin a alpské skluzavky. Pokud to místo dovolí, můžete zlomit skutečnou zimní zahradu nebo pokrýt trávník.

Základním pravidlem terénní úpravy pozemku je důraz na harmonickou kombinaci trávníku a ostatních částí pozemku. Koneckonců hlavní věc spočívá v tom, že území je předmětem obecného uměleckého designu a stylu.

Inženýrské systémy

Návrh krajiny a konstrukce není možné bez inženýrských systémů. Normální fungování parků a zahrad bude zajištěno pouze v případě zahradního odvodnění konstrukcí a zavlažovacích systémů. Jako součást návrhu krajiny je přítomnost:

 • Automatické zavlažování.
 • Systémy odvodnění a dešťové vody.
 • Osvětlení zahrady.

Nejdůležitější je, že inženýrská komunikace je vytvořena v jednotě s architektonickým konceptem společného území. Pro včasné zavlažování výsadby můžete instalovat řadu zavlažovacích systémů: odkapávací, radikální kapiláry, postřikovače, zatahovací, otočné a mnoho dalších. Důležitější úlohu hraje i drenážní inženýrská síť, která je nezbytná pro včasné odstranění vlhkosti, snížení hladiny podzemní vody a odklonu povrchové vody z budov a staveb.

Zahradní osvětlení může být funkční a funkční. V prvním případě je zapotřebí osvětlovací systém, aby bylo možné v tmě navigovat na pozemku nebo v parku. S funkčním zahradním osvětlením se osvětluje osvětlení míst, kde jsou obyvatelé často v noci. V rámci projektu se vyvíjí kompetentní uspořádání osvětlovacích zařízení na místě, které navíc harmonicky doplňují design v různých stylech. Hlavní požadavky na osvětlovací systém na stavbě - je to bezpečnost, pohodlí a estetika.

Jaké programy jsou potřeba?

Různé programy pro návrh krajiny pomáhají realizovat nejrůznější návrhy na místě. Existuje obrovské množství a každý je zvláštní svým vlastním způsobem:

 • Realtime Landscape Architect. Tento program vám umožňuje navrhnout na profesionální úrovni dvourozměrné a trojrozměrné prostory. Vhodné pro profesionály a ty, kteří chtějí zlepšit území soukromého domu nebo chalupy. Reálný čas vám umožňuje vytvořit 3D plán ve 3D, vypočítat odhad, vyzdvihnout materiály a rostliny a všechny akce jsou zcela zdarma.

 • Punch Home Design. Pohodlné rozhraní, solidní knihovna připravených objektů - příležitost přemýšlet o kompozici krajiny co nejrychleji.
 • SketchUp (Google SketchUp). Program dokonale zvládne návrh místního prostoru, teras, oblastí. Na obrazovce v 3D režimu jsou ohromující projekty, ve kterých je místo pro zahrady, přední zahrady, jezera, fontány a parky.