udělejte to sami

Jak si vyrobit kočárek do domu

Anonim

Život v zemi je neoddělitelně spojen s potřebou neustálé práce na zahradě nebo na zahradě. Tažení těžkých předmětů z místa na místo se však nejlépe provádí pomocí speciálního vozíku, zejména pokud jde o stavební materiály. V našem článku vám všem povíme, jak vyrobit vozík s vlastním pohonem s vlastními rukama z motorového bloku, jízdního kola a dalších vozidel. Takové informace budou užitečné jako nováčky a profesionální stavitelé.

Co hledat ve výrobě?

Chcete-li vlastní zahradní vozík vyrábět vlastními silami, musíte nejprve určit vlastnosti budoucího produktu a také funkci, kterou bude váš vynález provádět. Například pokud potřebujete vozík pro přepravu těžkých stavebních materiálů z místa na místo, musí mít dobrou nosnost. A pro dopravu písku nebo štěrku by měl udělat nízkou jednotku, takže bylo vhodné nalít stavební materiál s lopatou. Také důrazně doporučujeme věnovat pozornost následujícím nuancům při budování:

 • maximální objem;
 • manévrovatelnost;
 • výkon motoru.

Pokud jde o poslední bod, zaslouží si mnohem širší zmínku, takže se k ní vrátíme v následujících částech. Ale s prvním a druhým by měl být jasný: manévrovatelnost vám umožní snadno projít obtížnými překážkami v naloženém stavu a velký objem těla vám dává možnost trávit méně času přepravou stavebních materiálů nebo půdy.

Vytváření výkresů

Jakákoli práce na výrobě něčeho vlastních rukou by měla začínat přípravou kompetentních výkresů, zejména pokud jde o vozíky s vlastním pohonem. Bez schematického obrazu před vašimi očima stačí jenom udělat chybu ve výpočtech, takže nemusíte být líní, abyste strávili několik hodin, takže nemusíte opakovat celou práci.

Je třeba poznamenat, že výkres by měl být prezentován ve dvou verzích. První by měla znázornit tělo a rám, které budou vyrobeny ze šrotového materiálu. Druhá strana výkresu by měla být obsazena spalovacím motorem, který bude použit při montáži, stejně jako jeho připevnění k tělu a kolečkům.

Seznam požadovaných materiálů

Rozhodli jsme se vytvořit vlastní elektrický vozík s vlastním pohonem? Důrazně doporučujeme, abyste předem sestavili seznam potřebných materiálů a zakoupili je na základně budovy, neboť v obchodech nebo na trhu se cena zpravidla nadhodnocuje několikrát. Zde jsou jen hlavní věci, které budete potřebovat:

 • kovové části - trubky, desky, lišty a podobně;
 • dřevěné části - vhodné pro výrobu těla a rámu;
 • kola z traktoru pro pěší chůzi, jízdní kolo, auto nebo skútr;
 • spalovací motor s dobrým výkonem.

Také nezapomeňte na různé spojovací prvky, které se v každém případě budou lišit. Například, pokud se rozhodnete použít desky pro konstrukci, budete potřebovat několik desítek samořezných šroubů a nejlepší svařování pro upevnění kovových dílů.

Seznam požadovaných nástrojů

Aby nedocházelo k rozptýlení při hledání potřebných nástrojů, doporučujeme vám předem získat vše, co potřebujete. Pokud něco chybí, můžete použít alternativní volbu (namísto šroubováku s samořeznými šrouby - kladivem a hřebíky), ale to by mělo být provedeno moudře, aby nedošlo k ovlivnění jakosti výrobku. Zde je seznam základních nástrojů, které vám pomohou:

 • elektrická pila a kotoučová pila - pro zpracování dřeva;
 • Bulharský s disky a svařovací stroj - pro práci s kovem;
 • šroubovák nebo vrtačka se speciální tryskou - pro upevnění dřeva;
 • sada klíčů a šroubováků - odstraňte z motoru zbytečné předměty.

Nezapomeňte, že je to jen minimální seznam toho, co může být užitečné v procesu. Může být v případě potřeby prodlouženo. Vše závisí na tom, jaký vozík chcete dělat.

Kovové těleso a motor z mopedu

V této a následujících částech najdete informace o vlastnostech vlastních sestav zahradních vozíků. Možnosti mohou být velmi odlišné. Můžete například použít motor s vnitřním spalováním z typického mopedu s osmnásobnou vanou a také zadního kola. V tomto případě není prakticky nutné odstranit žádné prvky. Bude nutné pouze kompetentně připojit motor s vnitřním spalováním na kovové těleso, jehož výroba by také nemělo způsobovat žádné zvláštní potíže. Jako přídavný prvek můžete také použít brzdový systém ze skútru a připojit kabely z podložky k rukojeti.

Samohybný vozík ze starého traktoru

Máte-li starý nepotřebný traktor, který je stále v pohybu, nebude těžké vyrobit z něj samohybný vůz. Jednoduše odstraňujeme přebytečné prvky ze zemědělské techniky, například sedačku řidiče, místo toho místo nějaké hluboké lázně nebo dřevěného těla. Tato jednotka je ideální pro přepravu těžkých stavebních materiálů (cement, cihly apod.) Na poměrně dlouhou vzdálenost. Jako další prvek doporučujeme vytvořit malou kovovou rovinu, na které se řidič může stát nohama.

Jednotka motorového kultivátoru

Jakýkoliv motorový kultivátor, který selhal, lze použít k vytvoření samohybného vozíku s vlastními rukama. V takovém případě musíte nejprve pochopit problémy motoru (vyměnit pás nebo dát nové svíčky) a poté pokračovat ve výrobě rámu, na kterém budou namontovány motor a karoserie. Pro tento účel je nejlepší používat rohové žehličky, a to svařením obdélníku požadovaného tvaru podle předem připravených výkresů. Pak bude design odolnější a samojízdný stroj - spolehlivý.

Košík na kola - pravda nebo fikce?

Rozhodli jsme se vytvořit vozík s vlastním pohonem s jízdním kolem? Na internetu najdete mnoho pokynů, jak to udělat, ale jen málo lidí se zmíní o možnostech takového zařízení. Jen si přemýšlejte, jestliže používáte tenké kola na přepravu těžkých břemen, pak se dříve nebo později jednoduše ohýbají, protože několik pytlů cementu je obvykle několikrát větší než hmotnost člověka. Bylo by však také špatné úplně odmítnout tuto možnost. Tento vozík je ideální pro letní obyvatele, kteří nemají rádi přepravu substrátu a hnojiva pro rostliny v kbelících, ale dávají přednost použití samojízdného stroje.

Video a závěr

Jak můžete vidět, existuje několik možností, které vám umožňují vyrábět s vlastním pohonem vozík s vlastním pohonem. Taková jednotka může být vyrobena z téměř jakéhokoliv motoru a většina stavebních materiálů bude vhodná pro rám. Nezapomeňte však zvážit účel vašeho budoucího "pomocníka". Bude to poněkud hloupé postavit vozík vyrobený ze dřeva, aby se na něj dopravovaly těžké desky nebo cihly, protože dříve nebo později takové tělo jednoduše nebude nosit náklad. Nabízíme také prohlížení malého videa, ze kterého můžete také získat mnoho užitečných informací.