interiérový design

Dekorační závěsy oken - nejdůležitější část interiéru

Anonim

Pravděpodobně mnozí z vás si všimli, že i po dobré opravě vypadá místnost nepříjemně a prázdná, dokud okno není zdobeno záclonami. Musím přiznat, že to není snadný úkol. Aby to bylo správné a krásné, musí mít dobrý vkus a tvůrčí schopnosti.

Vytváření oken se záclonami je složitější, než by se mohlo zdát na první pohled. V neposlední řadě jsou velké salony pro výrobu těchto výrobků profesionály, kteří jsou v této věci dobře zběhlí. Pokud se však s tímto úkolem chcete vyrovnat, poslouchejte naše rady.

Při výběru závěsů si nejprve myslíme na kvalitu a krásu jejich tkaniny, ale nezapomeňte na římsu, příslušenství a doplňky. Chcete-li, aby vaše vyvolené závěsy ekologicky zapadaly do interiéru, je nutné zvolit látku tak, aby se hodila ke zbytku textilií v místnosti, stejně jako k čalounění navrhovaného nábytku.

Pak byste měli věnovat pozornost vlastnostem tkanin a podmínkám jejich péče. Například lemované záclony mají dobré izolační vlastnosti, ale vyžadují komplexní údržbu. V případě dětské komory nebo kuchyně je tedy lepší vybrat záclony, které jsou tenčí a lehčí, zatímco těžké a husté jsou vhodnější pro ložnici.

Okenní dekorace záclony mohou být velmi rozmanité: klasické, barokní, anglicky, římské, v italských motivů, skládané záclony. Všechny možnosti jsou dobré svým vlastním způsobem - v jednom případě závěsy zdůrazňují upřesnění interiéru, v druhém jsou tak originální, že přitahují pozornost i ve velmi skromném domě. Některé jsou ideální pro přísný klasický interiér, jiné zdůrazňují hi-tech styl. Podívejme se na hlavní a nejčastější typy závěsů.

Zdobení okna s závěsy v klasickém stylu vždy vítá ti, kteří udržují tradice. Takové záclony vypadají skvěle v každém interiéru. Jsou nejen krásné, ale i praktické - dobře chráněné před jasným sluncem nebo v noci od pouličního osvětlení. Mohou být doplněny širokou oponou, páskou, střapci nebo lambrequinem. Tento typ závěsu může být vyroben ze sametu, tapisérie, hedvábí, saténové nebo metalizované látky.

Okrasní výzdoba s barokními závěsy vypadá velmi působivě. V tomto případě se používají tkaniny nasycených barev: červená, tmavě hnědá, bohatě vínová. Charakteristické detaily barokních záclon: pomp, objemné záhyby, závěsy.

Moderní design oken se záclonami (fotografie s různými možnostmi mohou být vidět v tomto článku) nevyžaduje dodržování určitého stylu. Můžete si vybrat volby podle svých přání a vlastností pokojů. Například římské rolety (zavřete okno z rámu do rámu, otevřete stejným způsobem jako žaluzie) - nejlepší volbou pro místnost, ve které není možné uspořádat boční okna. Takové záclony, v závislosti na vzoru a barvě tkaniny, lze použít jak v bytě, tak v kanceláři.

Krásné okenní dekorace záclony nyní k dispozici všem. Stačí, když vyberete potřebnou volbu pro váš interiér.