zahradnictví

Violet Buckeye Seductress: řádná péče doma

Anonim

Rodina pokoje fialová, tak milovaná mnoha pěstiteli, je východní Afrika. Tato květina byla poprvé objevena francouzským biologem Saint-Paul Iller v Uzumbarských horách. Od té doby se objevilo jen velké množství odrůd této jižní nádherné rostliny. Jeden z nejzajímavějších je Buckeye Seductress Violet. Tipy na péči o ni od zkušených pěstitelů květin jsou poměrně jednoduché, ale vypadá opravdu neobvykle a velkolepě.

Odkud pochází známka

Tato neobvyklá elita fialová byla chována nedávno americkými chovatelkami (P. Hancock), ale již se podařilo zaujmout hodné místo na okenních parapetách domácích fanoušků indoorových rostlin. Hlavní zaměření botanické boty na americkém trhu se dnes neděje na velikosti květů fialky nebo stínu jejich okvětních lístků, ale na tvaru jejich růžice a snaží se zajistit, aby byly co nejpřesnější a symetrické. S Bukeye Seductress to udělali úplně. Výstup této fialky je naprosto plochý, elegantní a velmi kompaktní.

Popis odrůdy

Díky čisté zásuvce vypadá Bukeye Seductress fialová jako skutečný aristokrat. Květy jsou poměrně malé, ale zároveň rostou ve velkém množství. Shade terry corollas jsou světle levandule. Široký bílý okraj se zeleným vnějším okrajem se rozkládá po okraji každého okvětního plátna. Oči květin jsou tmavé levandule a tyčinky jsou jasně žluté.

Listy této fialky nejsou zcela obvyklé barvy. Samotné desky jsou nasycené zeleně, mají naprosto pravidelný tvar a jsou hustě vyřezávané pruhy. Forma, kterou mají, je naprosto správná. Okraje každého listu jsou mimo jiné vyzdobeny velkolepou, jasně nakloněnou proti tmavému pozadí hranice smetany a bílé postříkání.

Co by měla být země a hrnce

Půda Violet Buckeye Sedlák preferuje volný, dobře prodyšný vzduch a vodu. Nejlepší ze všech těchto odrůd je vhodná půdní směs určená speciálně pro fialky. Nicméně, pokud není možnost získat takovou půdu, je povoleno používat tuto květinu a běžnou dekontaminovanou zahradní půdu humusem. Při aplikaci takového základního nátěru na dno nádoby musíte nejprve položit hlínu a pak několik kusů dřevěného uhlí. Před naplněním by se zahradní půda měla prosévat (nejlépe dvakrát). Dezinfekce se provádí v páře.

Buckeye Seductress je fialová (fotka této krásy může být vidět na stránce), preferovat ne příliš velké hrnce. Kvetinové nádobí o průměru 15 cm a výšce 10 cm u dospělých rostlin bude dost.

Kam dát

Stejně jako všechny ostatní odrůdy, Buckeye Violet Seductress preferuje jasné osvětlení, ale netoleruje přímé sluneční světlo. Proto je nejlepší umístit na severní okno. Někdy Buckeye Seductress a místo na východ nebo na západ, před-uzavření oken s hustými závěsy.

Vzduch v místnosti, kde má Buckeye Seductress růst, by měl být velmi vlhký a teplý. Nejčastěji zkušení milovníci vnitřních rostlin nastavili tuto elitu fialovou v kuchyni. V této místnosti, a zejména během vaření, pro Buckeye Seductress jsou prostě ideální podmínky, pokud jde o teplo a vlhkost.

V návrhu není tato instalace v žádném případě instalována. Jinak to určitě začne bolet. K tomu, aby fialová výpustka měla vždy čistý tvar, měla by se květ obrátit asi jednou za dva týdny na druhou stranu.

Buckeye Seductress Violet: Péče o rostliny

Samozřejmě, stejně jako každá jiná rostlina, by měl být tento odrůda věnována dostatečná pozornost při pěstování. Stačí dát květinu na parapety a zapomenout na to, samozřejmě, nemožné. Buckeye Seductress fialová péče se skládá především z včasného zalévání a hnojení. Také rostlina čas od času potřebuje odstranit slabé listy první vrstvy. Je-li kmen níže vystaven současně, měl by být mírně posypán zeminou.

Jak voda

Vlhkost půdy pod Buckeye Seductress není příliš často. Perelivov se tato odrůda nelíbí. Pokud je příliš mnoho vody, mohou kořeny fialky začít hnitět. Určení, že květ potřebuje zalévání, je snadné. Chcete-li to provést, stačí dát prst do země. Pokud se ukáže, že je suchá, je čas na vodu Seductress Buckeye. Voda v hrnci by se měla nechat procházet, snažit se nepadnout na listy a růstový bod rostliny.

Bělení této fialky může způsobit velkou škodu, proto je nutné pod ní vlhčit vlhkost pouze při dobře usazené vodě při pokojové teplotě.

U malých fialků by měla být použita speciální metoda zalévání. Hrnec s takovou květinou by měl být jednoduše vložen do šálku naplněné vodou. Jakmile je hromada země nasycena vlhkostí, měla by být fialová převedena zpět na okenní parapet.

Jak hojit

Výživové vzorce určené speciálně pro fialky jsou nejvhodnější pro krmení Seductrese Buckeye. Tato odrůda je obvykle oplodněna během zavlažování, která rozpustila získaný přípravek ve vodě. Feed Buckeye Seductress by měl být jednou měsíčně. Zvyšte frekvenci hnojení pouze v průběhu kvetení. Během tohoto období je žádoucí, aby fialová voda byla jednou denně po dobu dvou týdnů napojena na živné roztoky.

Zimní péče

Bukeye Seductress fialová rostlina přišla k nám z jihu, a proto potřebuje další světlo během chladné sezóny. Je-li to možné, zakoupit malou zářivku pro květinu. Ale je možné a jednoduše ve večerních hodinách zahrnout do místnosti, kde je květina instalována, lustr nebo lampy. Zalévání Buckeye Seductress v zimě není příliš často. V každém případě, aby se zabránilo stojaté vody v hrnci nemůže. V opačném případě budou kořeny fialové jistě odstraněny jarním.

Stupeň trpí špatnými teplotami. Pokud je okenní parapet studený, je lepší odstranit květinu z něj na vhodnější místo. V zimě je vzduch v pokojích obvykle velmi suchý. Proto pod hrnci s fialovou je položit paletu s expandovanou hlínou a vodou.

Buckeye Seductress je fialová, jejíž fotografie a popis je podrobně popsán v tomto článku. Tato rostlina je docela nenáročná. Péče o něj není o nic obtížnější než u jiné odrůdy. Vzhled je ve skutečnosti velmi originální a elegantní. S včasným zaléváním a hnojení, stejně jako podmínkou volby správného místa, Buckeye Seductress jistě potěší své majitele s velkolepým dlouhým květem.