konstrukce

Co potřebujete vědět, že rozložení domu bylo pohodlné

Anonim

V Talmudu je moudré výrok: "Člověk musí nejprve postavit dům, pěstovat vinici a potom si vzít." Vinice rostou ne vždy pracovat, ale s domem je všechno skutečné a schopné.

Pokud problém s pozemkem již byl vyřešen, pak stavba začíná tím, že určuje, jak budoucí vlastník vidí bydlení: kolik pokojů bude, jejich účel a velikost. Potřebujete tedy vědět, jaké bude rozložení domu.

Vy, jako budoucí majitel domu, si můžete koupit hotový projekt. Výběr je nyní obrovský: pro všechny chutě a možnosti. Poté musíte nastavit parametry vyhledávání na základě počtu nájemců a přání vývojáře. Existují stavební normy pro minimální plochu obývacího pokoje, jakož i pro kombinaci koupelny.

Ušetřete prostor

Plánování jednopatrového domu bude mnohem jednodušší výškové budovy. Na začátku je lepší vytvořit schéma komunikace mezi jednotlivými místnostmi od podlaží až po podlaží: vstup - vestibul - vstupní hala - jídelna - koupelna - obývací pokoj - šatna. Současně je třeba kreslit šipky, které pokoje vzájemně komunikují a které průchodem. V našem případě by měla být chodba ústřední místností a mít zprávu se všemi ostatními.

Chcete-li šetřit peníze na vytápění a osvětlení, měl by být na jižní a jihovýchodní straně umístěn větší počet okenních otvorů a severní část by měla být pokud možno hluchá (pokud to umožňuje umístění pozemku).

Co bychom měli postavit dvoupatrový dům

Dispozice domu s dvěma patry je mnohem výhodnější, protože ve druhém patře jsou obvykle soukromé pokoje (ložnice, studovna). V jednopatrové budově je těžké uvažovat o samostatném průchodu do každé ložnice, protože celková plocha se zvětšuje kvůli delším chodbám. Ze stejného důvodu se snížila použitelná plocha.

Úspory by neměly být v rozporu s předpisy: nejméně jedna místnost musí být nejméně 18 m². Průměrná šířka chodbiček by měla být 1, 2 m, obytná plocha - nejméně 2 m podél každé osy. Výška stropu od 2, 2 m pro obytné prostory a od 1, 9 m pro ekonomické.

Pokud se plánuje žít dvě generace rodiny, je žádoucí uspořádání domu se samostatnými vchody. Nebylo to nic, co bylo řečeno dříve: rodičovská polovina by měla být oddělena od domova maturovaných dětí. Je lepší udělat garáž v komplexu s domem: šetřit náklady na vytápění a přímou komunikaci s domem (v zimě ušetříte zdraví).

Útulná chalupa

Uspořádání venkovského domu se prakticky neliší od obyčejného domu, který se nachází v mezích města. Je to přítomnost kotelny a otevřených teras. Přestože se ve městě nachází jen málo, rozhodne se připojit k ústřednímu topení, protože je příliš nákladné. Koupelna, kotelna, kuchyně je lépe umístěna blízko sebe kvůli nižším nákladům na kanalizační sítě. Když naplánujete dvě podlaží, je třeba spojit úvahy o ekonomice s normami: blíže k kuchyni a koupelně první úrovně, ale ne přes obytný prostor. Pokud to rozložení domu dovolí, je lepší uspořádat koupelny nad sebou. Nezapomeňte na "oči" chalupy - musí být velké a obrácené k malebným místům. Proto doporučujeme udělat alespoň dvě velká okna směřující k slunečné straně.

Shrnutí toho, co bylo řečeno: výběr standardního projektu, který stanoví všechny standardy, bude levnější než objednání jednotlivých. Náklady na návrh náčrtu pro dnešek je asi 10 000 rublů. Nemá podrobné výkresy, ale jednoduché rozložení domu je zobrazeno s rozměry a označením oken a dveří. Stojí za to pamatovat, že při objednávání projektu budete muset platit za architektonický dohled a jiné druhy odborných znalostí státu.