zahradnictví

Jak často vodní peníze strom? Jaká půda je vhodná pro peníze? Jade (peníze strom) - jak se o něj starat

Anonim

Pěstitelé květin pěstují doma mnoho zajímavých druhů rostlin. Tyto květiny mohou zdobit téměř jakýkoli interiér. Rostlina, která vypadá zdravě a dobře upravená, harmonicky zapadá do různých stylů. Místnost zároveň vypadá útulně doma. Jeden z populárních rostlin je strom peněz. Vyžaduje nějakou péči. Jak často se voda na strom peněz bude dále diskutovat.

Popis zařízení

Peníze strom, jinak crassula, podpěra, mastný, je velmi populární mezi zahradníci kvůli jeho nenáročné a dekorativní vlastnosti. Rodinou této rostliny je Jihoafrická republika. V přírodě je více než tři sta odrůd Crassula.

Doma, nejčastější je vajíčko nebo ovál. Tato trvalka rostlina stromu, která patří do kategorie stálezelených druhů. Tam jsou crassulae s kulatým tvarem listů šedavě zelené barvy. Mají modrou voskovou vrstvu. Lidé říkají "opičí strom", "strom lásky" nebo "strom štěstí".

Tlustá žena má tendenci hromadit vlhkost v jejích masných listích, a proto patří do skupiny rostlin nazývaných sukulenty. Správné zalévání hraje obrovskou roli v životě takových rostlin, protože přebytek vlhkosti může zničit strom. Nicméně, nedostatek vlhkosti může nepříznivě ovlivnit stav rostliny. Proto je nutné podrobně zvážit doporučení zkušených pěstitelů květin. To vám umožní získat krásné, zdravé, plné silných rostlin. Bude zdobit libovolnou místnost.

O výhodách rostlin

Crassula nejen zdobí interiér, ale má také mnoho užitečných vlastností. Čistí vzduch v místnosti. Jeho listy obsahují mýdlo, které může bojovat proti patogenům. Používá se k léčbě mnoha zánětlivých procesů, stejně jako modřin, vyvrtání a otoku.

Navíc, podle starého čínského učení Feng Shui, peníze strom přináší bohatství a štěstí do domu, přilákat finanční příjmy pro své obyvatele. Předpokládá se, že čím silnější jsou listy, tím lepší je finanční situace rodiny. A vzhled nějaké rostliny závisí na tom, jak dobře je to stará. Není to nic, co říkají, že trhák přiláká bohatství a blahobyt pouze do domu, kde bude poskytnuta náležitá péče. Proto by měla být podrobněji zvažována snaha o růst stromu peněz doma, jak se o ni starat.

Pravidla péče

Tolstýanka je nenáročná rostlina. Má však své vlastní požadavky a preference. Má peníze strom jako slunce? Miluje to moc. Pro dobré zdraví by měla být rostlina umístěna na jižních nebo jihovýchodních oknech. Nebojí se spadat na listy přímého slunečního světla. V létě je teplota vzduchu, pohodlná pro crassula, asi 22 stupňů. V zimě, během odpočinku, požadovaná teplota je 12-15 stupňů, je dovoleno postupně klesat na +6 stupňů.

Pěstitelé květin, kteří zasadili strom s penězi, jak se o ně starat, vědí - snadno. Krmte ji speciálními přísadami pro sukulenty zakoupené v obchodě. Hnojiva se aplikují po napájení na jaře a v létě jednou za měsíc. V zimě se krmení provádí jednou za tři měsíce.

Rozmnožování rostlin

Nejjednodušší a nejčastěji používanou metodou chovu Crassuly jsou chovné odřezky. Jsou zakořeněny ve vodě nebo okamžitě zasazeny do půdy. Výběr metody chovu závisí na preferencích pěstitele. Zakořenění ve vodě jako mnoho majitelů této rostliny.

Které hrnce si můžete vybrat pro peníze? Hlavní požadavek - musí být udržitelný. Nadzemní část rostliny je poměrně masivní, takže hrnce by měl být široký a příliš vysoký. Malá příloha by neměla být okamžitě zasazena do velkého kontejneru. Malý hrnec je dost, který, jak se květ rozrůstá, musí být změněn na větší.

Jak vyroste klíček stromu s penězi? Zvolený kontejner je naplněn na jednu třetinu drenážní vrstvou, nad kterou se nalévá půda. Scion zasadil do hloubky asi pět centimetrů. Existuje přesvědčení, že každá mince by měla být položena na dno nádoby a větve rostliny by měly být vázány stužkami červené barvy. A pak ten bastard přiláká peníze do domu jako magnet.

Data půdy a výsadby

Zkušení pěstitelé květin věří, že hlavní podmínkou pro rozkvět stromu je jeho výsadba v březnu a dubnu. Řezy zasazené uprostřed léta mají mnohem menší šanci k rozkvětu. To však není jediný požadavek. Je třeba věnovat pozornost správné volbě půdy.

Jaká půda je vhodná pro peníze? Výsadba by měla být ve speciální půdě pro sukulenty, zakoupené v obchodě. Soddy earth - nejlepší volba pro bastarda. Nicméně se cítí dobře v mixu pro pěstování kaktusů a univerzální půdy. Půda musí být dostatečně výživná. V tomto případě bude závod silný.

Se všemi jejími nenáročními miláčkami jsou velmi náročné na zalévání. Všechno zde je důležité - jakost vody, její množství a četnost postupu.

Požadavky na vodu

Stejně jako většina krytých rostlin, Crassula miluje měkkou, předem usazenou vodu. Mělo by být při pokojové teplotě, nikdy chladno. Hodí se pro zalévání roztavené vody. Pro jeho přípravu sbírají kapalinu z kohoutku do plastové lahve a zmrazí ji v mrazáku. Když je kapalina částečně zmrazená, musí být její nezmrazená část vyčerpána, protože obsahuje všechny škodlivé nečistoty. Zbytek je rozmrazen a používá se k zalévání.

Pro tyto účely můžete použít filtrované nebo dešťové vody. Pro změkčování vody se používá dřevěný popel rychlostí poloviční čajové lžičky na litr kapaliny. Je chráněn 12 hodin a používá se k zavlažování.

Zavlažovací metody

Crassula může být napojena dvěma způsoby - nahoře nebo přes pánve. Výběr závisí na preferencích pěstitele. Pro horní zavlažování budete potřebovat napáječku s úzkým krkem a difuzorem. Výhoda zalévání vrcholu - vodou s kořeny dodává maximální množství živin.

Tlustá žena se nebojí strachu nebo listí. Naopak doporučujeme stříkat rostlinu z postřikovače teplou vodou. V létě by se mělo provádět jednou týdně. V zimě je lepší vyměnit sprchu a otřít listy vlhkým hadříkem asi jednou za měsíc.

Po horním zavlažování nebo postřiku se usadí vlhkost v pánvi - měla by být vypuštěna asi za hodinu.

Zavlažování dna

Tato metoda se používá, když rostlina nebyla dlouho napojena a půda v nádobě byla zcela vysušena. Používá se také v opačném případě - v boji proti nadměrnému namočení kořenového systému a při prevenci houbových onemocnění. Tímto způsobem zalévání je připravená tekutina nalita do pánve, vložte do něj hrnce s rostlinou a počkejte, až se vlhkost vstřebá do půdy. Po půlhodině je zbývající voda vypuštěna.

Nevýhodou této metody je to, že živiny s vodou stoupají zdola nahoru, takže kořeny je dostanou mnohem méně, než u horního zavlažování. Nedostatek živin je indikován bělavým vápnem na povrchu půdy v hrnci. Měl by být odstraněn společně s vrchní vrstvou půdy, aby se zabránilo výskytu patogenních bakterií.

Zkušení pěstitelé květin se doporučuje střídat horní a spodní zavlažování. To vám umožní udržet potřebnou rovnováhu vlhkosti a živin v půdě.

Pravidla zavlažování

Vzhledem k tomu, že rostlina snáší sucho mnohem jednodušší než vlhkost, je obzvláště důležité vědět, jak často se napájí strom peněz. Bohatá půdní vlhkost vede k rozvoji hniloby kořenů a následné smrti rostliny. Signál nadměrné vlhkosti je letargie a bledost listů, vzhled hnědých skvrn na nich, pád větví. Při nedostatku vlhkosti listy ztmavují, zjemňují a spadnou.

Chcete-li zjistit, jak často se má voda vysypat, potřebujete sledovat stav půdy v hrnci a dodržovat sezónní doporučení. Suchost půdy není zkontrolována na povrchu, ale v hloubce přibližně dvou prstů falanga, jinak může být rostlina nalita. Zaplavovaná rostlina může být zachráněna pouze transplantací do čerstvé půdy nebo do starých, ale dobře sušených.

Zavlažovací sezónnost

Jak často provádí zavlažování závisí na sezóně. V létě se doporučuje zavlažovat závod dvakrát týdně. Je-li počasí horké, země vysuší rychleji, je třeba, aby voda častěji.

Na podzim Krassule stačí jedno zalévání za týden. Půda by měla být téměř suchá, protože během tohoto období se rostlina připravuje na zimní období spánku.

Pokud tlustá žena zimuje v teplé místnosti, je napojena až dvakrát za měsíc. V chladné místnosti se během zimy nedoplňuje.

Jak na jaře, kdy se rostlina probudí a začne se aktivně vyvíjet? Zavlažování se obnovuje až dvakrát za sedm dní v závislosti na vlhkosti půdy, což závisí na podmínkách, ve kterých je tráva obsažena. Mladé, rychle rostoucí stromy by měly být napojeny častěji.

Podmínky vazby

Chcete-li zjistit, jak často má voda strom peníze, je třeba zvážit podmínky, ve kterých roste. Rychlost sušení půdy závisí na teplotě a vlhkosti v místnosti, na množství slunečního světla v místnosti, na tom, jak je zařízení blízko k oknu nebo k topnému tělesu. Například, pokud je v létě rostlina na balkoně, bude muset být častěji napojena, protože půda bude rychlejší.

Správné zavlažování Crassuly, s ohledem na všechny vnější faktory a sezónní pravidla, vám umožní získat vynikající zdravou rostlinu, která dokáže vyzdobit jakýkoli interiér. A samozřejmě obohatit o něho, kdo se o něj stará, vděčím za dobrou péči.