zahradnictví

Kucheryavets Odessa salát: technologie pěstování užitečných zelených

Anonim

Každé jaro naše tělo postrádá vitamíny. Mohou být doplněny pomocí ranných zeleninových plodin, například Kucheryavets Odessa, salát, jehož kultivace nebude těžké. Přečtěte si více o této rostlině v článku.

Salát Odessa záclona: popis

Kucherjavets Odessa Odessa patří mezi středně časné polořadovky odrůd. Můžete získat sklizeň jemných listů s jemným zvlněným okrajem již 65-75 dní po výsadbě. Jeho greeny jsou šťavnaté, trochu drtí a mají velkou chuť. Během vegetačního období rostou ze semen růžice se světle zelenými listy, jejichž průměr dosahuje 35 cm. Jedna zelenina váží od 180 do 210 gramů. Kucherjavets Odessa salát má řadu výhod:

 • nedostatek charakteristické hořkosti;
 • rychlý růst;
 • odolnost vůči onemocnění;
 • možnost výsevu bez ohledu na roční období;
 • neměl strach z mrazu;
 • sklizeň je uložena po dlouhou dobu.

Přesný vzhled listové růžice již dlouho zahlédli zahradníci. Mnozí lidé rostou salát Kucheryavets Odessa (foto je v článku), nejen svátek na lahodné zelené, ale i zdobit jejich spiknutí.

Užitečné vlastnosti salátu

Mezi jeho spolubydlícími se Odessa Currier vyznačuje vysokým obsahem minerálních solí. V listy salátu - množství živin. Rostlina je obzvláště bohatá na železo, proto lékaři doporučují, aby zahrnoval salát ve stravě pro boj s anémií. Stejně důležité jsou "stavební materiály" pro buňky - vápník, hořčík, fosfor a síra. Zinek, mangan, kobalt a měď mají antioxidační účinek, podporují omlazení pokožky a odstraňují volné radikály z těla. Draslík je zodpovědný za udržování rovnováhy soli. Měkké vlákniny obsažené v listy salátu stimulují práci všech střevních sekcí. Vitamíny A, C, PP a kyselina listová nevyrábějí tělo samy o sobě, ale můžete doplnit salám Kucheryavets Odessa.

Kromě toho, jeho listy jsou používány ke snížení cholesterolu, boj proti hypertenzi a cukrovce. Užitečné greeny mají diuretický, sedativní a laktogonický účinek.

Rostoucí metody

Pěstovat tuto nádhernou zeleninu několika způsoby:

 • vysazování ve skleníku;
 • výsev v otevřených podmínkách země;
 • rostoucí na balkóně, parapet.

Každá metoda má své vlastní výhody. Takže při domácí kultivaci můžete po celý rok vychutnávat jemné greeny. Pomocí skleníku dosáhnete skoré sklizně. Dokonce i začátečník zahradník se dokáže vypořádat s chovem na volném poli.

Podmínky pěstování kultury

Vzhledem k tomu, že salát Kucherjavets Odessa může tolerovat malé mrazy, je zaseto, jakmile se půda trochu zahřeje. To lze provést v polovině dubna. K užitečným greeny byly vždy k dispozici, výsadba se provádí v intervalech dvou týdnů. Pro časné kultivaci se salát vysazuje ve skleníku od 1. března.

Studený odpor plodiny umožňuje zasetí v zimě. Pro tyto přistávací práce se provádí počátkem listopadu. Takže výhonky se neobjevují, půda je dobře přehnaná rašelinou. S nástupem jara, semena budou vyklínat a potěší vás s časnou sklizní.

Doma se může kultivovat kdykoli během roku.

Příprava lůžek

Kucherjavets Odessa salát, jehož kultivace se vyskytuje v otevřeném terénu, preferuje rozptýlené sluneční světlo. Při přímém vystavení světlu keř jistě uvolní pedál. Po jejím vzhledu nejsou listy dobré pro jídlo, v nich je příliš horkost. Ovšem příliš zastíněné výsadby přispívají k hromadění dusičnanů v zelené hmotě.

Půda pro setí musí být obohacena organickou hmotou. Doporučujeme přidat hnojivo na podzim ve výši 1 metru čtvereční. Podklad musí být porézní, musí mít neutrální prostředí. Připravené lůžko není vykopáno, stačí uvolnit půdu dobře.

Technologie výsevu v otevřeném terénu, péče, sklizeň

Dezinfekce osiva je klíčem ke zdravé sklizni. K tomu je třeba, aby stáli 15 minut ve slabém roztoku manganistanu draselného. Na konci postupu se semena důkladně umyjí a lehce vysuší.

Na připraveném místě jsou brázdy vyráběny v krocích po 20 cm, semena se prohlubují o 1 až 2 cm, můžete je vysázet v souvislé řadě, pak budete muset ztuhnout zesílené výsadby. Pokud se výsev provádí v přírůstcích 15-20 cm, zdířka se vyvíjí lépe.

Základem péče jsou:

 • plenění;
 • uvolnění půdy;
 • mírný režim napájení.

Při správné přípravě substrátu můžete pěstovat salát Kucheryavets Odessa bez hnojení. Při formování hlavy můžete sklízet. To se děje brzy ráno. Vyříznutí zásuvky není třeba vypláchnout: rychle se zhorší. Salát si můžete uložit do chladničky po obalení filmu. Produkt zůstane čerstvý po dobu jednoho a půl týdne.

Užitečné zeleně na balkoně

Zelení rostou doma, naplní jarní nedostatek vitamínů. Samotný proces je poměrně jednoduchý. Při výrobě podkladu míchat humus nebo rašelinu, písek a zahradní půdu ve stejných poměrech jako květináče o výšce větší než 10 cm. Nezapomínejte na drenážní vrstvu, jejíž velikost by neměla být menší než 3 cm. Odsadené nádrže dělají zářezy o 2-3 cm., Umístěte 1-2 semena do každého otvoru, zakryjte je půdou a nalijte dostatek.

Za týden se objeví plaché výstřižky. Pro optimální růst a vývoj udržujte teplotu nejvýše 20 stupňů. Zavlažování se provádí podle potřeby pouze v kořenové zóně. Není nutné používat vrchní obvazy při kultivaci kultury, jako je salát Kucheryavets Odessa. Fotografie úžasné sklizně získané v podmínkách bytu mluví sama za sebe.

Zkušení zahradníci recenze a tipy

Kucheryavets Odessa salát se stal velmi populární mezi zahradníky. Recenze této rané plodiny ukazují, že je v kultivaci velmi nenáročná. Schopnost rychle získávat ostrý výnos vitaminu je velmi atraktivní. Při kultivaci na vyčerpaných půdách doporučují zkušení zahradníci používat jako hnojivo přirozené organické látky - mullein, kompost, biohumus. Je-li půda kolem křoviny mulched, můžete zapomenout na sušení horní vrstvy a plevele. Doma rostoucí v zimním období bude nutné zvýraznit pomocí speciálních lamp.

Při výběru této šalátu získáte v krátké době skvělou sklizeň. Vysoké dekorativní rostliny budou dělat to dekoraci vašeho stolu.