zahradnictví

Hrozny Původ: popis odrůdy. Vlastnosti pěstování hroznů Original

Anonim

Zelené, červené a černé hrozny nejsou dlouho považovány za raritu a úspěšně se rozvíjejí profesionálové a amatéři. Růžové odrůdy, které zahrnují Původní hrozny, nejsou tak rozšířené, ale v poslední době jsou ve velké poptávce. Jaká je tato odrůda? Jaké jsou jeho rozdíly a hlavní rysy? Pokusíme se o tom sdělit v článku.

Původ a popis odrůdy

Růžové stolní hrozny Originál, jehož fotografie je uvedena níže, byla chována ukrajinskými chovatelkami překonáním dvou základních forem: Damašek vzrostl a Datie de Saint-valle. Z nich odrůda zdedila velkou velikost ovoce nebo bobule ve tvaru bradavek, jejichž hmotnost dosahuje 5-7 g. Hrozny. Při dobrých podmínkách růstu mohou dosáhnout jednoho a půl kilogramu, ale ve většině případů je jejich hmotnost 500-700 g.

Vzhled bobulí je velmi krásný: bílá nebo mírně růžová kůže je pokryta slabým opálem na slunečné straně. Ovocná buničina je průsvitná, velmi sladká, obsahuje asi 20% cukru a malé množství kyselin - ne více než 5 g / l. Použité původní hrozny pro čerstvou spotřebu. Také se ukázalo jako vynikající v prostorech chuti (kompoty, želé a vína).

Bush je silný, stárnutí výhonků je dobré i za nepříznivých klimatických podmínek. Na každém výhonku se může úspěšně zformovat a dozrát až na 1, 7 svazků hroznů. Doba od začátku pukliny až po odběr prvního ovoce je asi 140-150 dnů.

Vlastnosti hroznů Original

Na rozdíl od většiny odrůd, originální hrozny, popsané dříve, dokonale snáší zimní zima až na 22 stupňů a dává dobrou sklizeň v následujícím roce. Proto je tato odrůda rozšířena nejen v jižních oblastech Ukrajiny, ale také ve většině regionů Ruska. Doporučuje se to pokrýt stejně. Mezi hlavní výhody této odrůdy patří vysoká odolnost vůči houbovým onemocněním.

Fanoušci dávají přednost růstu původní odrůdy hroznů, protože mají bisexuální květinu. To znamená, že pro úspěšné plody není třeba pěstovat jiná odrůda hroznů poblíž ní. Kromě toho vysoký výnos umožňuje růst pouze jedné rostliny na místě, aby byla zajištěna malá rodina s čerstvými plody a polotovary z nich.

Navzdory těmto výhodám má původní hrozny několik nevýhod. Například svazky této odrůdy velmi špatně snášejí přepravu. Bobule jsou snadno odděleny od stonků, takže i při krátkém třesu zůstávají klastry téměř úplně holé.

Rostoucí body

Hrozny lze vysadit na jaře a na podzim. Hrozny nemají rády průvany, ale netolerují stagnaci vzduchu. Místo růstu vinné révy by mělo být na slunci po dlouhou dobu, takže je lepší, aby rostliny hroznů na jihu nebo jihozápadní straně pozemku.

Aby bylo možné dosáhnout optimálního množství sklizně z jedné rostliny, původní hrozny musí být vytvořeny stejným způsobem jako jiné odrůdy, takže na jednom křídle mohou být až 40 děr. Během růstu révy a zřizování ovocných formací je nutno pečlivě sledovat ty nevlastní a úplně je odstranit. Vezmou významné množství živin z vyšších ležatých výhonků, což způsobuje hromadu hrášek.

Nepříznivé povětrnostní podmínky během kvetení přispívají k drcení. Aby se tomu zabránilo, zkušení vinaři provádějí včasné zpracování vín s přípravky, které přispívají k posílení přirozené imunity rostliny. Během zrání svazku je možné odtrhnout většinu listů na vinici. To umožní rychlé a rovnoměrné zrání hroznů a získání výrazného růžového opálení. Zvláštní pozornost je věnována také tvorbě křoví, protože výnos rostliny závisí na tom. Při každém snímku je nutné odstranit až 12 očí.

Metody chovu

Stejně jako u jiných odrůd, původní hrozny lze šířit štěpením a roubováním. Každá metoda má výhody a nevýhody. Například mladé sazenice se v mírnějších klimatických podmínkách zakořeňují lépe. Pokud jsou průměrné roční teploty nízké, často dochází k prodlouženým dešťům a pozdním mrazům, je nejlepší provést roubování řezání této odrůdy na hromadě hroznů přizpůsobené těmto podmínkám. Fanoušci pěstování vinné révy od nuly budou milovat reprodukci osiva. V tomto případě bude rostlina zcela zdravá, ale sklizeň bude muset počkat o 5 let déle, než když je vysazena odřezky nebo roubování.